Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak umeblować sypialnię w sposób nowoczesny?

Published

on

Przygotowując się do aranżacji sypialni zazwyczaj gotowy plan mamy już w głowie – pomieszczenie to ma być naszą oazą, wypełnioną przedmiotami, które sprawiają nam radość. Zanim jednak zaczniemy wprowadzać liczne przedmioty do tego pomieszczenia skupmy się na tym, co najważniejsze, czyli na meblach. Jakie okażą się strzałem w dziesiątkę?

Meble z litego drewna – nowoczesna odsłona klasycznych mebli

Wśród licznych trendów lansowanych obecnie przez producentów mebli do sypialni z pewnością wyróżniają się meble z litego drewna. Nowoczesne meble do sypialni wykonane z tego tworzywa to świetna inwestycja w przyszłość oraz możliwość cieszenia się ich pięknem przez długi czas. Jak tworzone są takie meble?
Lite drewno w naszym kraju pozyskiwane jest przede wszystkim z dębów, buków oraz sosen. Istnieje także możliwość wykonania mebla z innych gatunków drzew, również egzotycznych, jednak musimy być przygotowani wtedy na to, że mebel taki okaże się znacznie droższy. Bele drewniane są początkowo dokładnie selekcjonowane, kolejno zaś trafiają do magazynów, gdzie poddawane są procesom suszenia. Tak przygotowane drewno po kilku tygodniach może trafić do pracowni stolarskich. Na życzenie producenta czy klienta możliwe jest również lakierowanie i bejcowanie takiego drewna – zabiegi te pozwalają na wzmocnienie ochrony przed wilgocią oraz subtelną zmianę koloru.

Jakie produkty wykonywane są z litego drewna?

Topowym produktem tworzonym z litego drewna są oczywiście łóżka. Możliwe jest ich zamówienie w konkretnym rozmiarze lub też wykorzystanie nietuzinkowego drewna. Wiele z oferowanych łóżek posiada wewnętrzne komory do przechowywania pościeli lub też wysuwane szuflady, których użycie nie wymaga podnoszenia stelaża. Inne, chętnie kupowane modele posiadają tapicerowane zagłówki.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak dbać o meble z aluminium?

Published

on

Stylowe, modne, wygodne… Meble ogrodowe z aluminium często stanowią podstawę wyposażenia modnych ogrodów urządzonych w minimalistycznym duchu. I nic w tym dziwnego! Metalowe krzesła, stoły, huśtawki i kanapy doskonale się prezentują, a jednocześnie zapewniają wygodę podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, jak dbać o komplet z aluminium, aby jak najdłużej zachował swoje właściwości i nienaganny wygląd? Sprawdź!

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać praktyczny obrus do jadalni?

Published

on

Plamy na obrusie bywają utrapieniem nie jednej pani domu. Sos pomidorowy, czerwone wino, świąteczny barszcz — pamiątki po menu z ostatnich kilku tygodni w postaci kolorowych plam nie należą do tych, którymi wypada się chwalić. Jak wybrać obrus, który poradzi sobie z rozlaną kawą, sokiem malinowym i niedzielnym rosołem? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy codzienne posiłki mogą zaskoczyć?

Published

on

Szukając sposobów na to, aby zmienić codzienne nawyki żywieniowe, coraz częściej sięgamy po klasyczne przepisy, znane nam ze stołów mam i babć. Kuchnia polska zaskakuje pozytywnie i pozwala na zróżnicowane żywienie, dostosowane do różnych gustów. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://wnetrzadesign.com.pl/kuchnia-najnowsze-trendy-i-pomysly/ https://goforthegoldcps.org/bezpieczenstwo-w-lancuchu-produkcji-zywnosci/ https://2006badukleague.com/pomysl-na-altane-ogrodowa-w-nowoczesnej-strefie-przydomowej/