Connect with us

Zdrowie i Uroda

Ciekawe wersje strojów kąpielowych

Published

on

W okresie wakacyjnym nasza garderoba przechodzi często dość spore zmiany. Kupujemy nowe ubrania, które pozwolą nam się czuć dobrze i świeżo podczas wakacyjnego wypoczynku. Wybieramy koszulki, spodenki i akcesoria, które zabierzemy na wczasy. Najważniejszym elementem na plażę będzie jednak… strój kąpielowy, którego wybór nie zawsze jest łatwy.

Stroje kąpielowe dwuczęściowe i jednoczęściowe – a może jeszcze inne?

Zwolenniczek kostiumów kąpielowych posiadających dwie części jest najpewniej tyle samo, co kobiet, które wolą stroje kąpielowe jednoczęściowe. Najczęściej spotykamy właśnie te dwa rodzaje ubioru plażowego przeznaczonego dla kobiet. Jak się okazuje rodzajów strojów kąpielowych może być znacznie więcej, niż mogłoby nam się wydawać. W zależności od regionu świata, kultury i zwyczajów, kobiety ubierają różne kostiumy podkreślające damskie wdzięki i pozwalające im „dobrze się czuć” podczas beztroskiego wypoczynku.

Latynoska odwaga i muzułmańska dyskrecja

W krajach Ameryki Środkowej i Południowej eksponowanie kobiecych pośladków i prezentowanie ich podczas plażowania jest postrzegane jako coś niezwykle mile widzianego. Kobiece kształty są silnym wabikiem seksualnym, w związku z czym w krajach przede wszystkim latynoskich będzie to bardzo częsty widok, który może nieco zdziwić turystów „z zewnątrz”. Bikini ze stringami w Kolumbii czy Brazylii jest czymś absolutnie normalnym i bardzo często spotykanym. Sprawa wygląda nieco inaczej w krajach, w których religią dominującą jest islam. Pomimo, iż w zasadzie te kraje są również bardzo ciepłymi obszarami świata, to kobiety muszą pilnować swojej dyskrecji.

Popularnym strojem kąpielowym ubieranym przez muzułmanki jest tzw. burkini – kombinacja słów „burka” i „bikini”. Z kolei amerykańska moda charakteryzować się będzie znaczną różnorodnością. Powstało wiele słów, które określają stroje kąpielowe dwuczęściowe, w różnych fasonach.

Mikrokini, stikini, a może skirtini – niecodzienne stroje kąpielowe dwuczęściowe

Kuse stringi w połączeniu z bardzo cienkim i zwiewnym biustonoszem, to tzw. mikrokini – przedrostek „mikro” dobrze określa charakter tego kostiumu kąpielowego. Zaś stikini, to od angielskiego słowa „stick”, strój kąpielowy dwuczęściowy, w skład którego wchodzą klasyczne majtki kąpielowe bądź stringi, w połączeniu z tzw. nasutnikami, mającymi zastąpić biustonosz. Skirtini to nieco bardziej klasyczna wersja stroju dwuczęściowego, gdzie zamiast majtek wykorzystana jest krótka spódniczka. Stroje kąpielowe dwuczęściowe posiadają dziesiątki wersji, często nieoczywistych i bardzo oryginalnych. To nie tylko „góra i dół” – fasonów i krojów może być naprawdę niezliczona ilość!

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Badanie USG 3D w ciąży

Published

on

Badanie USG 3D w ciąży

W okresie ciąży każda kobieta przynajmniej trzykrotnie powinna wykonać badanie USG. Podstawowym badaniem jest USG 2D. Coraz częściej jednak istnieje możliwość wykonania także USG 3D. Takie badanie ma w swojej ofercie klinika Medfemina. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Leczenie raka szyjki macicy

Published

on

Leczenie raka szyjki macicy

Szpital Medfemina to miejsce, w którym każda kobieta może liczyć na opiekę medyczną na najwyższym poziomie. To prywatna placówka, która znajduje się we Wrocławiu. Tym, co ją wyróżnia jest niezwykle szeroki wachlarz usług. Na pomoc mogą tu liczyć między innymi te kobiety, których problemem jest rak szyjki macicy. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zabieg usunięcia endometrium

Published

on

Endometrioza to choroba, która dotyczy coraz więcej kobiet w rożnym wieku. Jest trudna do wyleczenia oraz powoduje problemy z zajściem w ciąże. Co należy wiedzieć o niej? Jakie są metody leczenia i gdzie najlepiej zwrócić się po pomoc? Zapraszam poniżej.
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy