Connect with us

Ciekawe

Co warto wiedzieć o zwrocie podatku z Niemiec?

Published

on

Polacy bardzo chętnie od lat wyjeżdżają do pracy do Niemiec. Spora liczba pracowników z Polski zatrudnionych jest w Niemczech na podstawie umowy o pracę. Oznacza to, że osoby te odprowadzały podatek do Finanzamat. Większość z nich ma prawo do zwrotu podatku. Wypełnienie rocznego zeznania podatkowego czy wniosku o zwrot podatku może sprawić trudności. Dlatego też wiele osób decyduje się skorzystać z pomocy biura podatkowego. Osoby, których interesuje zwrot podatku z Niemiec bliższych informacji mogą szukać na stronie www.zwrot-podatkow.pl

Zwrot podatku z Niemiec: kwota wolna od podatku i ulgi

Dla podatników w Niemczech, a więc także dla polskich pracowników, którzy w Niemczech pracowali legalnie, bardzo korzystnie jest, gdy mają nieograniczony obowiązek podatkowy. Prawo do takiego podatku nabywa się po przepracowaniu w Niemczech przynajmniej 183 dni. Do tego dochody osiągane w Polsce lub innych krajach nie mogą przekroczyć progu dochodowego. W roku 2017 wysokość tego progu wynosiła 8820 euro. Małżonkowie, którzy nie mają rozdzielności majątkowej mogą rozliczyć się wspólnie zwiększając w ten sposób kwotę przysługującego zwrotu podatku. Pracownicy z Polski mogą skorzystać między innymi z ulgi na dzieci albo odliczyć koszty leczenia. To tylko część ulg, z których można i warto skorzystać.

Potrzebne dokumenty

Najważniejszym dokumentem, który jest niezbędny do rozliczenia podatku jest karta podatkowa. Lohn und gehalt Abrechnung jest także dokumentem, który może posłużyć do zwrotu podatku z Niemiec. Konieczne jest także dołączenie zaświadczenia od polskiego fiskusa o braku lub wysokości dochodu w Polsce. Osoby, które osiągały dochód nie tyko w Niemczech lub Polsce, ale także w innych krajach Europy muszą dołączyć zaświadczenia o dochodach z tych państw.

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy