Connect with us

Ciekawe

Czy rozwód da się zaplanować?

Published

on

Rozwód to niewątpliwie trudny czas dla obojga małżonków, ale również dla dzieci czy całej rodziny. Rozpad małżeństwa następuje zazwyczaj stopniowo, jest rozłożony w czasie, a jego efekty odczuwają nasi najbliżsi. Czy możliwe jest przygotowanie się do rozwodu? Czy warto zatrudnić adwokata? O czym pamiętać podczas sprawy rozwodowej?

Rozwód za porozumieniem stron czy z orzekaniem o winie?

Przygotowując się do rozwodu oraz jego możliwych scenariuszy warto pamiętać, że długość trwania sprawy rozwodowej zależy od wielu czynników. Przede wszystkim istotne jest określenie, czy rozwód przebiega z orzekaniem o winie jednego ze współmałżonków, czy też może jest zawierany za porozumieniem stron. W przypadku pozwu rozwodowego z orzekaniem o winie najczęściej przyczyną jest niewierność małżeńska lub też rozpad małżeństwa z uwzględnieniem winy współmałżonka. Jeśli para nie zgromadziła majątku, nie doczekała się dzieci i pragnie rozstać się w zgodzie wnioskuje się o rozwód za porozumieniem stron – takie sprawy rozwodowe przebiegają znacznie szybciej i sprawniej – mówią adwokaci z kancelarii adwokat-katowice.info.pl.

Czy warto zatrudnić adwokata?

Coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie adwokata podczas własnej sprawy rozwodowej – przemawia za tym kilka faktów. Zadaniem adwokata jest reprezentowanie nas na rozprawach, bronienie naszego dobrego imienia i składanie wniosków czy zażaleń w naszym imieniu. Wybierając adwokata przede wszystkim musimy pozwolić, aby prawnik dokładnie zapoznał się z naszą sprawą, bezstronnie ją ocenił oraz podpowiedział, jakie kroki prawne możemy podjąć, aby wywalczyć w sądzie to, na czym nam zależy – może być to opieka nad dziećmi, ale również alimenty. Zatrudniony adwokat będzie również chronić nas przed podejmowaniem kroków, które mogą negatywnie wpłynąć na naszą sytuację w sądzie.

 

 

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Published

on

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Producenci ceramiki łazienkowej dbają o to, aby aranżacja małego pomieszczenia nie była dla nikogo wyzwaniem. Czy jednak zakup specjalnych rozwiązań dedykowanych niewielkim łazienkom to jedyny sposób na optyczne zwiększenie przestrzeni, jaką dysponujemy? Okazuje się, że wcale nie musi tak być, z pomocą przychodzi nam bowiem także kilka innych pomysłów. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://musicinfium.com/spodnie-na-konia-jak-wybrac-idealne-bryczesy/ http://ultimate-demi.org/iso-27001-znaczenie-dla-organizacji/ http://susiemakessupper.com/jakich-bledow-unikac-wybierajac-drzwi-tarasowe/