Connect with us

Technologia

Nowy dom, czyli jak znaleźć dobrą firmę budowlaną

Published

on

Zakup działki i projektu domu jednorodzinnego jest początkiem spełniania marzeń o posiadaniu swojego, wyjątkowego miejsca na ziemi. Ale najtrudniejsze, a czasem niestety najgorsze, dopiero przed nami – wybór firmy budowlanej, która budowę poprowadzi zgodnie z zasadami budowlanego rzemiosła a przy tym terminowo i w miarę tanio.

Mimo znacznej ilości usługodawców działających na rynku budowlanym poszukiwania wykonawcy nie zawsze skutkują dobrym wyborem.

Po pierwsze doświadczenie

Dla inwestorów zlecających wykonanie inwestycji liczą się czas, koszty wykonania oraz solidność. Te trzy elementy z reguły gwarantują firmy zatrudniające doświadczonych i sprawdzonych, wykwalifikowanych pracowników. Sama firma może być stosunkowo młoda, ale jej pracownicy mogą mieć wieloletnie doświadczenie i tym samym bardzo wysokie umiejętności.

Szukanie firmy warto rozpocząć od rekonesansu wśród rodziny i przyjaciół. Każda informacja się liczy – zarówno opinie pozytywne jak i opisy przypadków partactwa budowlanego. Sprawdzona firma budowlana Opole tych drugich przypadków na swoim koncie nie ma w ogóle.

Pozytywne opinie środowiska warto uzupełnić informacjami uzyskanymi z innych źródeł – niezastąpiony w tym względzie jest Internet. Zarówno tematyczne fora dyskusyjne jak strony www prowadzone przez firmy reklamujące swoje usługi to kopalnia wiedzy o zakresie prac wykonywanych przez firmę, specjalistach zatrudnionych w niej, inwestycjach już zakończonych.

Dociekliwi mogą udać się do inwestora, który już zakończył budowę i spytać go o firmę – wykonawcę. Można również pojechać na budowę, gdzie fachowcy z wybranej firmy właśnie realizują usługę – przyglądanie się organizacji pracy i wykonywaniu różnych czynności na pewno daje dużo informacji o poziomie fachowości ekipy.

Po drugie i następne – rzetelność i uczciwość

Firma uczciwa i rzetelna wykona usługą w terminie, a jeśli terminu z jakiegoś powodu dotrzymać nie może, to proponuje obniżkę wynagrodzenia – nawet jeśli w umowie nie ma nic na temat kar za opóźnienia.Działając uczciwie, wzorem czego jest firma budowlana Opole, nie zmienia się rozwiązań projektowych w zakresie jakości i ilości materiałów, nie zatrudnia ludzi na czarno, nie łamie się przepisów prawa budowlanego czy prawa pracy. Nierozważny wybór taniej firmy zatrudniającej przypadkowych, nie zawsze wykwalifikowanych pracowników, może spowodować znaczne opóźnienia inwestycji – rotacja pracowników w tego rodzaju firmach jest czymś na porządku dziennym.

Przed rozpoczęciem prac ważne jest przedstawienie zakresu robót wraz z kosztami materiałów i wykonawstwem – czyli tak zwany kosztorys. Kolejnym niezbędnym dokumentem jest umowa. W dokumencie podpisanym przez inwestora i wykonawcę obok terminu, przedmiotu umowy oraz wysokości wynagrodzenia powinna znaleźć się informacja o gwarancji udzielanej przez wykonawcę. Jeśli wykonawca takiej nie daje – lepiej zrezygnować z jego usług od razu.

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Maszyny czyszczące – rodzaje

Published

on

Maszyny czyszczące na bieżąco czyszczą i osuszają powierzchnię, po której się poruszają. Dzięki temu już jeden przejazd wystarczy aby posadzka lśniła czystością. W zależności od typu posadzki do wyboru jest kilka rodzai chemii, różne rodzaje szczot oraz padów. Maszyny czyszczące dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: kablowe i bateryjne. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Wilgoć – wróg twoich produktów

Published

on

Wilgoć to prawdziwa zmora wszystkich tych, którzy zajmują się produkcją, magazynowaniem lub transportem produktów wrażliwych bądź podatnych na działanie wody. Na szczęście można się zabezpieczyć przed jej wpływem poprzez dobranie odpowiedniego typu pochłaniaczy wilgoci. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Transport niecodziennych produktów – jak się do tego zabrać?

Published

on

W handlu i przemyśle istnieją produkty specjalnego przeznaczenia, które wymagają odpowiednich warunków transportu. Doskonałym tego przykładem są produkty żywnościowe czy farmaceutyczne. Wiele z nich jest przewożonych w postaci płynnej lub półpłynnej i wymagają higienicznych, a niekiedy wręcz sterylnych warunków transportu. Do tego celu zostały stworzone pojemniki Combo typu Bag-in-Box.

Pojemniki Combo przypominają swoim wyglądem skrzyniopalety plastikowe. Główną różnicą między specjalistycznym pojemnikiem Combo a skrzyniopaletą jest możliwość zainstalowania worków umożliwiających bezpieczne przechowywanie i transport produktów płynnych i półpłynnych. Worki umieszczone wewnątrz pojemników zapewniają również higieniczne warunki przechowywania i transportu produktów wrażliwych takich jak leki, musy owocowe i warzywne, soki, czy przeciery.

Dzięki sterylnym warunkom, jakie zapewniają pojemniki Bag-in-Box produkty w nich magazynowane nie są narażone na zepsucie. Ponieważ pojemniki zabezpieczone są przed wypływaniem substancji płynnych, nie ma problemu rozlania się przewożonego produktu.

Dodatkową zaletą pojemników typu Combo jest możliwość wielokrotnego użycia. Część zewnętrzna wykonana jest z tworzywa sztucznego, które można wielokrotnie myć i dezynfekować. Worek znajdujący się wewnątrz można wymieniać, co dodatkowo podnosi poziom higieny podczas użytkowania pojemników.

Należy również wspomnieć, że pojemniki typu Bag-in-Box swoją budową przypominają skrzyniopalety, a tym samym można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce oraz układać jedne na drugich, dzięki czemu można je w wygodny sposób magazynować.

Continue Reading

Polecamy