Connect with us

Ciekawe

Co warto wiedzieć o zwrocie podatku z Niemiec?

Published

on

Polacy bardzo chętnie od lat wyjeżdżają do pracy do Niemiec. Spora liczba pracowników z Polski zatrudnionych jest w Niemczech na podstawie umowy o pracę. Oznacza to, że osoby te odprowadzały podatek do Finanzamat. Większość z nich ma prawo do zwrotu podatku. Wypełnienie rocznego zeznania podatkowego czy wniosku o zwrot podatku może sprawić trudności. Dlatego też wiele osób decyduje się skorzystać z pomocy biura podatkowego. Osoby, których interesuje zwrot podatku z Niemiec bliższych informacji mogą szukać na stronie www.zwrot-podatkow.pl

Zwrot podatku z Niemiec: kwota wolna od podatku i ulgi

Dla podatników w Niemczech, a więc także dla polskich pracowników, którzy w Niemczech pracowali legalnie, bardzo korzystnie jest, gdy mają nieograniczony obowiązek podatkowy. Prawo do takiego podatku nabywa się po przepracowaniu w Niemczech przynajmniej 183 dni. Do tego dochody osiągane w Polsce lub innych krajach nie mogą przekroczyć progu dochodowego. W roku 2017 wysokość tego progu wynosiła 8820 euro. Małżonkowie, którzy nie mają rozdzielności majątkowej mogą rozliczyć się wspólnie zwiększając w ten sposób kwotę przysługującego zwrotu podatku. Pracownicy z Polski mogą skorzystać między innymi z ulgi na dzieci albo odliczyć koszty leczenia. To tylko część ulg, z których można i warto skorzystać.

Potrzebne dokumenty

Najważniejszym dokumentem, który jest niezbędny do rozliczenia podatku jest karta podatkowa. Lohn und gehalt Abrechnung jest także dokumentem, który może posłużyć do zwrotu podatku z Niemiec. Konieczne jest także dołączenie zaświadczenia od polskiego fiskusa o braku lub wysokości dochodu w Polsce. Osoby, które osiągały dochód nie tyko w Niemczech lub Polsce, ale także w innych krajach Europy muszą dołączyć zaświadczenia o dochodach z tych państw.

Continue Reading

Biznes

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

Published

on

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

W życiu rodzica nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. To inwestycja w przyszłość, która przynosi spokój umysłu i pewność, że robimy wszystko, by chronić nasze pociechy. W tym kontekście warto rozważyć ubezpieczenie szkolne dla dziecka.

Chronić to znaczy kochać

Ubezpieczenia szkolne to nie tylko sucha polisa i umowa z firmą ubezpieczeniową. To przede wszystkim wyraz troski i dbałości o nasze dzieci. Kiedy decydujemy się na ubezpieczenie szkolne dla dziecka, pokazujemy, że zależy nam na jego bezpieczeństwie i komforcie podczas nauki i zabawy w murach placówki edukacyjnej.

Bezpieczeństwo to fundament szczęśliwego dzieciństwa

Wspomnienia z dzieciństwa często kształtują nas przez całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby były one pozytywne. Chroniąc nasze dzieci przed nieprzewidzianymi wypadkami i ich skutkami, dajemy im możliwość pełnego i bezpiecznego korzystania z dziecięcych radości. Ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia wsparcie w sytuacjach kryzysowych, pomagając rodzicom w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie szkolne?

Oprócz oczywistych korzyści związanych z ochroną zdrowia i finansami, ubezpieczenie szkolne może też przynieść wiele innych korzyści. Współpraca z renomowaną firmą ubezpieczeniową, jak Compensa, zapewnia nie tylko wsparcie w trudnych chwilach, ale również dostęp do specjalistów i doradców w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.

Inwestując w ubezpieczenie szkolne, inwestujesz w spokój i przyszłość swojego dziecka. To decyzja, która opłaci się na wiele sposobów, przynosząc korzyści zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie czasowej.

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

masystem.pl eno.com.pl https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/