Connect with us

Biznes

Co ma na celu audyt sprawozdań finansowych?

Published

on

Audyty szczególnie finansowe nie są pozytywnie kojarzone i często pracownicy się ich po prostu boją. Jednak nie ma podstaw do strachu, jeśli wszystkie rachunki i oświadczenia majątkowe są prowadzone rzetelnie i według standardów takimi jak ustawy i prawa, a także wpisywanie prawdy w dokumentach. Jeśli wszystko jest prowadzone według wytycznych, to z pewnością nie ma powodu do strachu.

Cel audytów finansowych

Audyt sprawozdań finansowych jest przeprowadzany nie po to, aby wykryć błędy i uchybienia, a po to żeby upewnić się, że prowadzona dokumentacja jest zgodna ze stanem faktycznych jaki znajduje się w danej firmie. Więc osoby, które audyt przeprowadzają nie są nastawione bezpośrednio na oszustwo i posądzanie o rzeczy niedopuszczalne. Jeśli dokumentacja jest prowadzona według ustaw i stanu faktycznego, szczególnie tego majątkowego to nie mamy się czego bać, a wręcz przeciwnie. Po sprawdzeniu wszystkiego możemy otrzymać korzystne rady jak prowadzić dokumentację by usprawnić jeszcze bardziej działanie firmy.

W czym pomaga audyt finansowy?

Wbrew pozorom audyt sprawozdań finansowych ma swoje plusy. Przede wszystkim zmusza pracowników do odpowiedzialności w prowadzeniu dokładniejszej dokumentacji i możemy liczyć dzięki temu na porządek w dokumentach firmy. Jest to bardzo ważne i sprawia, że samo działanie jest sprawniejsze i bardziej uporządkowane. Kiedy prowadzimy własną firmę szczególnie taką, która zatrudnia dużą ilość osób, to nie jesteśmy w stanie mieć pieczy nad każdym z pracowników, a audyt jest przestrogą, aby bardziej się starali.

Odpowiedzialni pracownicy nie muszą bać się sprawdzania sprawozdań

Audyt sprawozdań finansowych jest sprawdzeniem przede wszystkim stanu faktycznego, szczególnie tego majątkowego z tym co znajduje się w dokumentacji, a tym jak faktycznie w firmie jest. Jeśli pracownicy znają dokładnie ustawy i kryteria dzięki, którym powstaje właściwa dokumentacja to audyt jest tylko formalnością. Tylko takich pracowników powinno się dobierać do firmy i wtedy tego typu działań nie musimy się obawiać. Osoby przeprowadzające audyty nie są z góry negatywnie nastawione na oszustwa i fakt, że w dokumentach są zapisane nie prawdziwe bądź przekłamane informację.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Ile może wynieść zwrot podatku z Niemieci jak się o niego ubiegać?

Published

on

Chcąc wyemigrować do Niemiec warto wiedzieć, jak w tym kraju wyglądają rozliczenia podatkowe oraz zdawać sobie sprawę z tego, jak nadpłacony podatek odzyskać. Udowodniono bowiem, że za trzy miesiące pracy w Niemczech można liczyć na zwrot podatku z Niemiec nawet do 900 euro! Całkiem pokaźna kwota, prawda? (więcej…)

Continue Reading

Biznes

Oczyszczanie budynków w sezonie zimowym

Published

on

Zima daje się we znaki całej naturze, ale trzeba też pamiętać o zabezpieczeniu naszych budynków. Najlepszą metodą ochrony jest oczyszczenie jej wodą, dzięki czemu materiały budowlane mają swoje właściwości ochronne na takim poziomie, jak wtedy gdy zostały zakładane. (więcej…)

Continue Reading

Biznes

Idealny węgiel na zimę

Published

on

Jesień to pora, kiedy składy opału przeżywają prawdziwe oblężenie. Nadchodzące zimne dni to dla wielu dostatecznie mocny argument za tym, by zapewnić przydomowe piwniczki. Wiele osób nie wie jednak, na co zwrócić uwagę, kupując węgiel. W efekcie tego często kończą z opałem kiepskiej jakości, spalającym się z dużymi stratami i nie dającym wiele ciepła.
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy