Connect with us

Biznes

Ile może wynieść zwrot podatku z Niemieci jak się o niego ubiegać?

Published

on

Chcąc wyemigrować do Niemiec warto wiedzieć, jak w tym kraju wyglądają rozliczenia podatkowe oraz zdawać sobie sprawę z tego, jak nadpłacony podatek odzyskać. Udowodniono bowiem, że za trzy miesiące pracy w Niemczech można liczyć na zwrot podatku z Niemiec nawet do 900 euro! Całkiem pokaźna kwota, prawda?

 

Jakie dokumenty należy zgromadzić decydując się na zwrot podatku z Niemiec?

Chcąc starać się o zwrot podatku z Niemiec, warto posiadać:

  • zaświadczenia podatkowe, które wystawiane są przez każdego pracodawcę, u którego mieliśmy okazję pracować w danym okresie;
  • kartę podatkową, umożliwiającą zsumowanie wpłaconych zaliczek podatku dochodowego (jest szczególnie przydatna, gdy zmienialiśmy pracodawców, bądź pracowaliśmy u kilku jednocześnie).

Zaznaczę, że karta podatkowa coraz częściej prowadzona jest w formie elektronicznej, dzięki czemu nie trzeba posiadać jej w formie fizycznej. Nie posiadając ani fakty podatkowej ani zaświadczeń od pracodawcy, istnieje możliwość rozliczenia się na podstawie odcinków wypłaty.

Te dokumenty są niezbędne do tego, aby starać się o zwrot podatku z Niemiec.

 

Czy to wszystko?

Nie, starając się o zwrot podatku z Niemiecnależy również pamiętać o tym, aby zgromadzić wszystkie dokumenty poświadczające prawo do ulgi. Wymagane jest to zazwyczaj w przypadku osiągania wysokich, ponadprzeciętnych zarobków. Żeby móc korzystać ze wspomnianych ulg trzeba przebywać na terenie Niemiec dłużej niż sześć miesięcy.

Jeśli pobieramy świadczenia socjalne, najprawdopodobniej konieczne będzie przedstawienie dokumentów, które ich dotyczą.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Oczyszczanie budynków w sezonie zimowym

Published

on

Zima daje się we znaki całej naturze, ale trzeba też pamiętać o zabezpieczeniu naszych budynków. Najlepszą metodą ochrony jest oczyszczenie jej wodą, dzięki czemu materiały budowlane mają swoje właściwości ochronne na takim poziomie, jak wtedy gdy zostały zakładane. (więcej…)

Continue Reading

Biznes

Co ma na celu audyt sprawozdań finansowych?

Published

on

Audyty szczególnie finansowe nie są pozytywnie kojarzone i często pracownicy się ich po prostu boją. Jednak nie ma podstaw do strachu, jeśli wszystkie rachunki i oświadczenia majątkowe są prowadzone rzetelnie i według standardów takimi jak ustawy i prawa, a także wpisywanie prawdy w dokumentach. Jeśli wszystko jest prowadzone według wytycznych, to z pewnością nie ma powodu do strachu.
(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Idealny węgiel na zimę

Published

on

Jesień to pora, kiedy składy opału przeżywają prawdziwe oblężenie. Nadchodzące zimne dni to dla wielu dostatecznie mocny argument za tym, by zapewnić przydomowe piwniczki. Wiele osób nie wie jednak, na co zwrócić uwagę, kupując węgiel. W efekcie tego często kończą z opałem kiepskiej jakości, spalającym się z dużymi stratami i nie dającym wiele ciepła.
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy