Connect with us

Dom i Wnętrze

Nowoczesne garnki w naszych kuchniach

Published

on

Gotowanie jest przyjemnością, szczególnie kiedy możemy korzystać z nowoczesnych garnków oraz świeżych produktów spożywczych. Szukając nowych przepisów pamiętajmy o tym, jak ważna jest wysoka jakość garnków i patelni podczas procesu przygotowywania potraw. Jakie garnki wybrać do naszej kuchni i na co zwracać uwagę podczas kupowania konkretnych zestawów?

Wielkość kompletu dopasowana do potrzeb

Podstawowym zagadnieniem podczas poszukiwania kompletu garnków jest dopasowanie ilości elementów do naszych realnych potrzeb. Zestawy składające się z 6-7 elementów będą idealne dla singli lub dla par, zestawy kilkunastoelementowe będą odpowiednie tam, gdzie gotuje się dużo i często. W kompletach znajdziemy garnki o wysokiej funkcjonalności: zarówno rondelki idealne do gotowania mleka, jak i obszerne garnki do przygotowania dużej ilości zupy.

Wśród najczęściej rekomendowanych poleca się zestaw garnków wykonany ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten jest wysoce odporny na odkształcenia, działanie wilgoci, pojawianie się ognisk rdzy. Materiał ten zabezpieczono również przed wysokimi temperaturami. W dnach garnków stalowych umieszczono specjalne dyski – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybsze przygotowanie dania. Dzięki zastosowaniu dysków możliwe stało się również większe oszczędzanie energii!

Zestaw garnków idealny do gotowania!

Komplety garnków oferowane przez topowych producentów stworzone zostały w taki sposób, aby uprzyjemniać i ułatwiać codzienne gotowanie. Dzięki lejkom i cedzakom możliwe stanie się wygodne przelewanie płynów i zup. Wewnętrzne miarki w garnkach pozwolą na precyzyjne odmierzenie ilości płynu. Garnki uzupełnione są również o idealnie przylegające pokrywki wykonane ze szkła hartowanego.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Jak powinna zostać wykonana kuchnia nowoczesna?

Published

on

W wirtualnej przestrzeni znaleźć można wiele różnorodnych pomysłów na to, aby jak powinna zostać urządzona kuchnia nowoczesna. Modne trendy, które nie zawsze są zgodne z potrzebami poszczególnych osób. Decydując się na urządzenie kuchni, nie można zapomnieć o tym, że to nasze własne potrzeby należy zawsze postawić na pierwszym miejscu. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Idealne wyposażenie kuchni – garnki na płytę indukcyjną

Published

on

Jak sprawić, aby codzienne gotowanie nie było nużące? Okazuje się, że nie trzeba wiele zmian w naszych kuchniach. By posiłki były smaczniejsze i aby możliwe było szybsze gotowanie rekomenduje się dzisiaj zmianę klasycznych kuchenek na płyty indukcyjne. Płyty takie cenione są za trwałość, prostą obsługę. Decydując się na taką kuchenkę pamiętajmy również o tym, aby wybrać garnki na płytę indukcyjną. Czym różnią się od klasycznych garnków? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zalety posiadania tarasu

Published

on

Tak, jesień i zima to okres, kiedy bardzo dużo czasu spędza się w domu. W końcu pogoda nie sprzyja temu, aby długo przesiadywać na dworze. Za to wiosną oraz latem bardzo dużo czasu uwielbiamy spędzać na dworze. Chociażby na tarasie, który niesie ze sobą ogrom zalet. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy