Connect with us

Ciekawe

Czy on to wytrzyma?

Published

on

Czy on to wytrzyma?

Czasami zdarza nam się zapomnieć, że łańcuch jest tylko tak silny, jak najsłabszy element jego ogniwa. Prawda ta ma ogromne znaczenie dla instalacji elektrycznych, zwłaszcza tych wykonywanych ad hoc, a wszelkiego rodzaju błędy na tym polu mogą skutkować naprawdę bardzo poważnymi konsekwencjami. Szczególną uwagę należy zwracać zwłaszcza na przedłużacze.

Parametry przedłużaczy

Nierzadko przedłużacz jest traktowany jako całkowicie niezawodny element sieci. Ot, kawałek kabla, który ze wszystkim da sobie radę. W rzeczywistości każdy przedłużać cechuje się dokładnie takimi samymi parametrami, jak każdy inny przewód elektryczny, co należy rozumieć tak, że będzie w stanie przewodzić prąd tylko o określonym maksymalnym natężeniu. Jeśli wartości graniczne dla przedłużacza zostaną przekroczone, należy się spodziewać, że jego przewody się stopią, co będzie po prostu oznaczało małą katastrofę. W najlepszym wypadku stracimy przedłużacz, a w najgorszym możemy doprowadzić do tragedii osobistej lub zniszczenia mienia przez pożar.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Dobre meble ogrodowe modułowe

Published

on

Ogród jest miejscem, które będzie nas zachwycać niezliczoną ilością roślin. Chociaż nawet widok samego trawnika jest w stanie w kojący sposób wpłynąć na nasze nerwy. Ogród to nie tylko miejsce dla roślin. To także miejsce, gdzie można umieścić meble ogrodowe modułowe. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Czy rozwód da się zaplanować?

Published

on

Rozwód to niewątpliwie trudny czas dla obojga małżonków, ale również dla dzieci czy całej rodziny. Rozpad małżeństwa następuje zazwyczaj stopniowo, jest rozłożony w czasie, a jego efekty odczuwają nasi najbliżsi. Czy możliwe jest przygotowanie się do rozwodu? Czy warto zatrudnić adwokata? O czym pamiętać podczas sprawy rozwodowej? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Rzeczy dla początkującego jeźdźca

Published

on

Jazda konna to wymagająca dyscyplina sportowa, która wymaga dużego zaangażowania, dzięki czemu można być jeszcze lepszym i lepszym. Osoby, które na chcą na dłużej związać się z jazdą konną, muszą zainwestować w specjalne rzeczy. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy