Connect with us

Ciekawe

Jak ubrać się oryginalnie za niewielkie pieniądze?

Published

on

Ubrania są jednym z artykułów, które każda osoba kupuje sezonowo. Można powiedzieć, że w pewnym sensie są to artykuły niezbędne, dlatego w poszukiwaniu oszczędności chętnie są odwiedzane sklepy z odzieżą używaną zwane second handami. Można tam znaleźć tanią, ale w pełni wartościową garderobę.

Skąd sprowadzana jest dobrej jakości odzież używana?

Ogólnie można powiedzieć, że odzież z drugiej ręki pochodzi z krajów Europy zachodniej. Ostatnio jednak więcej takiej odzieży importuje się z Wielkiej Brytanii, ponieważ jest oryginalna oraz dobra jakościowo.

Odzież używana z Anglii jest zbierana podczas akcji w bogatych dzielnicach, gdzie Brytyjczycy oddają rzeczy już nie potrzebne, a które jeszcze z powodzeniem mogą służyć innym osobom.

Wśród odzieży z takich akcji trafiają się nierzadko prawdziwe perełki. Można znaleźć ubrania od znanych projektantów mody, nierzadko nowe, nawet posiadające oryginalne metki.

W jaki sposób jest dzielona odzież używana ze względu na jaj stan?

Firmy, które importują ubrania z drugiej ręki dokonują wstępnej selekcji towaru zanim trafi on do sklepów, gdzie odbywa się sprzedaż detaliczna. Podstawowym kryterium podziału jest stan odzieży oraz stopień jej zużycia.

Pierwszą grupą ubrań są rzeczy sortowane, które są w bardzo dobrym stanie, nie noszą żadnych śladów użytkowania, a czasem wręcz nowe posiadające oryginalne metki sklepowe. Takie elementy garderoby w sklepach można kupić na sztuki.

Odzież niesortowana jest to grupa, która zawiera większość bardziej zużytych ubrań, które jednak są w stanie nie dyskwalifikującym z wprowadzenia do sprzedaży. Ta partia towaru jest z reguły sprzedawana na wagę, przez co cena poszczególnych egzemplarzy jest znacznie niższa niż w przypadku pierwszej grupy.

Dlaczego ubrania z drugiej ręki są tak popularne?

Najważniejszym elementem dla klientów jest niewątpliwie niska cena, za którą można ubrać kobietę, mężczyznę i dziecko w każdym wieku. Czasem szczególnie jeśli chodzi o małe dzieci nie ma sensu kupować nowych, bardzo drogich rzeczy, ponieważ maluchy szybko rosną.

Drugim aspektem zakupów z second handów jest fakt, że odzież używana z Anglii może zawierać ciekawe, niepowtarzalne i nieznane w Polsce modele brytyjskich projektantów.

Ubrania szyte w Wielkiej Brytanii prezentują najwyższą jakość materiałów, a także są niezwykle starannie wykonane. Inwestując niewielkie kwoty w odzież można mieć pewność, że będzie ona służyła długo.

Kupowanie odzieży używanej przyczynia się do ochrony naturalnego środowiska, co obecnie jest bardzo ważne.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Meble technorattanowe w naszych ogrodach

Published

on

Zaaranżowanie ogrodu na przestrzeń wypoczynkową to świetne rozwiązanie, kiedy nie chcemy tracić czasu i pieniędzy na dalekie wyjazdy. Przydomowy taras czy ogród mogą stać się idealnym miejscem do relaksu – wystarczy kilka odpowiednich elementów i nieco czasu. Skąd czerpać inspiracje? Jakie produkty wybierać? Jak zaprojektować ogród, by zachęcał do odpoczynku na świeżym powietrzu? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Centrum handlowe na Ruczaju

Published

on

Centrum handlowe na Ruczaju

Kraków ma niejedno centrum handlowe. Bez wątpienia jednak centrum handlowe na Ruczaju to naprawdę dobry wybór, jeśli chcemy zrobić zakupy w galerii stojącej na wysokim poziomie. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Skitouring – czas zacząć przygodę!

Published

on

Skitouring to unikalne połączenie narciarstwa zjazdowego z turystyką wysokogórską. W skrócie – wspinamy się na szczyt a następnie z jego zjeżdżamy przeżywając wspaniała przygodę. Niemniej jednak do uprawiania tego sportu trzeba się odpowiednio przygotować…
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy