Connect with us

Ciekawe

Drewno najlepsze!

Published

on

Drewno jest najczęściej stosowanym materiałem do wytwarzania rożnych narzędzi, ale również budynków, mebli i oczywiście papieru. Z racji łatwości jego obrabiania, coraz częściej próbują swoich sił, przykładowo przy tworzeniu mebli, a nawet budowaniu domów, również osoby, które zawodowo nigdy nie miały nic do czynienia z drewnem.

Drewno niezmiennie popularne

Obecnie na rynku materiałów remontowo-budowlanych, narzędzia do drewna zajmują godne miejsce wśród wszystkich towarów, a to za sprawą bardzo dużej popularności drewna, niezmiennej od tysięcy lat, a jednocześnie ciągłej potrzebie sprawdzenia się i samorealizacji, głównie męskiej części ludzkości. Na szczęście nie trzeba być stolarzem lub cieślą, żeby zrobić sobie ciekawy mebel, czy wybudować solidną komórkę na narzędzia lub domek na drzewie dla dzieci. Zawsze coś co zrobi się samemu bardziej cieszy i chętniej się z tego korzysta.

Powszechność sprzętu do obróbki drewna

Wśród najczęściej znanych i najbardziej przydatnych w gospodarstwie domowym narzędzi do drewna są: młotek z gwoździami, piła i wiertarka z wiertłami. To one mogą zdziałać cuda do budowy, bardzo obecnie modnych, podstawowych mebli z drewna, czyli wytworzonych z palet. Oczywiście każdy mebel wymaga dodatkowej obróbki i na pewno przyda się szlifierka, aby oczyścić i wyrównać powierzchnię, ale również dłuto czy frez do drewna.

Amatorskie stolarstwo

Kiedy spodoba nam się przygoda z podstawową obróbką mebli i będziemy chcieli zainwestować w jakiś mały, przydomowy warsztat, warto zapatrzeć się pozostałe, równie przydatne narzędzia do drewna, czyli w solidne imadło, czy różnej wielkości ściski stolarskie, które pomogą nam skleić poszczególne części drewna, ale również przytrzymają go przy obróbce. Przyda się również strug inaczej zwany heblem, który wstępnie wyrówna i nada kształtu naszej drewnianej powierzchni. W takim również przypadku samo dłuto do wycinania odpowiednich wzorów już nie wystarczy, nawet jeśli posiadalibyśmy cały komplet, różnej wielkości. Wtedy warto również posiadać dobrej jakości frezarkę i nie tylko jeden frez do drewna, ale cały komplet, który pozwoli nam na tworzenie pięknych wzorów, upiększających nasze dzieła tworzone z drewna. To właśnie odpowiednie frezowanie nada danemu meblowi odpowiednią duszę, ale również pomoże umiejscowić tak prozaiczną rzecz jak na przykład zawiasy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://leitz.pl/

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy