Connect with us

Dom i Wnętrze

Czy kuchnia musi być nudna i przewidywalna?

Published

on

Szukając inspiracji na to, jak wyglądać ma nasza kuchnia często zakopujemy się w licznych magazynach wnętrzarskich oraz propozycjach na stronach internetowych. Nie musimy zatrudniać doświadczonych projektantów czy architektów, aby zwykłe pomieszczenie zmienić w wyjątkową przestrzeń, odpowiednią do gotowania czy pieczenia. Jakie meble wybrać, aby cieszyć się ich wyglądem i funkcjonalnością przez szereg lat?

Dlaczego wybór wysokiej jakości mebli jest tak ważny?

Aby móc wygodnie korzystać z pomieszczeń takich jak kuchnia i cieszyć się jej wyglądem przez wiele lat konieczne jest wybranie mebli trwałych i odpornych na uszkodzenia. W trakcie gotowania czy pieczenia meble narażone są na działanie pary wodnej, jak również na opryskiwanie tłuszczem. Niskiej jakości meble będą chłonąć zabrudzenia, przez co z czasem ich czyszczenie stanie się bardzo trudne a sama kuchnia stanie się nieprzyjemna.

Szukając mebli zwracajmy uwagę na materiały. Wśród rekomendowanych wymienia się trwałe płyty meblowe oraz płyty laminowane – nie chłoną one wilgoci, nie odkształcają się, są zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kuchnia wykonana z mebli wysokiej jakości będzie nam służyć przez wiele lat, a jej wygląd nie zmieni się pomimo upływu czasu.

Wśród najmodniejszych obecnie mebli wymienia się przede wszystkim kolekcje nawiązujące do styli minimalistycznego, stylu skandynawskiego, industrialnego czy prowansalskiego. Wybór kolekcji jest olbrzymi, a dzięki rozbudowanym zestawom możemy dopasować konkretne elementy zgodnie z naszymi potrzebami.

Nowoczesna kuchnia na wyciągnięcie ręki

Jak zaprojektować nowoczesną kuchnię w naszym domu? Z pewnością sprawdzą się meble o gładkich, lśniących frontach, które stworzą jednolitą zabudowę bez klasycznych uchwytów. Nowoczesne szafki czy szuflady otwierane są dzisiaj poprzez pociągnięcie za wyprofilowany rant lub też dzięki systemom typu „click&push”.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Jak powinna zostać wykonana kuchnia nowoczesna?

Published

on

W wirtualnej przestrzeni znaleźć można wiele różnorodnych pomysłów na to, aby jak powinna zostać urządzona kuchnia nowoczesna. Modne trendy, które nie zawsze są zgodne z potrzebami poszczególnych osób. Decydując się na urządzenie kuchni, nie można zapomnieć o tym, że to nasze własne potrzeby należy zawsze postawić na pierwszym miejscu. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Idealne wyposażenie kuchni – garnki na płytę indukcyjną

Published

on

Jak sprawić, aby codzienne gotowanie nie było nużące? Okazuje się, że nie trzeba wiele zmian w naszych kuchniach. By posiłki były smaczniejsze i aby możliwe było szybsze gotowanie rekomenduje się dzisiaj zmianę klasycznych kuchenek na płyty indukcyjne. Płyty takie cenione są za trwałość, prostą obsługę. Decydując się na taką kuchenkę pamiętajmy również o tym, aby wybrać garnki na płytę indukcyjną. Czym różnią się od klasycznych garnków? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zalety posiadania tarasu

Published

on

Tak, jesień i zima to okres, kiedy bardzo dużo czasu spędza się w domu. W końcu pogoda nie sprzyja temu, aby długo przesiadywać na dworze. Za to wiosną oraz latem bardzo dużo czasu uwielbiamy spędzać na dworze. Chociażby na tarasie, który niesie ze sobą ogrom zalet. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy