Connect with us

Ciekawe

Czy rozwód da się zaplanować?

Published

on

Rozwód to niewątpliwie trudny czas dla obojga małżonków, ale również dla dzieci czy całej rodziny. Rozpad małżeństwa następuje zazwyczaj stopniowo, jest rozłożony w czasie, a jego efekty odczuwają nasi najbliżsi. Czy możliwe jest przygotowanie się do rozwodu? Czy warto zatrudnić adwokata? O czym pamiętać podczas sprawy rozwodowej?

Rozwód za porozumieniem stron czy z orzekaniem o winie?

Przygotowując się do rozwodu oraz jego możliwych scenariuszy warto pamiętać, że długość trwania sprawy rozwodowej zależy od wielu czynników. Przede wszystkim istotne jest określenie, czy rozwód przebiega z orzekaniem o winie jednego ze współmałżonków, czy też może jest zawierany za porozumieniem stron. W przypadku pozwu rozwodowego z orzekaniem o winie najczęściej przyczyną jest niewierność małżeńska lub też rozpad małżeństwa z uwzględnieniem winy współmałżonka. Jeśli para nie zgromadziła majątku, nie doczekała się dzieci i pragnie rozstać się w zgodzie wnioskuje się o rozwód za porozumieniem stron – takie sprawy rozwodowe przebiegają znacznie szybciej i sprawniej – mówią adwokaci z kancelarii adwokat-katowice.info.pl.

Czy warto zatrudnić adwokata?

Coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie adwokata podczas własnej sprawy rozwodowej – przemawia za tym kilka faktów. Zadaniem adwokata jest reprezentowanie nas na rozprawach, bronienie naszego dobrego imienia i składanie wniosków czy zażaleń w naszym imieniu. Wybierając adwokata przede wszystkim musimy pozwolić, aby prawnik dokładnie zapoznał się z naszą sprawą, bezstronnie ją ocenił oraz podpowiedział, jakie kroki prawne możemy podjąć, aby wywalczyć w sądzie to, na czym nam zależy – może być to opieka nad dziećmi, ale również alimenty. Zatrudniony adwokat będzie również chronić nas przed podejmowaniem kroków, które mogą negatywnie wpłynąć na naszą sytuację w sądzie.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Dobre meble ogrodowe modułowe

Published

on

Ogród jest miejscem, które będzie nas zachwycać niezliczoną ilością roślin. Chociaż nawet widok samego trawnika jest w stanie w kojący sposób wpłynąć na nasze nerwy. Ogród to nie tylko miejsce dla roślin. To także miejsce, gdzie można umieścić meble ogrodowe modułowe. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Rzeczy dla początkującego jeźdźca

Published

on

Jazda konna to wymagająca dyscyplina sportowa, która wymaga dużego zaangażowania, dzięki czemu można być jeszcze lepszym i lepszym. Osoby, które na chcą na dłużej związać się z jazdą konną, muszą zainwestować w specjalne rzeczy. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Urozmaicone wnętrze przy pomocy donic dekoracyjnych

Published

on

Aranżacja wnętrza niekiedy może sprawiać wiele kłopotów. W zależności od wyboru stylu i klasy pomieszczenia, należy zwrócić uwagę nie tylko na meble i inne tego typu elementy, lecz także na detale. Co zatem zrobić, by wnętrze nie było nudne? Ciekawym rozwiązaniem w takim przypadku mogą okazać się donice dekoracyjne.
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy