Connect with us

Dom i Wnętrze

Dom norweski – trendy w budownictwie

Published

on

Od naszych Północnych sąsiadów możemy czerpać znacznie więcej niż tylko wiedzę na temat zdrowego stylu życia, wystroju wnętrz czy minimalistycznej mody. Norwegia jest również znana na całym świecie ze swojego budownictwa. Dzisiaj zastanowimy się, jakie walory mają domy norweskie. Czym się charakteryzują? Czy warto w nie zainwestować? Sprawdź!

Solidny dom na lata

Cieszące się ogromną popularnością domy norweskie są konstrukcjami wznoszonymi z prefabrykatów wykonanych z mocnego, czterostronnie struganego i suszonego komorowo drewna (jedynym elementem murowanym jest fundament). Co ważne, budowa tego typu domu może ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku, nie trwa zazwyczaj dłużej niż 4 miesiące i jest znacznie tańsza, niż realizacja projektu  standardowego, murowanego budynku. Domy norweskie przystosowane są do znacznie ostrzejszego klimatu niż ten, który panuje w Polsce. Aby sprostać mroźnym i długim zimom, konstrukcje wzbogaca się nowoczesnymi systemami izolacyjnymi i grzewczymi, które zapewniają optymalny komfort cieplny niezależnie od warunków za oknem. Co ważne, ogrzanie tego typu budynku nie wymaga dużych nakładów energetycznych, a co za tym idzie – jest zaskakująco tanie.

Domy szkieletowe Mawit – poznaj możliwości budownictwa lekkiego

Aby przekonać się, jak duży potencjał tkwi w budownictwie szkieletowym, wystarczy spojrzeć na domy szkieletowe Mawit. W katalogu czołowej marki, która na polskim rynku wiedzie prym w projektowaniu i wznoszeniu domów szkieletowych, znajdziesz ogrom różnorodnych projektów. Wśród dostępnych wariantów znajdują się między innymi domy idealnie wpisujące się w wąskie działki, piętrowe budynki dla dużych rodzin, niewielkie konstrukcje o energooszczędnej, nowoczesnej bryle. Co ważne, domy z prefabrykatów na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od swoich murowanych konkurentów.

Dom i Wnętrze

Jak dbać o meble z aluminium?

Published

on

Stylowe, modne, wygodne… Meble ogrodowe z aluminium często stanowią podstawę wyposażenia modnych ogrodów urządzonych w minimalistycznym duchu. I nic w tym dziwnego! Metalowe krzesła, stoły, huśtawki i kanapy doskonale się prezentują, a jednocześnie zapewniają wygodę podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, jak dbać o komplet z aluminium, aby jak najdłużej zachował swoje właściwości i nienaganny wygląd? Sprawdź!

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać praktyczny obrus do jadalni?

Published

on

Plamy na obrusie bywają utrapieniem nie jednej pani domu. Sos pomidorowy, czerwone wino, świąteczny barszcz — pamiątki po menu z ostatnich kilku tygodni w postaci kolorowych plam nie należą do tych, którymi wypada się chwalić. Jak wybrać obrus, który poradzi sobie z rozlaną kawą, sokiem malinowym i niedzielnym rosołem? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy codzienne posiłki mogą zaskoczyć?

Published

on

Szukając sposobów na to, aby zmienić codzienne nawyki żywieniowe, coraz częściej sięgamy po klasyczne przepisy, znane nam ze stołów mam i babć. Kuchnia polska zaskakuje pozytywnie i pozwala na zróżnicowane żywienie, dostosowane do różnych gustów. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://datoura.org/przygotowania-do-jazdy-konnej/ https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/ http://mna-sf.org/spodnie-do-jazdy-konnej-niezbednik-kazdego-jezdzca/