Connect with us

Dom i Wnętrze

Dobra kołdra dla alergika

Published

on

W łóżku spędzamy aż jedną trzecią życia. To wystarczający powód, aby zapewnić sobie idealny komfort w czasie snu. Ważny jest nie tylko wybór materaca o odpowiedniej twardości i właściwościach, ale również kołdry, pod którą nie będziemy marznąć lub pocić się

Kołdry antyalergiczne

Alergicy to osoby wrażliwe, które muszą mieć produkty dostosowane do ich potrzeb. Kołdra antyalergiczna 140×200 i poduszki oraz poszewki, które nie przyciągają kurzu i roztoczy, są dla nich koniecznością. Ważne jest zachowanie właściwej higieny czyli pranie tekstyliów i pościeli w odpowiedniej temperaturze. Nie każda kołdra po wypraniu, zachowa swój kształt i odpowiedni wygląd, dlatego tak ważne jest wybranie dobrej jakościowo i zmienianie jej co jakiś czas na nową.

Rodzaje wypełnień w kołdrach

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów kołder, najważniejsze jest ich wypełnienie, rozróżniamy kilka z nich:

– Kołdra puchowa jest lekka i zapewnia dobrą ochronę przed zimnem. Zazwyczaj są całoroczne, zapewniają właściwą cyrkulację powietrza, nadają się dla alergików, ponieważ naturalny puch nie przyciąga roztoczy i kurzu.

– Kołdry z pierza są nieco cięższe od powyższych i nie zapewniają takiego komfortu cieplnego jak gęsi puch

-Wełniane – najczęściej z wełny owczej, przepuszczają powietrze i zapewniają ciepło.

– Włókno bambusowe: Bambus jest bardzo wytrzymały i bardziej miękki niż wełna, zapewnia dobrą regulację temperatury. Zyskuje na popularności.

– Jedwabne – dość drogie, można powiedzieć nawet luksusowe, łączą w sobie właściwości antystatyczne i komfort dla skóry.

– Włókno silikonowe lub poliestrowe: to pierwsze jest lżejsze i antyalergiczne, częściej stosowane wypełnienia do kołder letnich, są lekkie i odporne na odkształcenia.

Pokrycie kołdry

Kolejna sprawa warta zainteresowania, to rodzaj materiału, który pokrywa kołdrę, czyli to, co jest widoczne dla oka, wypełnienia bowiem nie widzimy. Pokrycie, które zapewnia najwyższy stopień higieny, to pokrycie bawełniane. Bawełna doskonale przepuszcza powietrze, zapewnia odpowiednią jego cyrkulację, co sprawia, że jest idealnym wyborem dla alergików i polecana każdemu użytkownikowi.

Jak widać jest w czym wybierać, przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy istnieje możliwość prania kołdry, niektóre z nich na przykład te anty roztoczowe można prać nawet w 60 stopniach, w pralce i nadal zachowują swój kształt oraz puszystość, są więc praktycznym rozwiązaniem na dłuższy czas.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać drzwi balkonowe przesuwne?

Published

on

Tradycyjne drzwi, które prowadzą na balkon, powoli odchodzą w zapomnienie. To czas na to, aby zamontować u siebie drzwi balkonowe przesuwne, które pomagają m.in. zaoszczędzić co nieco miejsca w przestrzeni pokojowej. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Filtr do ekspresu Krups EA8108

Published

on

Filtr do ekspresu Krups EA8108 przydaje się w przypadku korzystania z kompatybilnych ekspresów do kawy. Dobra jakość wody, którą używa się podczas robienia kawy jest niesamowicie ważna. Bez niej kawa wychodzi mętna i słabo pachnąca co sprawia, że osoby ją pijące nie zachwycają się tak jej smakiem. Filtry do ekspresu Krups EA8108 sprawiają, że taka sytuacja z pewnością nie będzie miała miejsca! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy