Connect with us

Ciekawe

Półkolonie dla przedszkolaków?

Published

on

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym zastanawiają się, czy nadszedł już dobry czas na półkolonię. Bywa, że przedszkola są zamykane na kilka tygodni w okresie wakacji i wtedy rodzi się problem, jak zapewnić maluchowi odpowiednią opiekę. Czy faktycznie półkolonie dla dzieci w wieku około 3-4 lat są dobrym pomysłem?

Przedszkolak na półkolonii

Warto sprawdzić ofertę półkolonii dla dzieci w naszym mieście. Coraz częściej bowiem zajęcia są organizowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i są to grupy już dla 3-5 latków. Standardowo przyjmuje się na nie dzieci, które potrafią samodzielnie korzystać z toalety i są kontaktowe. Zajęcia zaczynają się od wczesnych godzin porannych i trwają zwykle do godziny 16-17, dzięki czemu rodzice mogą odbierać swoje pociechy, gdy wracają z pracy.

Co maluszki robią na półkoloniach? Dla nich tego typu zajęcia są bardzo podobne jak te, których doświadczają w przedszkolach. Są to różnego rodzaju zabawy z wychowawcami lub animatorami, dogoterapia, często także zajęcia o charakterze edukacyjnym. Podczas dni z ładną pogodą dzieci mogą liczyć na zajęcia na wolnym powietrzu oraz spacery pod okiem wychowawców. Rodzice nie muszą się martwić także o wyżywienie, ponieważ jest one zapewnione dziecku w ramach półkolonii. Dziecko ma zapewnione stałą opiekę, a dzięki temu rodzic może spokojnie udać się do pracy.

Skąd wiadomo, że dziecko jest gotowe na półkolonię?

Tak naprawdę to rodzice powinni stwierdzić, czy dziecko jest gotowe na półkolonię. Przedszkolaki rozwijają się bowiem w różnym tempie – na ogół jeśli jednak maluch z chęcią udaje się do przedszkola i odnajduje w zabawach z innymi dziećmi, również półkolonie dla dzieci nie powinny dla niego stanowić żadnego problemu. Maluchy szybko przekonują się do nowego otoczenia i czasem nawet nie chcą wracać po zajęciach do domu.

Półkolonie to szansa na zetknięcie dzieci z nowym otoczeniem, maluchami w podobnym wieku i naprawdę bogatą ofertą zajęć edukacyjnych. Z tego powodu rodzice nie powinni się obawiać zapisywania dziecka na półkolonię, która ma naprawdę wiele walorów rozwojowych i przedszkolak wyniesie z niej same korzyści.

Jak wygląda wyprawka?

Półkolonia dla dzieci nie wymaga żadnej specjalnej wyprawki. Rodzic powinien przywieźć tylko to, co standardowo maluch zabiera ze sobą do przedszkola. Wyżywienie, sale zabaw i wszystkie niezbędne akcesoria są już zapewnione w cenie.

Jedynie zajęcia dodatkowe mogą być osobno płatne, a w razie krótkich wycieczek rodzice zawsze są o tym informowani, by mogli zapakować dziecku to, czego potrzeba. W większości przypadków półkolonie prowadzone są według konkretnego planu – rodzice otrzymują plan poszczególnych tygodni, dlatego łatwo jest im dopasować zakres wyprawki.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Na urlop do Wisły czy do Ustronia?

Published

on

Każdego roku Beskid Śląski przyciąga do siebie ogromną ilość turystów, którzy przyjeżdżają z całej Polski, aby wypocząć wśród górskich krajobrazów. Wybierając się w podróż turyści staj jednak przed dylematem: wybrać Wisłę czy Ustroń? Obydwie miejscowości to piękne i klimatyczne miasta, które mają wiele do zaoferowania.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Masz problem z wyborem materiału do szycia?

Published

on

Masz problem z wyborem materiału do szycia? Oczywiście wiele osób z takim się zmaga, najzwyczajniej w świecie nie wiemy jakie materiały do szycia są najbardziej odpowiednie a tym samym sprawdzą się w kontekście ich swoistego zastosowania. Pewnie, że w pierwszej kolejności należy ocenić to do czego zamierzamy wykorzystać materiały do szycia, zupełnie inne wybierzemy do stworzenia firanek niż naszej sukienki. Jak najbardziej mogą posiadać podobne cechy, lecz w większości przypadków oraz sytuacji powinniśmy się skupić właśnie na tym, co pragniemy wykonać z danych materiałów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sauna sucha i mokra

Published

on

Większość z nas korzysta z sauny w czasie pobytu w hotelu, spa lub na basenie, jednakże możliwe jest posiadanie własnej sauny. Możemy umiejscowić ją w naszym domu lub ogrodzie. Sauna do ogrodu będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie posiadamy wystarczającej przestrzeni w domu oraz jeżeli chcemy nadać ogrodowi walorów użytkowych oraz estetycznych.
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy