Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jakie zalety ma metoda żelowa zdobienia paznokci ?

Published

on

 

Metoda żelowa zdobienia paznokci ma bardzo wiele zalet, dlatego też z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Profesjonalne zabiegi utwardzania paznokci metodą żelową, są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą pochwalić się pięknymi i zadbanymi paznokciami.

Dlaczego warto?

Wiele kobiet niestety nie ma czasu na codzienną pielęgnację paznokci i robienie manicure, dlatego też metoda żelowa w takiej sytuacji jest najlepszą propozycją. Dzięki metodzie żelowej, można nie tylko utrwalić stylizację, ale także zabezpieczyć paznokcie.

Według wielu specjalistów z branży manicure metoda żelowa zdobienia paznokci jest dobrym wyborem dla osób, które mają mniejsze i większe problemy z łamliwymi paznokciami. Ta specyficzna metoda utwardzania żelowego oferuje wiele możliwości zdobienia i kształtowania paznokci, dzięki czemu można uzyskać naprawdę ciekawe i kreatywne stylizacje.

Co warto wiedzieć?

Jak powszechnie wiadomo metoda żelowa zdobienia paznokci nazywana jest potocznie metodą światłoutwardzalną. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że aby skorzystać z jej dobrodziejstwa niezbędne jest zastosowanie specjalnej lampy UV.

Materiały, które poddawana są utwardzeniu lampami UV dostępne są w surowej postaci płynnej i zazwyczaj zawierają fotoinicjator. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej substancji, która automatycznie reaguje na spektrum światła. Fotoinicjatory reagują jedynie na światło UV 265-400nm, które jest nieszkodliwe dla człowieka.

Magiczny żel

Jednym z najważniejszych materiałów przy metodzie żelowej, jak sama nazwa wskazuje jest sam żel. W dużej mierze to właśnie dzięki temu produktowi można bardzo szybko wymodelować paznokcie i nadać im naturalny wygląd.

Aby znacząco zwiększyć przyczepność żelu do paznokci, po utwardzeniu lampami UV, stosuje się dwa różne sposoby. Pierwszą z nich jest metoda mechaniczna (kwasowa), która polega na wytrawianiu naturalnego paznokcia przy pomocy specjalnego kwasu metakrylowego. najlepszym wyborem w tym przypadku jest profesjonalny primer kwasowy.

Skorzystać można także z przyczepności chemicznej, czyli bezkwasowej. Metoda ta polega na połączeniu materiału ze specjalnymi zakończeniami tlenowodoru keratyny, która jak powszechnie wiadomo zawarta jest w naturalnym paznokciu. Największą zaletą preparatów tego typu jest przede wszystkim to, że są one znacznie delikatniejsze dla naturalnej płytki. W profesjonalnych salonach kosmetycznych stosuje się najczęściej popularne bondery albo żele bazowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Zdrowie i Uroda

Zabiegu Accent Prime – usuwanie cellulitu i nadmiaru tłuszczyku

Published

on

Szukasz metody, dzięki której usuniesz cellulit i zyskasz zgrabniejszą sylwetkę? Wypróbuj innowacyjny zabieg Accent Prime.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Wyjątkowe USG tarczycy

Published

on

Wyjątkowe USG tarczycy

Choć tarczyca jest gruczołem o niewielkim rozmiarze, jej znaczenie dla funkcjonowania organizmu jest ogromne. Bierze udział w regulowaniu wielu procesów wspomagających jego rozwój. Oddziałuje też na ośrodkowy układ nerwowy i przemianę materii. Nic więc dziwnego, że USG tarczycy Wrocław jest jednym z najczęściej wykonywanych badań ultrasonograficznych. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – skóra wolna od owłosienia na wyciągnięcie ręki

Published

on

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze bez konieczności codziennego golenia się. Istnieje spora część osób, których włosy bardzo obficie odrastając sprawiając, że czują się mniej atrakcyjnie. Dodatkowo tradycyjne metody depilacyjne dodatkowo podrażniają ich skórę sprawiając, że coraz trudniej i coraz boleśniej się golić. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem tego problemu. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://www.gama-sklep.com.pl/a/373-eleganckie-meble-kuchenne https://grybow24.pl/2022/12/jakie-auto-wybrac-by-nie-przeplacac-za-oc/ Witryna do kuchni