Connect with us

Ciekawe

Półkolonie dla przedszkolaków?

Published

on

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym zastanawiają się, czy nadszedł już dobry czas na półkolonię. Bywa, że przedszkola są zamykane na kilka tygodni w okresie wakacji i wtedy rodzi się problem, jak zapewnić maluchowi odpowiednią opiekę. Czy faktycznie półkolonie dla dzieci w wieku około 3-4 lat są dobrym pomysłem?

Przedszkolak na półkolonii

Warto sprawdzić ofertę półkolonii dla dzieci w naszym mieście. Coraz częściej bowiem zajęcia są organizowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i są to grupy już dla 3-5 latków. Standardowo przyjmuje się na nie dzieci, które potrafią samodzielnie korzystać z toalety i są kontaktowe. Zajęcia zaczynają się od wczesnych godzin porannych i trwają zwykle do godziny 16-17, dzięki czemu rodzice mogą odbierać swoje pociechy, gdy wracają z pracy.

Co maluszki robią na półkoloniach? Dla nich tego typu zajęcia są bardzo podobne jak te, których doświadczają w przedszkolach. Są to różnego rodzaju zabawy z wychowawcami lub animatorami, dogoterapia, często także zajęcia o charakterze edukacyjnym. Podczas dni z ładną pogodą dzieci mogą liczyć na zajęcia na wolnym powietrzu oraz spacery pod okiem wychowawców. Rodzice nie muszą się martwić także o wyżywienie, ponieważ jest one zapewnione dziecku w ramach półkolonii. Dziecko ma zapewnione stałą opiekę, a dzięki temu rodzic może spokojnie udać się do pracy.

Skąd wiadomo, że dziecko jest gotowe na półkolonię?

Tak naprawdę to rodzice powinni stwierdzić, czy dziecko jest gotowe na półkolonię. Przedszkolaki rozwijają się bowiem w różnym tempie – na ogół jeśli jednak maluch z chęcią udaje się do przedszkola i odnajduje w zabawach z innymi dziećmi, również półkolonie dla dzieci nie powinny dla niego stanowić żadnego problemu. Maluchy szybko przekonują się do nowego otoczenia i czasem nawet nie chcą wracać po zajęciach do domu.

Półkolonie to szansa na zetknięcie dzieci z nowym otoczeniem, maluchami w podobnym wieku i naprawdę bogatą ofertą zajęć edukacyjnych. Z tego powodu rodzice nie powinni się obawiać zapisywania dziecka na półkolonię, która ma naprawdę wiele walorów rozwojowych i przedszkolak wyniesie z niej same korzyści.

Jak wygląda wyprawka?

Półkolonia dla dzieci nie wymaga żadnej specjalnej wyprawki. Rodzic powinien przywieźć tylko to, co standardowo maluch zabiera ze sobą do przedszkola. Wyżywienie, sale zabaw i wszystkie niezbędne akcesoria są już zapewnione w cenie.

Jedynie zajęcia dodatkowe mogą być osobno płatne, a w razie krótkich wycieczek rodzice zawsze są o tym informowani, by mogli zapakować dziecku to, czego potrzeba. W większości przypadków półkolonie prowadzone są według konkretnego planu – rodzice otrzymują plan poszczególnych tygodni, dlatego łatwo jest im dopasować zakres wyprawki.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Meble technorattanowe w naszych ogrodach

Published

on

Zaaranżowanie ogrodu na przestrzeń wypoczynkową to świetne rozwiązanie, kiedy nie chcemy tracić czasu i pieniędzy na dalekie wyjazdy. Przydomowy taras czy ogród mogą stać się idealnym miejscem do relaksu – wystarczy kilka odpowiednich elementów i nieco czasu. Skąd czerpać inspiracje? Jakie produkty wybierać? Jak zaprojektować ogród, by zachęcał do odpoczynku na świeżym powietrzu? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Centrum handlowe na Ruczaju

Published

on

Centrum handlowe na Ruczaju

Kraków ma niejedno centrum handlowe. Bez wątpienia jednak centrum handlowe na Ruczaju to naprawdę dobry wybór, jeśli chcemy zrobić zakupy w galerii stojącej na wysokim poziomie. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Skitouring – czas zacząć przygodę!

Published

on

Skitouring to unikalne połączenie narciarstwa zjazdowego z turystyką wysokogórską. W skrócie – wspinamy się na szczyt a następnie z jego zjeżdżamy przeżywając wspaniała przygodę. Niemniej jednak do uprawiania tego sportu trzeba się odpowiednio przygotować…
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy