Connect with us

Zdrowie i Uroda

Aparaty ortodontyczne i ich charakterystyka

Published

on

Aparaty ortodontyczne i ich charakterystyka

Nawet poważne wady zgryzu można dziś z powodzeniem korygować, a usługi, jakie świadczy ortodonta w Gliwicach są skierowane nie tylko do najmłodszych pacjentów, ale i do osób w sile wieku. Leczenie zwykle wymaga noszenia przez pacjenta aparatu ortodontycznego, warto więc poznać bliżej tego rodzaju rozwiązanie.

Zwykle mówimy o dwóch rodzajach aparatów ortodontycznych, dzielimy je więc na aparaty stałe oraz ruchome. Pacjent może mieć wpływ na wybór konkretnego rozwiązania, należy jednak liczyć się z tym, że kluczowe znaczenie będzie miało to, z jakiego rodzaju wadą ma do czynienia i na ile jest ona poważna. Aparaty ruchome, nazywane też zdejmowanymi, charakteryzują się tym, że bez większego problemu można je samodzielnie wyjąć sobie z ust. Przeważnie składają się z płyty akrylowej oraz elementów drucianych. Aparaty stałe to zespół drutów, których średnica waha się od 0,8 do nawet 1,1 milimetra. Jest umocowany na zębach na stałe przy pomocy zamków oraz śrub. W obu przypadkach działanie aparatu jest możliwe dlatego, że wywiera on niewielką, stałą siłę pozwalającą zębom na przemieszczanie się.

Ortodonta w Gliwicach zaprasza.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zabiegu Accent Prime – usuwanie cellulitu i nadmiaru tłuszczyku

Published

on

Szukasz metody, dzięki której usuniesz cellulit i zyskasz zgrabniejszą sylwetkę? Wypróbuj innowacyjny zabieg Accent Prime.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Wyjątkowe USG tarczycy

Published

on

Wyjątkowe USG tarczycy

Choć tarczyca jest gruczołem o niewielkim rozmiarze, jej znaczenie dla funkcjonowania organizmu jest ogromne. Bierze udział w regulowaniu wielu procesów wspomagających jego rozwój. Oddziałuje też na ośrodkowy układ nerwowy i przemianę materii. Nic więc dziwnego, że USG tarczycy Wrocław jest jednym z najczęściej wykonywanych badań ultrasonograficznych. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – skóra wolna od owłosienia na wyciągnięcie ręki

Published

on

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze bez konieczności codziennego golenia się. Istnieje spora część osób, których włosy bardzo obficie odrastając sprawiając, że czują się mniej atrakcyjnie. Dodatkowo tradycyjne metody depilacyjne dodatkowo podrażniają ich skórę sprawiając, że coraz trudniej i coraz boleśniej się golić. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem tego problemu. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://viptravel.com.pl https://adoptionua.com https://lamari.pl