Connect with us

Ciekawe

Jak zapewnić książkom piękne ilustracje?

Published

on

Jak zapewnić książkom piękne ilustracje?

Choć duże wydawnictwa mogą pozwolić sobie na etat dla ilustratora książek, sytuacja taka nie jest już dziś niczym oczywistym. W niewielkich oficynach wydawniczych nie ma możliwości obsadzenia takiego stanowiska, może się więc wydawać, że są one skazane na ubogą szatę graficzną publikowanych przez siebie pozycji.

Na szczęście, z pomocą przychodzą dziś artyści, którzy sami kierują swoją karierą, ich oferta często obejmuje bowiem ilustracje do książek na zamówienie.

Każdy przypadek jest inny, stąd też generalizowanie nigdy nie przynosi zbyt dużych korzyści. Warto jednak pamiętać o tym, że bardzo często układ taki jest korzystny dla obu stron. Wydawnictwo nie musi tworzyć oddzielnego stanowiska, może jednak liczyć na to, że jego książki będą miały ilustracje, a same ilustracje zostaną wykonane w profesjonalny sposób. Zyskuje jednak również sam ilustrator. Nie każdy artysta chce wiązać się z jednym tylko podmiotem. Nie każdy też ogranicza się jedynie do ilustrowania książek. Kusząca w takim rozwiązaniu wydaje się też możliwość samodzielnego wybierania najbardziej interesujących zleceń.

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy