Connect with us

Ciekawe

Jaki alkomat wybrać?

Published

on

Alkomat to urządzenie, które posiadać nie powinni jedynie policjanci. Jest to urządzenie, które posiadać tak naprawdę powinien każdy kierowca. Zwłaszcza Ci, który autem poruszają się bardzo często, np. kierowcy zawodowi. Wszystko to dla zwiększenia bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Jak działa alkomat?

Alkomat to urządzenie dość proste w użytkowaniu. Wbudowane w alkomat sensory analizują próbkę wydychanego powietrza przez osobę badaną i podają wynik pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik takiego pomiaru przedstawiany jest za pomocą wartości liczbowej lub odpowiedniej diody.

Każdy alkomat wymaga także odpowiedniej kalibracji. Częstotliwość ich wykonania zależy od typu alkomatu, a konkretnie modelu sensora jaki posiada. Najlepsze są oczywiście alkomaty atestowane, tak jak np. Elektrotechniczne alkomaty z atestem. Obecność atestu to pewność dla kupującego, że na pewno kupuje skuteczny i dobry alkomat.

Modele alkomatów

Na rynku dostępne są trzy typu alkomatów. Półprzewodnikowy, elektrochemiczny oraz spektrofotometryczny. Różnią się one przede wszystkim dokładnością pomiaru.

Dla osoby indywidualnej, która nie często potrzebuje skorzystać z alkomatu polecić można alkomat półprzewodnikowy. Do dobry alkomat w sytuacji kiedy chcemy poddać się badaniu na drugi dzień po przyjęciu. Niestety alkomat ten nie podaje pomiaru bardzo dokładnego, dlatego jego wynik często musi być dodatkowo potwierdzony.

Kierowcom zawodowym polecić można elektrotechniczne alkomaty z atestem. Ten typ urządzenia podaje dużo dokładniejsze wyniki badań. Dlatego też jest to alkomat wykorzystywany przez służy policyjne podczas kontroli. Jego wyniki wykorzystywane są także jako dowody w sądzie. Niestety jego wadą jest dość wysoka cena.

Trzeci model alkomatu to urządzenie spektrofotometryczne. To urządzenie najbardziej zaawansowane, ale jednocześnie zdecydowanie nie jest przeznaczone do zakupu przez osoby indywidualne. Jego pomiar jest bardzo dokładny jednak jednocześnie cena jest dość wysoka. Dlatego też alkomat spektrofotometryczny wykorzystywany jest przede wszystkim na posterunkach oraz w szpitalach.

Alkomat cena

Jak wspomniano alkomaty różnią się od siebie ceną. Najtańsze i dostępne niemal dla każdego są alkomaty półprzewodnikowe. Droższe są alkomaty elektrochemiczne. Jednak te urządzenia zakupić mogą jedynie ci kierowcy, który samochód prowadzą zawodowo. Najdroższe to alkomaty spektrofotometryczne, ale ten typ urządzenia z pewnością nie jest przeznaczony do użytku indywidualnego.

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Published

on

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Producenci ceramiki łazienkowej dbają o to, aby aranżacja małego pomieszczenia nie była dla nikogo wyzwaniem. Czy jednak zakup specjalnych rozwiązań dedykowanych niewielkim łazienkom to jedyny sposób na optyczne zwiększenie przestrzeni, jaką dysponujemy? Okazuje się, że wcale nie musi tak być, z pomocą przychodzi nam bowiem także kilka innych pomysłów. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://bdswebwizard.com/czym-jest-czaprak/ https://electraymartin.com/meskie-buty-jezdzieckie/ https://beesafe.pl/porady/najtansze-nowe-samochody/