Connect with us

Ciekawe

Zdrowe wino bez alkoholu? Teraz to możliwe!

Published

on

Wino to napój, który towarzyszy człowiekowi od bez mała pięciu tysięcy lat. Nie sposób nie dostrzec jego znaczenia w kulturze, religii i codziennym życiu. Wielu mieszkańców południa Europy, Hiszpanii czy Francji nie wyobraża sobie obiadu bez kieliszka wina. Jednak czy ten kieliszek zawsze wychodzi im na zdrowie?

Prozdrowotne właściwości wina

Jak dotąd zostały najlepiej zbadanymi składnikami wina są polifenole. Należą do nich flawonoidy, stylbenoidy (jak na przykład resweratrol) czy też proantocyjanidyny. Od dawna przypuszczano, że związki te korzystnie oddziałują na zdrowie. Zalecenia dotyczące spożywania wina w celach leczniczych i profilaktycznych pojawiają się w tradycyjnych przekazach medycyny tradycyjnej wszystkich kultur, gdzie powszechny był ten napój.

Finalnie potwierdziły to badania naukowe – okazuje się, że polifenole to substancje, których nie powinno zabraknąć w zdrowej diecie. Wykazują działanie przeciwzapalne, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia niektórych chorób cywilizacyjnych. Wino spożywane regularnie, ale w niewielkich ilościach, obniża też ryzyko wystąpienia powszechnie dziś występujących zaburzenia układy krążenia.

Wino bez alkoholu – zdrowe bez zastrzeżeń

Czy osoby, które z różnych względów rezygnują ze spożywania alkoholu, nie mają szans na skorzystanie z dobroczynnych właściwości polifenoli? Wręcz przeciwnie – odkąd na rynku pojawiło się wino bezalkoholowe, każdy może się cieszyć zarówno jego smakiem, jak i pozytywnym wpływem na organizm.

Wszyscy, którzy je wybiorą, nie będą musieli się martwić o ryzyko, jakie wiąże się ze spożyciem alkoholem. Tego rodzaju wina dostępne są w wielu odmianach – łatwo odnaleźć smak idealny dla podkreślenia ulubionego dania czy pasujący do poobiedniej przekąski. Wino bezalkoholowe wydaje się być rozsądnym kompromisem między zamiłowaniem do wina a chęcią prowadzenia zdrowego trybu życia.

Problem z alkoholem

Spożywanie alkoholu prowadzi niestety do rozwoju poważnych rodzaju chorób – Światowa Organizacja Zdrowia zalicza alkohol do najgroźniejszych kancerogenów, czyli substancji powodujących raka.

Patrząc z tej perspektywy, można uznać, że lepszym pomysłem, niż wino wypite do obiadu, będzie lampka wina bezalkoholowego. Od jakiegoś czasu wiadomo również, że negatywny wpływ alkoholu na zdrowie nie znika nawet wtedy, jeśli spożywany jest on w niewielkich ilościach. Te informacje pozwalają zerwać ze wcześniejszym przekonaniem, że jest to w przeważającej mierze prozdrowotna praktyka.

Wino bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Świnoujście – zaplanuj wyjazd już dziś

Published

on

Zdecydowana większość Polaków w ostatnich latach preferuje wyjazdy nad polskie morze. I bardzo dobrze, bo u siebie zawsze najlepiej. Bardzo popularnym miejscem wypadowym jest Świnoujście, które oprócz morza i pięknych plaż ma także wiele innych atrakcji dla turystów. A jak wygląda baza noclegowa w tym mieście?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Dobre meble ogrodowe modułowe

Published

on

Ogród jest miejscem, które będzie nas zachwycać niezliczoną ilością roślin. Chociaż nawet widok samego trawnika jest w stanie w kojący sposób wpłynąć na nasze nerwy. Ogród to nie tylko miejsce dla roślin. To także miejsce, gdzie można umieścić meble ogrodowe modułowe. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Czy rozwód da się zaplanować?

Published

on

Rozwód to niewątpliwie trudny czas dla obojga małżonków, ale również dla dzieci czy całej rodziny. Rozpad małżeństwa następuje zazwyczaj stopniowo, jest rozłożony w czasie, a jego efekty odczuwają nasi najbliżsi. Czy możliwe jest przygotowanie się do rozwodu? Czy warto zatrudnić adwokata? O czym pamiętać podczas sprawy rozwodowej? (więcej…)

Continue Reading

Polecamy