Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak umeblować sypialnię w sposób nowoczesny?

Published

on

Przygotowując się do aranżacji sypialni zazwyczaj gotowy plan mamy już w głowie – pomieszczenie to ma być naszą oazą, wypełnioną przedmiotami, które sprawiają nam radość. Zanim jednak zaczniemy wprowadzać liczne przedmioty do tego pomieszczenia skupmy się na tym, co najważniejsze, czyli na meblach. Jakie okażą się strzałem w dziesiątkę?

Meble z litego drewna – nowoczesna odsłona klasycznych mebli

Wśród licznych trendów lansowanych obecnie przez producentów mebli do sypialni z pewnością wyróżniają się meble z litego drewna. Nowoczesne meble do sypialni wykonane z tego tworzywa to świetna inwestycja w przyszłość oraz możliwość cieszenia się ich pięknem przez długi czas. Jak tworzone są takie meble?
Lite drewno w naszym kraju pozyskiwane jest przede wszystkim z dębów, buków oraz sosen. Istnieje także możliwość wykonania mebla z innych gatunków drzew, również egzotycznych, jednak musimy być przygotowani wtedy na to, że mebel taki okaże się znacznie droższy. Bele drewniane są początkowo dokładnie selekcjonowane, kolejno zaś trafiają do magazynów, gdzie poddawane są procesom suszenia. Tak przygotowane drewno po kilku tygodniach może trafić do pracowni stolarskich. Na życzenie producenta czy klienta możliwe jest również lakierowanie i bejcowanie takiego drewna – zabiegi te pozwalają na wzmocnienie ochrony przed wilgocią oraz subtelną zmianę koloru.

Jakie produkty wykonywane są z litego drewna?

Topowym produktem tworzonym z litego drewna są oczywiście łóżka. Możliwe jest ich zamówienie w konkretnym rozmiarze lub też wykorzystanie nietuzinkowego drewna. Wiele z oferowanych łóżek posiada wewnętrzne komory do przechowywania pościeli lub też wysuwane szuflady, których użycie nie wymaga podnoszenia stelaża. Inne, chętnie kupowane modele posiadają tapicerowane zagłówki.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie łóżka ogrodowe wybrać na taras?

Published

on

Łóżka ogrodowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy mowa o aranżacji funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej. Łóżka ogrodowe to nic innego jak leżanki ogrodowe, które dostępne są w nowatorskiej, odświeżonej wersji. Meble takie z pewnością sprawdzą się w czasie lata – dzięki nim możliwe będzie korzystanie z uroków odpoczynku blisko natury. Czym zaskoczą nas takie meble? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie – miejsce, które ma przyciągać

Published

on

Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że kuchnie są takimi pomieszczeniami, które mają przyciągać domowników do siebie. To one mają sprawić, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy gotowania, w końcu będą chcieli przełamać swoją niechęć do tego typu działań. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy