Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak umeblować sypialnię w sposób nowoczesny?

Published

on

Przygotowując się do aranżacji sypialni zazwyczaj gotowy plan mamy już w głowie – pomieszczenie to ma być naszą oazą, wypełnioną przedmiotami, które sprawiają nam radość. Zanim jednak zaczniemy wprowadzać liczne przedmioty do tego pomieszczenia skupmy się na tym, co najważniejsze, czyli na meblach. Jakie okażą się strzałem w dziesiątkę?

Meble z litego drewna – nowoczesna odsłona klasycznych mebli

Wśród licznych trendów lansowanych obecnie przez producentów mebli do sypialni z pewnością wyróżniają się meble z litego drewna. Nowoczesne meble do sypialni wykonane z tego tworzywa to świetna inwestycja w przyszłość oraz możliwość cieszenia się ich pięknem przez długi czas. Jak tworzone są takie meble?
Lite drewno w naszym kraju pozyskiwane jest przede wszystkim z dębów, buków oraz sosen. Istnieje także możliwość wykonania mebla z innych gatunków drzew, również egzotycznych, jednak musimy być przygotowani wtedy na to, że mebel taki okaże się znacznie droższy. Bele drewniane są początkowo dokładnie selekcjonowane, kolejno zaś trafiają do magazynów, gdzie poddawane są procesom suszenia. Tak przygotowane drewno po kilku tygodniach może trafić do pracowni stolarskich. Na życzenie producenta czy klienta możliwe jest również lakierowanie i bejcowanie takiego drewna – zabiegi te pozwalają na wzmocnienie ochrony przed wilgocią oraz subtelną zmianę koloru.

Jakie produkty wykonywane są z litego drewna?

Topowym produktem tworzonym z litego drewna są oczywiście łóżka. Możliwe jest ich zamówienie w konkretnym rozmiarze lub też wykorzystanie nietuzinkowego drewna. Wiele z oferowanych łóżek posiada wewnętrzne komory do przechowywania pościeli lub też wysuwane szuflady, których użycie nie wymaga podnoszenia stelaża. Inne, chętnie kupowane modele posiadają tapicerowane zagłówki.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać drzwi balkonowe przesuwne?

Published

on

Tradycyjne drzwi, które prowadzą na balkon, powoli odchodzą w zapomnienie. To czas na to, aby zamontować u siebie drzwi balkonowe przesuwne, które pomagają m.in. zaoszczędzić co nieco miejsca w przestrzeni pokojowej. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Filtr do ekspresu Krups EA8108

Published

on

Filtr do ekspresu Krups EA8108 przydaje się w przypadku korzystania z kompatybilnych ekspresów do kawy. Dobra jakość wody, którą używa się podczas robienia kawy jest niesamowicie ważna. Bez niej kawa wychodzi mętna i słabo pachnąca co sprawia, że osoby ją pijące nie zachwycają się tak jej smakiem. Filtry do ekspresu Krups EA8108 sprawiają, że taka sytuacja z pewnością nie będzie miała miejsca! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy