Connect with us

Dom i Wnętrze

Kupujemy płytki na zewnątrz

Published

on

Kupujemy płytki na zewnątrz

Płytki ceramiczne to od lat bardzo popularny materiał do wykańczania ścian i podłóg. W sklepach do wyboru mamy dzisiaj nie tylko płytki ścienne i podłogowe przeznaczone wyłącznie do stosowania wewnątrz pomieszczeń, ale także szeroki wybór płytek do wykańczania nawierzchni balkonów i tarasów. Wśród płytek na zewnątrz pomieszczeń są również i takie, którymi można wykończyć schody.

Płytki na schody muszą być nie tylko estetyczne i odporne na zabrudzenia, ale przede wszystkim bezpieczne. Na schodach powinno układać się płytki, które mają antypoślizgową powierzchnię. W przypadku płytek na zewnątrz bardzo ważne jest wybranie takich, które są mrozoodporne. Zwykłe płytki przeznaczone do wewnątrz, już przy pierwszych przymrozkach mogą zacząć pękać. Mrozoodporne płytki to te, które są oznaczone śnieżynką. Na mrozoodporność płytek wpływa ich nasiąkliwość. Na zewnątrz szczególnie polecane są te z symbolami AI i BI. Są to płytki, których nasiąkliwość jest mniejsza niż trzy procent. Mrozoodporne płytki nie popękają nawet w najsilniejszy mróz.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Okna pasywne – jaki rodzaj okien jest najlepszy?

Published

on

Jeżeli stawiamy na domy energooszczędne, to nie możemy zapominać, że najlepszym wyborem do takich domów będą okna pasywne, które pomogą nam zatrzymać cenne ciepło w naszych domach. Warto jednak wiedzieć na co dokładnie należy zwrócić uwagę wybierając taki model okien do swoich domów.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak sprawić, aby zwykły taras zmienił się nie do poznania?

Published

on

Czy zwykły taras może stać się naszą przestrzenią wypoczynkową? Zdecydowanie tak – i nie potrzebujemy do tego architekta wnętrz czy dekoratora. Szukając inspiracji na piękny taras wystarczy zapoznać się z propozycjami topowych producentów i skorzystać z gotowych propozycji na piękny taras czy ogród. Na jakie elementy zwracać uwagę podczas wyboru mebli i dodatków?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble w stylu nowoczesnym

Published

on

Meble w stylu nowoczesnym

Zakupy przestały być dla Ciebie przyjemnością? Wybór mebli do domu męczy Cię od kilku miesięcy? Zmień to i odwiedź sklep z nowoczesnymi meblami, który oferuje także nowoczesne zakupy. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy