Connect with us

Ciekawe

Chanca Piedra i jej wpływ na leczenie problemów dróg moczowych

Published

on

Schorzenia dróg moczowych nie należą do przyjemnych, a przy tym mają tendencję do nawracania. Sposobem na pozbycie się przykrych objawów jest suplement diety – Chanca Piedra. Roślina ta już od 2 tysięcy lat była stosowana w tradycyjnym leczeniu plemion zamieszkujących Amazonię, wykazując silne działanie wspomagające leczenie dróg moczowych. Warto bliżej poznać niezwykłe właściwości zioła.

Chanca Piedra właściwości lecznicze rośliny

Chanca Piedra to z języka hiszpańskiego dosłownie „rozbijacz kamieni”. W XX i XXI wieku przeprowadzono liczne badania kliniczne, które potwierdzają zdolność rośliny do rozbijania kamieni nerkowych oraz moczowych, a przy tym regularne stosowanie zioła zapobiega ich ponownemu odkładaniu się. Naturalne alkaloidy zawarte w Chanca Piedra wywołują rozluźnienie mięśni dróg moczowych, w ten sposób pomagając w uwolnieniu kamieni. Suplement diety – Chanca piedra wykazuje także działanie przeciwbakteryjne, wpływając na szczepy Staphylococcus Aureus i Pasteurella Pestis, które mogą powodować zakażenia dróg moczowych. Okazuje się także, że Chanca Piedra właściwości nie ograniczają się wyłącznie do dróg moczowych – zioło można stosować w leczeniu schorzeń wątroby, kolek, wzdęć czy biegunek. Pomocniczo można ją stosować także w leczeniu grypy i przeziębienia oraz zakażeń drożdżakami.

Jaką formę zioła wybrać do leczenia?

Chanca Piedra oferowana jest w wielu postaciach – liczy się nie tyle wygląd preparatu, ile jego skuteczność w leczeniu schorzeń dróg moczowych oraz zawartość wyciągu z rośliny. Chanca Piedra cena może być również zróżnicowana – dla osób preferujących napary, zioło dostępne jest w postaci suszu. 50 gramów produktu można kupić za około 20 złotych. Chanca Piedra cena jest wyższa w przypadku gotowych suplementów diety w formie tabletek łatwych do połknięcia. W zależności od producenta i ilości tabletek, ceny zaczynają się od około 30 złotych.

Kto może stosować leczenie Chanca piedra?

Zioło jest bezpieczne w stosowaniu, jednak nie zaleca się jego spożywania w przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących. Ostrożne użytkowanie suplementu zalecane jest także dla osób przyjmujących leki przeciwcukrzycowe oraz obniżające ciśnienie krwi. Chanca Piedra może bowiem nasilać ich działanie.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Na urlop do Wisły czy do Ustronia?

Published

on

Każdego roku Beskid Śląski przyciąga do siebie ogromną ilość turystów, którzy przyjeżdżają z całej Polski, aby wypocząć wśród górskich krajobrazów. Wybierając się w podróż turyści staj jednak przed dylematem: wybrać Wisłę czy Ustroń? Obydwie miejscowości to piękne i klimatyczne miasta, które mają wiele do zaoferowania.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Masz problem z wyborem materiału do szycia?

Published

on

Masz problem z wyborem materiału do szycia? Oczywiście wiele osób z takim się zmaga, najzwyczajniej w świecie nie wiemy jakie materiały do szycia są najbardziej odpowiednie a tym samym sprawdzą się w kontekście ich swoistego zastosowania. Pewnie, że w pierwszej kolejności należy ocenić to do czego zamierzamy wykorzystać materiały do szycia, zupełnie inne wybierzemy do stworzenia firanek niż naszej sukienki. Jak najbardziej mogą posiadać podobne cechy, lecz w większości przypadków oraz sytuacji powinniśmy się skupić właśnie na tym, co pragniemy wykonać z danych materiałów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sauna sucha i mokra

Published

on

Większość z nas korzysta z sauny w czasie pobytu w hotelu, spa lub na basenie, jednakże możliwe jest posiadanie własnej sauny. Możemy umiejscowić ją w naszym domu lub ogrodzie. Sauna do ogrodu będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie posiadamy wystarczającej przestrzeni w domu oraz jeżeli chcemy nadać ogrodowi walorów użytkowych oraz estetycznych.
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy