Connect with us

Ciekawe

Zdrowe wino bez alkoholu? Teraz to możliwe!

Published

on

Wino to napój, który towarzyszy człowiekowi od bez mała pięciu tysięcy lat. Nie sposób nie dostrzec jego znaczenia w kulturze, religii i codziennym życiu. Wielu mieszkańców południa Europy, Hiszpanii czy Francji nie wyobraża sobie obiadu bez kieliszka wina. Jednak czy ten kieliszek zawsze wychodzi im na zdrowie?

Prozdrowotne właściwości wina

Jak dotąd zostały najlepiej zbadanymi składnikami wina są polifenole. Należą do nich flawonoidy, stylbenoidy (jak na przykład resweratrol) czy też proantocyjanidyny. Od dawna przypuszczano, że związki te korzystnie oddziałują na zdrowie. Zalecenia dotyczące spożywania wina w celach leczniczych i profilaktycznych pojawiają się w tradycyjnych przekazach medycyny tradycyjnej wszystkich kultur, gdzie powszechny był ten napój.

Finalnie potwierdziły to badania naukowe – okazuje się, że polifenole to substancje, których nie powinno zabraknąć w zdrowej diecie. Wykazują działanie przeciwzapalne, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia niektórych chorób cywilizacyjnych. Wino spożywane regularnie, ale w niewielkich ilościach, obniża też ryzyko wystąpienia powszechnie dziś występujących zaburzenia układy krążenia.

Wino bez alkoholu – zdrowe bez zastrzeżeń

Czy osoby, które z różnych względów rezygnują ze spożywania alkoholu, nie mają szans na skorzystanie z dobroczynnych właściwości polifenoli? Wręcz przeciwnie – odkąd na rynku pojawiło się wino bezalkoholowe, każdy może się cieszyć zarówno jego smakiem, jak i pozytywnym wpływem na organizm.

Wszyscy, którzy je wybiorą, nie będą musieli się martwić o ryzyko, jakie wiąże się ze spożyciem alkoholem. Tego rodzaju wina dostępne są w wielu odmianach – łatwo odnaleźć smak idealny dla podkreślenia ulubionego dania czy pasujący do poobiedniej przekąski. Wino bezalkoholowe wydaje się być rozsądnym kompromisem między zamiłowaniem do wina a chęcią prowadzenia zdrowego trybu życia.

Problem z alkoholem

Spożywanie alkoholu prowadzi niestety do rozwoju poważnych rodzaju chorób – Światowa Organizacja Zdrowia zalicza alkohol do najgroźniejszych kancerogenów, czyli substancji powodujących raka.

Patrząc z tej perspektywy, można uznać, że lepszym pomysłem, niż wino wypite do obiadu, będzie lampka wina bezalkoholowego. Od jakiegoś czasu wiadomo również, że negatywny wpływ alkoholu na zdrowie nie znika nawet wtedy, jeśli spożywany jest on w niewielkich ilościach. Te informacje pozwalają zerwać ze wcześniejszym przekonaniem, że jest to w przeważającej mierze prozdrowotna praktyka.

Wino bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Meble technorattanowe w naszych ogrodach

Published

on

Zaaranżowanie ogrodu na przestrzeń wypoczynkową to świetne rozwiązanie, kiedy nie chcemy tracić czasu i pieniędzy na dalekie wyjazdy. Przydomowy taras czy ogród mogą stać się idealnym miejscem do relaksu – wystarczy kilka odpowiednich elementów i nieco czasu. Skąd czerpać inspiracje? Jakie produkty wybierać? Jak zaprojektować ogród, by zachęcał do odpoczynku na świeżym powietrzu? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Centrum handlowe na Ruczaju

Published

on

Centrum handlowe na Ruczaju

Kraków ma niejedno centrum handlowe. Bez wątpienia jednak centrum handlowe na Ruczaju to naprawdę dobry wybór, jeśli chcemy zrobić zakupy w galerii stojącej na wysokim poziomie. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Skitouring – czas zacząć przygodę!

Published

on

Skitouring to unikalne połączenie narciarstwa zjazdowego z turystyką wysokogórską. W skrócie – wspinamy się na szczyt a następnie z jego zjeżdżamy przeżywając wspaniała przygodę. Niemniej jednak do uprawiania tego sportu trzeba się odpowiednio przygotować…
(więcej…)

Continue Reading

Polecamy