Ciekawe
Badania medyczne na prawo jazdy

Każdy kandydat zapisujący się na kurs prawa jazdy, zanim rozpocznie szkolenie musi przejść przez odpowiednie badania medyczne, które wykluczą lub nie wszystkie zdrowotne przeciwwskazania do poruszania się pojazdem.
Jak wyglądają badania na prawo jazdy?
Zgodnie z przepisami nie została określona górna granica wieku, po ukończeniu której nie można starać się już o dokument uprawniający do poruszania się pojazdem. Wszystko zależy przede wszystkim od lekarskiej opinii. Jeśli jest dobra, a przeprowadzane badania medyczne nie wykazały jakichkolwiek nieprawidłowości, dana osoba bez problemu może rozpocząć staranie o pozyskanie upragnionego prawa jazdy. Badania mogą zostać jedynie przeprowadzone przez lekarza, który posiada stosowne do tego celu uprawnienia. Lekarz potwierdza zdolność lub ocenia niezdolność kandydata do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Osoby ubiegające się o prawo jazdy szczególnie zbadane muszą mieć:
– układ ruchu,
– zmysł równowagi,
– narząd wzroku,
– układ sercowo-naczyniowy,
– narząd słuchu,
– prawidłową czynność nerek,
– układ oddechowy,
– poziom zagrożenia związanego z wystąpieniem padaczki (jeśli istnieją istotne ku temu powody),
– poziomu glikemii,
– stan psychiczny.
W czasie badań potencjalnych kandydatów na kierowców lekarz musi koniecznie sprawdzić także:
– czy występują u niego objawy nadużywania lub odstawienia alkoholowego,
– czy występują u niego objawy nadużywania lub odstawienia środków psychoaktywnych,
– czy zażywane przez kandydata leki mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Jeśli w czasie badania zostaną wykryte jakiekolwiek problemy zdrowotne czy objawy uzależnienia od alkoholu lub substancji psychoaktywnych, lekarz nie będzie mógł wydać stosownego oświadczenia umożliwiającego staranie się o pozyskanie prawa jazdy.
Co w przypadku wady wzroku?
Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, którego brak sprawności dość znacząco wpływa na obniżenie zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W przypadku stwierdzenia wad wzroku, niezależnie od stopnia zaawansowania takiej wady, lekarz wpisuje te informacje do wydawanego przez siebie orzeczenia, będącego podsumowaniem wyników wszystkich przeprowadzonych przez niego badań. Choć taka informacja nie skreśla kandydata z ubiegania się o wydanie dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów mechanicznych, to jednak w dokumencie zostanie to uwzględnione. Często w prawo jazdy pojawia się adnotacja, że dana osoba nie może kierować pojazdem, jeżeli nie ma na sobie korekcyjnych okularów.
Więcej informacji znajdziesz na stronie synevo.pl/badania
Ciekawe
Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)
Ciekawe
Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)
Ciekawe
W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.
-
Dom i Wnętrze4 lata ago
Zadaszenia tarasu – sposób na otwarcie wnętrz
-
Ciekawe4 lata ago
Wanny prostokątne – zalety i zastosowanie
-
Dom i Wnętrze4 lata ago
Krzesła tapicerowane – idealne do salonu
-
Dom i Wnętrze4 lata ago
Domy szkieletowe – wybuduj dom niskim kosztem
-
Ciekawe3 lata ago
Skitouring – czas zacząć przygodę!
-
Ciekawe2 lata ago
Ubezpieczenia, które podnoszą nasz komfort życia
-
Ciekawe4 lata ago
Meble Fameg – klasyka i retro w najlepszym wydaniu
-
Dom i Wnętrze4 lata ago
Jakie meble do ogrodu wybrać?