Connect with us

Ciekawe

Chanca Piedra i jej wpływ na leczenie problemów dróg moczowych

Published

on

Schorzenia dróg moczowych nie należą do przyjemnych, a przy tym mają tendencję do nawracania. Sposobem na pozbycie się przykrych objawów jest suplement diety – Chanca Piedra. Roślina ta już od 2 tysięcy lat była stosowana w tradycyjnym leczeniu plemion zamieszkujących Amazonię, wykazując silne działanie wspomagające leczenie dróg moczowych. Warto bliżej poznać niezwykłe właściwości zioła.

Chanca Piedra właściwości lecznicze rośliny

Chanca Piedra to z języka hiszpańskiego dosłownie „rozbijacz kamieni”. W XX i XXI wieku przeprowadzono liczne badania kliniczne, które potwierdzają zdolność rośliny do rozbijania kamieni nerkowych oraz moczowych, a przy tym regularne stosowanie zioła zapobiega ich ponownemu odkładaniu się. Naturalne alkaloidy zawarte w Chanca Piedra wywołują rozluźnienie mięśni dróg moczowych, w ten sposób pomagając w uwolnieniu kamieni. Suplement diety – Chanca piedra wykazuje także działanie przeciwbakteryjne, wpływając na szczepy Staphylococcus Aureus i Pasteurella Pestis, które mogą powodować zakażenia dróg moczowych. Okazuje się także, że Chanca Piedra właściwości nie ograniczają się wyłącznie do dróg moczowych – zioło można stosować w leczeniu schorzeń wątroby, kolek, wzdęć czy biegunek. Pomocniczo można ją stosować także w leczeniu grypy i przeziębienia oraz zakażeń drożdżakami.

Jaką formę zioła wybrać do leczenia?

Chanca Piedra oferowana jest w wielu postaciach – liczy się nie tyle wygląd preparatu, ile jego skuteczność w leczeniu schorzeń dróg moczowych oraz zawartość wyciągu z rośliny. Chanca Piedra cena może być również zróżnicowana – dla osób preferujących napary, zioło dostępne jest w postaci suszu. 50 gramów produktu można kupić za około 20 złotych. Chanca Piedra cena jest wyższa w przypadku gotowych suplementów diety w formie tabletek łatwych do połknięcia. W zależności od producenta i ilości tabletek, ceny zaczynają się od około 30 złotych.

Kto może stosować leczenie Chanca piedra?

Zioło jest bezpieczne w stosowaniu, jednak nie zaleca się jego spożywania w przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących. Ostrożne użytkowanie suplementu zalecane jest także dla osób przyjmujących leki przeciwcukrzycowe oraz obniżające ciśnienie krwi. Chanca Piedra może bowiem nasilać ich działanie.

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy