Connect with us

Ciekawe

Czy on to wytrzyma?

Published

on

Czy on to wytrzyma?

Czasami zdarza nam się zapomnieć, że łańcuch jest tylko tak silny, jak najsłabszy element jego ogniwa. Prawda ta ma ogromne znaczenie dla instalacji elektrycznych, zwłaszcza tych wykonywanych ad hoc, a wszelkiego rodzaju błędy na tym polu mogą skutkować naprawdę bardzo poważnymi konsekwencjami. Szczególną uwagę należy zwracać zwłaszcza na przedłużacze.

Parametry przedłużaczy

Nierzadko przedłużacz jest traktowany jako całkowicie niezawodny element sieci. Ot, kawałek kabla, który ze wszystkim da sobie radę. W rzeczywistości każdy przedłużać cechuje się dokładnie takimi samymi parametrami, jak każdy inny przewód elektryczny, co należy rozumieć tak, że będzie w stanie przewodzić prąd tylko o określonym maksymalnym natężeniu. Jeśli wartości graniczne dla przedłużacza zostaną przekroczone, należy się spodziewać, że jego przewody się stopią, co będzie po prostu oznaczało małą katastrofę. W najlepszym wypadku stracimy przedłużacz, a w najgorszym możemy doprowadzić do tragedii osobistej lub zniszczenia mienia przez pożar.

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy