Connect with us

Ciekawe

Badania medyczne na prawo jazdy

Published

on

Każdy kandydat zapisujący się na kurs prawa jazdy, zanim rozpocznie szkolenie musi przejść przez odpowiednie badania medyczne, które wykluczą lub nie wszystkie zdrowotne przeciwwskazania do poruszania się pojazdem.

Jak wyglądają badania na prawo jazdy?

Zgodnie z przepisami nie została określona górna granica wieku, po ukończeniu której nie można starać się już o dokument uprawniający do poruszania się pojazdem. Wszystko zależy przede wszystkim od lekarskiej opinii. Jeśli jest dobra, a przeprowadzane badania medyczne nie wykazały jakichkolwiek nieprawidłowości, dana osoba bez problemu może rozpocząć staranie o pozyskanie upragnionego prawa jazdy. Badania mogą zostać jedynie przeprowadzone przez lekarza, który posiada stosowne do tego celu uprawnienia. Lekarz potwierdza zdolność lub ocenia niezdolność kandydata do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Osoby ubiegające się o prawo jazdy szczególnie zbadane muszą mieć:
– układ ruchu,
– zmysł równowagi,
– narząd wzroku,
– układ sercowo-naczyniowy,
– narząd słuchu,
– prawidłową czynność nerek,
– układ oddechowy,
– poziom zagrożenia związanego z wystąpieniem padaczki (jeśli istnieją istotne ku temu powody),
– poziomu glikemii,
– stan psychiczny.
W czasie badań potencjalnych kandydatów na kierowców lekarz musi koniecznie sprawdzić także:
– czy występują u niego objawy nadużywania lub odstawienia alkoholowego,
– czy występują u niego objawy nadużywania lub odstawienia środków psychoaktywnych,
– czy zażywane przez kandydata leki mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Jeśli w czasie badania zostaną wykryte jakiekolwiek problemy zdrowotne czy objawy uzależnienia od alkoholu lub substancji psychoaktywnych, lekarz nie będzie mógł wydać stosownego oświadczenia umożliwiającego staranie się o pozyskanie prawa jazdy.

Co w przypadku wady wzroku?

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, którego brak sprawności dość znacząco wpływa na obniżenie zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W przypadku stwierdzenia wad wzroku, niezależnie od stopnia zaawansowania takiej wady, lekarz wpisuje te informacje do wydawanego przez siebie orzeczenia, będącego podsumowaniem wyników wszystkich przeprowadzonych przez niego badań. Choć taka informacja nie skreśla kandydata z ubiegania się o wydanie dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów mechanicznych, to jednak w dokumencie zostanie to uwzględnione. Często w prawo jazdy pojawia się adnotacja, że dana osoba nie może kierować pojazdem, jeżeli nie ma na sobie korekcyjnych okularów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie synevo.pl/badania

Continue Reading

Biznes

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

Published

on

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

W życiu rodzica nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. To inwestycja w przyszłość, która przynosi spokój umysłu i pewność, że robimy wszystko, by chronić nasze pociechy. W tym kontekście warto rozważyć ubezpieczenie szkolne dla dziecka.

Chronić to znaczy kochać

Ubezpieczenia szkolne to nie tylko sucha polisa i umowa z firmą ubezpieczeniową. To przede wszystkim wyraz troski i dbałości o nasze dzieci. Kiedy decydujemy się na ubezpieczenie szkolne dla dziecka, pokazujemy, że zależy nam na jego bezpieczeństwie i komforcie podczas nauki i zabawy w murach placówki edukacyjnej.

Bezpieczeństwo to fundament szczęśliwego dzieciństwa

Wspomnienia z dzieciństwa często kształtują nas przez całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby były one pozytywne. Chroniąc nasze dzieci przed nieprzewidzianymi wypadkami i ich skutkami, dajemy im możliwość pełnego i bezpiecznego korzystania z dziecięcych radości. Ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia wsparcie w sytuacjach kryzysowych, pomagając rodzicom w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie szkolne?

Oprócz oczywistych korzyści związanych z ochroną zdrowia i finansami, ubezpieczenie szkolne może też przynieść wiele innych korzyści. Współpraca z renomowaną firmą ubezpieczeniową, jak Compensa, zapewnia nie tylko wsparcie w trudnych chwilach, ale również dostęp do specjalistów i doradców w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.

Inwestując w ubezpieczenie szkolne, inwestujesz w spokój i przyszłość swojego dziecka. To decyzja, która opłaci się na wiele sposobów, przynosząc korzyści zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie czasowej.

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

tcupbra.org azubezpieczenia.pl netrza.pl