Connect with us

Zdrowie i Uroda

Co się dzieje, gdy endometrioza nie jest leczona właściwie?

Published

on

Co się dzieje, gdy endometrioza nie jest leczona właściwie?

Endometrioza to choroba, której przyczyny pozostają nieznane. Niełatwo ją zdiagnozować, a i próby jej leczenia nie zawsze przynoszą spodziewane rezultaty. U wielu kobiet bywa diagnozowana dopiero wtedy, gdy znajduje się już w zaawansowanym stadium rozwoju, bywa zaś i tak, że jest mylona z innymi schorzeniami, co sprawia, że leczenie potęguje problem zamiast go eliminować. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, jakie są konsekwencje braku lub niewłaściwego leczenia.

Charakterystyczne dla endometriozy jest to, że jest chorobą postępującą. Początkowo daje o sobie znać poprzez bolesne cykle menstruacyjne, z czasem jednak może prowadzić do destrukcji narządów rolnych najpierw utrudniając, następnie zaś uniemożliwiając zajście w ciąże. Konsekwencją braku odpowiedniej terapii jest też zmiana charakteru objawów choroby. W pierwszym stadium endometrioza dają o sobie znać jedynie w okolicach miesiączki, z czasem stają się jednak objawami przewlekłymi. W zaawansowanym stadium walka z konsekwencjami choroby jest możliwa jedynie z wykorzystaniem leczenia operacyjnego.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zabiegu Accent Prime – usuwanie cellulitu i nadmiaru tłuszczyku

Published

on

Szukasz metody, dzięki której usuniesz cellulit i zyskasz zgrabniejszą sylwetkę? Wypróbuj innowacyjny zabieg Accent Prime.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Wyjątkowe USG tarczycy

Published

on

Wyjątkowe USG tarczycy

Choć tarczyca jest gruczołem o niewielkim rozmiarze, jej znaczenie dla funkcjonowania organizmu jest ogromne. Bierze udział w regulowaniu wielu procesów wspomagających jego rozwój. Oddziałuje też na ośrodkowy układ nerwowy i przemianę materii. Nic więc dziwnego, że USG tarczycy Wrocław jest jednym z najczęściej wykonywanych badań ultrasonograficznych. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – skóra wolna od owłosienia na wyciągnięcie ręki

Published

on

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze bez konieczności codziennego golenia się. Istnieje spora część osób, których włosy bardzo obficie odrastając sprawiając, że czują się mniej atrakcyjnie. Dodatkowo tradycyjne metody depilacyjne dodatkowo podrażniają ich skórę sprawiając, że coraz trudniej i coraz boleśniej się golić. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem tego problemu. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/ https://datasolutions.com.pl/rozpoznawalny-znak-jakosci/ https://naszamlawa.pl/wiadomosci/na-co-uwazac-kupujac-ubezpieczenie-domu/