Connect with us

Zdrowie i Uroda

Metoda akrylowa zdobienia paznokci vs. inne metody

Published

on

Kiedy dzisiaj idziemy do kosmetyczki, możemy skorzystać przede wszystkim z trzech głównych metod wykonywania i zdobienia paznokci – z hybrydy, akrylu oraz żelu. W poniższym artykule zostanie przedstawiona przede wszystkim metoda akrylowa zdobienia paznokci oraz jej porównanie do dwóch pozostałych metod.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – najważniejsze informacje

czym się charakteryzuje taka metoda akrylowa? Otóż jak sama nazwa w zasadzie wskazuje stosowany jest tutaj specjalny proszek – akryl. Akryl łączony jest w żel i za jego pomocą modelowana jest i wydłużana ładnie płytka paznokcia. Do tego dochodzi oczywiście jeszcze ładny kolor i w zasadzie cały paznokieć jest już gotowy.

Co jest charakterystyczne dla tej metody, to zdecydowanie fakt, że jest ona w zasadzie dość trudna w aranżacji. Zazwyczaj panie jednak nie decydują się na jej samodzielne wykonanie w domu. To jeszcze jednak nie wszystko. Charakterystyczne dla tej metody jest również to, że nie wymaga ona zastosowania lampy UV ani żadnego specjalistycznego sprzętu. Jedyną wada, która jest podawana przez użytkowniczki tej metody, jest w zasadzie bardzo ostry i mocny zapach akrylu.

Metoda akrylowa a żelowa

Czym się różni metoda akrylowa od żelowej? Zasadniczo przede wszystkim trzeba podkreślić to, że efekt tych dwóch metod wcale się aż tak bardzo nie różni między sobą, choć drobne różnice oczywiście są. Generalnie bowiem obydwie metody umożliwiają wydłużenie płytki paznokcia oraz są bardzo wytrzymałe i trwałe.

Jednak z drugiej strony metoda żelowa jest znacznie prostsza w nałożeniu – żel bowiem zastyga dopiero w lampie UV, mamy zatem pewien czas na naprawienie różnych drobnych niedoskonałości. Co więcej metoda żelowa także przeznaczona jest generalnie do odbudowy zniszczonych i połamanych paznokci, akryl zaś pięknie wydłuża paznokcie raczej będące zdrowe i mocne.

Metoda akrylowa a hybryda

Co różni metodę akrylową od popularnej metody hybrydowej? Otóż w hybrydzie przede wszystkim stosowane są specjalne lakiery hybrydowe, które wymagają utwardzenia przez lampę UV. To jednak jeszcze nie wszystko, bowiem zasadniczo także istotne jest, że w tej metodzie nie ma już tak wysokiej wytrzymałości.

Warto bowiem zauważyć, że hybrydy przeznaczone są raczej na krótszy okres czasu – nie zaś na kilka tygodni. Ponadto cechują się one większą podatnością niż akryl na różnego rodzaju pęknięcia czy odprysknięcia. Z drugiej jednak strony hybrydy nie trzeba zdejmować specjalną frezarką- wystarczy specjalny lakier do lakierów hybrydowych.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Stylizacja dla mężczyzny na co dzień

Published

on

Każdy mężczyzna powinien prezentować się dobrze i nie ulega to najmniejszej wątpliwości.

Większość mężczyzn dba o swój wygląd i pieczołowicie stara się, aby wyglądać świetnie. Dbają zarówno o swoją kondycję fizyczną, skórę i włosy, jak i ubiór. Odpowiednio dobrane ubrania dają gwarancję, że mężczyzna będzie wyglądać elegancko.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Co ma znaczenie przy zakupach perfum?

Published

on

Gdy chce się pozyskać odpowiednio wykonane perfumy niezbędne jest wstępne określenie między innymi w jakich warunkach zamierza się z takich produktów korzystać.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Drewniane sztućce jednorazowe – ekologiczna alternatywa dla plastiku

Published

on

Wszelkiego rodzaju jednorazowe sztućce wykonane z plastiku i innych tworzyw sztucznych to duże źródło odpadów niszczących naszą planetę. Wykorzystywane są one praktycznie wszędzie, na domowych imprezach, wielkich spotkania biznesowych, imprezach masowych oraz w większości lokalów gastronomicznych. Wzrost popularności dowozu jedzenia na wskazany adres również wymaga używania więcej jednorazowych misek, sztućców i opakowań. Trendu używania naczyń jednorazowych nie sposób już odwrócić. Jaka jest więc alternatywa przyjazna dla środowiska?

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy