Connect with us

Ciekawe

Czy rozwód da się zaplanować?

Published

on

Rozwód to niewątpliwie trudny czas dla obojga małżonków, ale również dla dzieci czy całej rodziny. Rozpad małżeństwa następuje zazwyczaj stopniowo, jest rozłożony w czasie, a jego efekty odczuwają nasi najbliżsi. Czy możliwe jest przygotowanie się do rozwodu? Czy warto zatrudnić adwokata? O czym pamiętać podczas sprawy rozwodowej?

Rozwód za porozumieniem stron czy z orzekaniem o winie?

Przygotowując się do rozwodu oraz jego możliwych scenariuszy warto pamiętać, że długość trwania sprawy rozwodowej zależy od wielu czynników. Przede wszystkim istotne jest określenie, czy rozwód przebiega z orzekaniem o winie jednego ze współmałżonków, czy też może jest zawierany za porozumieniem stron. W przypadku pozwu rozwodowego z orzekaniem o winie najczęściej przyczyną jest niewierność małżeńska lub też rozpad małżeństwa z uwzględnieniem winy współmałżonka. Jeśli para nie zgromadziła majątku, nie doczekała się dzieci i pragnie rozstać się w zgodzie wnioskuje się o rozwód za porozumieniem stron – takie sprawy rozwodowe przebiegają znacznie szybciej i sprawniej – mówią adwokaci z kancelarii adwokat-katowice.info.pl.

Czy warto zatrudnić adwokata?

Coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie adwokata podczas własnej sprawy rozwodowej – przemawia za tym kilka faktów. Zadaniem adwokata jest reprezentowanie nas na rozprawach, bronienie naszego dobrego imienia i składanie wniosków czy zażaleń w naszym imieniu. Wybierając adwokata przede wszystkim musimy pozwolić, aby prawnik dokładnie zapoznał się z naszą sprawą, bezstronnie ją ocenił oraz podpowiedział, jakie kroki prawne możemy podjąć, aby wywalczyć w sądzie to, na czym nam zależy – może być to opieka nad dziećmi, ale również alimenty. Zatrudniony adwokat będzie również chronić nas przed podejmowaniem kroków, które mogą negatywnie wpłynąć na naszą sytuację w sądzie.

 

 

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy