Connect with us

Dom i Wnętrze

Jaki materac 140×70 wybrać na swoje łóżko?

Published

on

Czy obiło nam się kiedyś o uszy stwierdzenie, że materac 140×70 na łóżko może być naszym przyjacielem lub wrogiem? Pomimo tego, że zdanie wydaje się śmieszne, znaleźć można w nim bardzo dużo prawdy. Wygodny materac zapewni nam dobry sen, źle dobrany będzie utrudniał nam odpoczynek.

Kiedy należy zmienić materac 140×70?

Średnio materac może nam służyć około 10 lat. Osoby o znacznej wadze, w tym otyłość, taki materac 140×70 może zużywać o wiele szybciej. Do tego poprawia się jakość produkowanych materacy, dlatego każdą powierzchnię do spania można zmienić w dowolnym momencie, przed upływem tych umownych 10 lat. Przy czym materac należy wymienić zawsze wtedy, kiedy budzimy się ze sztywną szyja lub bólem w plecach. Do tego wyczuwalne sprężyny oraz nierówności powodują brak komfortu snu. Łóżko będzie nieodpowiednio dopasowane do materaca (za małe lub za duże). Warto również pomyśleć o wymianie materaca na nowy, jeżeli osoby śpiące na jednym materacu mimowolnie się do siebie obsuwają.

Pozycja kręgosłupa na materacu

Wybierając materac 140×70 do swojej sypialni nie zapominajmy o tym, że bardzo ważny jest nasz kręgosłup oraz jego odpowiednia pozycja. Leżąc na boku nasz kręgosłup powinien układać się w linii prostej. Leżąc na plecach nasz kręgosłup powinien układać się w delikatną literę “S” z głową delikatnie odchyloną do tyłu. Jak się okazuje, uwielbiana przez wiele osób, pozycja na brzuchu nie jest zdrową pozycją, nie zalecaną przez lekarzy. Warto zmienić swoje przyzwyczajenia, jeżeli chcemy zadbać o swoje zdrowie. 

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie łóżka ogrodowe wybrać na taras?

Published

on

Łóżka ogrodowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy mowa o aranżacji funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej. Łóżka ogrodowe to nic innego jak leżanki ogrodowe, które dostępne są w nowatorskiej, odświeżonej wersji. Meble takie z pewnością sprawdzą się w czasie lata – dzięki nim możliwe będzie korzystanie z uroków odpoczynku blisko natury. Czym zaskoczą nas takie meble? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie – miejsce, które ma przyciągać

Published

on

Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że kuchnie są takimi pomieszczeniami, które mają przyciągać domowników do siebie. To one mają sprawić, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy gotowania, w końcu będą chcieli przełamać swoją niechęć do tego typu działań. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy