Connect with us

Zdrowie i Uroda

Co zamiast peruki?

Published

on

Wydawać by się mogło, że w dobie ekstrawaganckich fryzur, mody na golenie głowy na łyso i strzyżenie na jeża, ilość włosów na głowie staje się mniej istotna. Nic bardziej mylnego. Dla wielu ludzi rzadkie włosy i bezwłose miejsca typu zakola to nie lada kłopot.

Peruka i tupecik

Przez wiele lat jedynym ratunkiem dla osób, którym z różnych względów wypadały włosy były peruki z włosów naturalnych lub znacznie tańsze, sztuczne. Przy mniejszych ubytkach sprawdzał się anegdotyczny tupecik. Niejednemu właścicielowi tego przedmiotu przytrafiło się, że tupecik zsunął się odsłaniając łysinę lub w pośpiechu został nałożony odwrotnie, tworząc abstrakcyjną kompozycję na czubku głowy. Czasem stosowano tzw zaczeski, dzięki którym można było zakryć ubytek na szczycie głowy. Jednak wystarczył silniejszy podmuch wiatru, by i ta fryzura sprawiała właścicielowi kłopot i niejednokrotnie bywała wstydliwym problemem.

Przeszczep włosów

Współczesna medycyna przyszła z pomocą tym, którzy najczęściej z powodu choroby, stracili włosy. Opracowano receptury szamponów wspomagających porost włosów i stymulujących pracę cebulek włosowych. W skrajnych wypadkach na ratunek przychodzi specjalistyczna transplantacja włosów. Zabieg taki wykonywany jest w wielu klinikach. Przeszczep włosów Warszawa to jedno z haseł, które wyszukują osoby potrzebujące porady w sprawie jakości swojego owłosienia na głowie. W następnej kolejności znajdą się transplantacja włosów Warszawa oraz klinika włosów Warszawa.

Zalety i wady zabiegu

Na co mogą liczyć osoby decydujące się na zabieg transplantacji włosów? Sam zabieg polega na przeszczepieniu mieszków włosowych z tych miejsc na ciele, które nie ulegają łysieniu. Efekt uzyskany w wyniku transplantacji jest trwały i utrzymuje się do końca życia. Wadą zabiegu jest fakt, że włosy nie są tak gęste jak w młodości, zatem metoda ta może nie zadowolić kobiet, które włosom zazwyczaj poświęcają więcej uwagi niż mężczyźni. Stąd też zabiegi wykonuje się znacznie częściej na męskich głowach, które też znacznie częściej łysieją. Zabiegi transplantacji włosów u kobiet wykonywanie są w klinice włosów wówczas, gdy uległy one wypadkowi, a skóra głowy została zniszczona mechanicznie. W takiej sytuacji każda ilość włosów zda się lepsza od szpecącej łysiny. Przed podjęciem decyzji o transplantacji włosów należy koniecznie dobrze ją przemyśleć i zasięgnąć rady specjalistów. Ich dane znajdziemy wpisując w wyszukiwarce przeszczep włosów Warszawa, klinika włosów Warszawa lub transplantacja włosów Warszawa.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zabiegu Accent Prime – usuwanie cellulitu i nadmiaru tłuszczyku

Published

on

Szukasz metody, dzięki której usuniesz cellulit i zyskasz zgrabniejszą sylwetkę? Wypróbuj innowacyjny zabieg Accent Prime.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Wyjątkowe USG tarczycy

Published

on

Wyjątkowe USG tarczycy

Choć tarczyca jest gruczołem o niewielkim rozmiarze, jej znaczenie dla funkcjonowania organizmu jest ogromne. Bierze udział w regulowaniu wielu procesów wspomagających jego rozwój. Oddziałuje też na ośrodkowy układ nerwowy i przemianę materii. Nic więc dziwnego, że USG tarczycy Wrocław jest jednym z najczęściej wykonywanych badań ultrasonograficznych. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – skóra wolna od owłosienia na wyciągnięcie ręki

Published

on

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze bez konieczności codziennego golenia się. Istnieje spora część osób, których włosy bardzo obficie odrastając sprawiając, że czują się mniej atrakcyjnie. Dodatkowo tradycyjne metody depilacyjne dodatkowo podrażniają ich skórę sprawiając, że coraz trudniej i coraz boleśniej się golić. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem tego problemu. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://flisolqro.org https://hankasa.com.pl https://adoptastate.org