Connect with us

Zdrowie i Uroda

Aparaty ortodontyczne i ich charakterystyka

Published

on

Aparaty ortodontyczne i ich charakterystyka

Nawet poważne wady zgryzu można dziś z powodzeniem korygować, a usługi, jakie świadczy ortodonta w Gliwicach są skierowane nie tylko do najmłodszych pacjentów, ale i do osób w sile wieku. Leczenie zwykle wymaga noszenia przez pacjenta aparatu ortodontycznego, warto więc poznać bliżej tego rodzaju rozwiązanie.

Zwykle mówimy o dwóch rodzajach aparatów ortodontycznych, dzielimy je więc na aparaty stałe oraz ruchome. Pacjent może mieć wpływ na wybór konkretnego rozwiązania, należy jednak liczyć się z tym, że kluczowe znaczenie będzie miało to, z jakiego rodzaju wadą ma do czynienia i na ile jest ona poważna. Aparaty ruchome, nazywane też zdejmowanymi, charakteryzują się tym, że bez większego problemu można je samodzielnie wyjąć sobie z ust. Przeważnie składają się z płyty akrylowej oraz elementów drucianych. Aparaty stałe to zespół drutów, których średnica waha się od 0,8 do nawet 1,1 milimetra. Jest umocowany na zębach na stałe przy pomocy zamków oraz śrub. W obu przypadkach działanie aparatu jest możliwe dlatego, że wywiera on niewielką, stałą siłę pozwalającą zębom na przemieszczanie się.

Ortodonta w Gliwicach zaprasza.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Stylizacja dla mężczyzny na co dzień

Published

on

Każdy mężczyzna powinien prezentować się dobrze i nie ulega to najmniejszej wątpliwości.

Większość mężczyzn dba o swój wygląd i pieczołowicie stara się, aby wyglądać świetnie. Dbają zarówno o swoją kondycję fizyczną, skórę i włosy, jak i ubiór. Odpowiednio dobrane ubrania dają gwarancję, że mężczyzna będzie wyglądać elegancko.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Co ma znaczenie przy zakupach perfum?

Published

on

Gdy chce się pozyskać odpowiednio wykonane perfumy niezbędne jest wstępne określenie między innymi w jakich warunkach zamierza się z takich produktów korzystać.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Drewniane sztućce jednorazowe – ekologiczna alternatywa dla plastiku

Published

on

Wszelkiego rodzaju jednorazowe sztućce wykonane z plastiku i innych tworzyw sztucznych to duże źródło odpadów niszczących naszą planetę. Wykorzystywane są one praktycznie wszędzie, na domowych imprezach, wielkich spotkania biznesowych, imprezach masowych oraz w większości lokalów gastronomicznych. Wzrost popularności dowozu jedzenia na wskazany adres również wymaga używania więcej jednorazowych misek, sztućców i opakowań. Trendu używania naczyń jednorazowych nie sposób już odwrócić. Jaka jest więc alternatywa przyjazna dla środowiska?

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy