Connect with us

Dom i Wnętrze

Dom norweski – trendy w budownictwie

Published

on

Od naszych Północnych sąsiadów możemy czerpać znacznie więcej niż tylko wiedzę na temat zdrowego stylu życia, wystroju wnętrz czy minimalistycznej mody. Norwegia jest również znana na całym świecie ze swojego budownictwa. Dzisiaj zastanowimy się, jakie walory mają domy norweskie. Czym się charakteryzują? Czy warto w nie zainwestować? Sprawdź!

Solidny dom na lata

Cieszące się ogromną popularnością domy norweskie są konstrukcjami wznoszonymi z prefabrykatów wykonanych z mocnego, czterostronnie struganego i suszonego komorowo drewna (jedynym elementem murowanym jest fundament). Co ważne, budowa tego typu domu może ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku, nie trwa zazwyczaj dłużej niż 4 miesiące i jest znacznie tańsza, niż realizacja projektu  standardowego, murowanego budynku. Domy norweskie przystosowane są do znacznie ostrzejszego klimatu niż ten, który panuje w Polsce. Aby sprostać mroźnym i długim zimom, konstrukcje wzbogaca się nowoczesnymi systemami izolacyjnymi i grzewczymi, które zapewniają optymalny komfort cieplny niezależnie od warunków za oknem. Co ważne, ogrzanie tego typu budynku nie wymaga dużych nakładów energetycznych, a co za tym idzie – jest zaskakująco tanie.

Domy szkieletowe Mawit – poznaj możliwości budownictwa lekkiego

Aby przekonać się, jak duży potencjał tkwi w budownictwie szkieletowym, wystarczy spojrzeć na domy szkieletowe Mawit. W katalogu czołowej marki, która na polskim rynku wiedzie prym w projektowaniu i wznoszeniu domów szkieletowych, znajdziesz ogrom różnorodnych projektów. Wśród dostępnych wariantów znajdują się między innymi domy idealnie wpisujące się w wąskie działki, piętrowe budynki dla dużych rodzin, niewielkie konstrukcje o energooszczędnej, nowoczesnej bryle. Co ważne, domy z prefabrykatów na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od swoich murowanych konkurentów.

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie łóżka ogrodowe wybrać na taras?

Published

on

Łóżka ogrodowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy mowa o aranżacji funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej. Łóżka ogrodowe to nic innego jak leżanki ogrodowe, które dostępne są w nowatorskiej, odświeżonej wersji. Meble takie z pewnością sprawdzą się w czasie lata – dzięki nim możliwe będzie korzystanie z uroków odpoczynku blisko natury. Czym zaskoczą nas takie meble? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie – miejsce, które ma przyciągać

Published

on

Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że kuchnie są takimi pomieszczeniami, które mają przyciągać domowników do siebie. To one mają sprawić, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy gotowania, w końcu będą chcieli przełamać swoją niechęć do tego typu działań. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy