Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jakie zalety ma metoda żelowa zdobienia paznokci ?

Published

on

 

Metoda żelowa zdobienia paznokci ma bardzo wiele zalet, dlatego też z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Profesjonalne zabiegi utwardzania paznokci metodą żelową, są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą pochwalić się pięknymi i zadbanymi paznokciami.

Dlaczego warto?

Wiele kobiet niestety nie ma czasu na codzienną pielęgnację paznokci i robienie manicure, dlatego też metoda żelowa w takiej sytuacji jest najlepszą propozycją. Dzięki metodzie żelowej, można nie tylko utrwalić stylizację, ale także zabezpieczyć paznokcie.

Według wielu specjalistów z branży manicure metoda żelowa zdobienia paznokci jest dobrym wyborem dla osób, które mają mniejsze i większe problemy z łamliwymi paznokciami. Ta specyficzna metoda utwardzania żelowego oferuje wiele możliwości zdobienia i kształtowania paznokci, dzięki czemu można uzyskać naprawdę ciekawe i kreatywne stylizacje.

Co warto wiedzieć?

Jak powszechnie wiadomo metoda żelowa zdobienia paznokci nazywana jest potocznie metodą światłoutwardzalną. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że aby skorzystać z jej dobrodziejstwa niezbędne jest zastosowanie specjalnej lampy UV.

Materiały, które poddawana są utwardzeniu lampami UV dostępne są w surowej postaci płynnej i zazwyczaj zawierają fotoinicjator. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej substancji, która automatycznie reaguje na spektrum światła. Fotoinicjatory reagują jedynie na światło UV 265-400nm, które jest nieszkodliwe dla człowieka.

Magiczny żel

Jednym z najważniejszych materiałów przy metodzie żelowej, jak sama nazwa wskazuje jest sam żel. W dużej mierze to właśnie dzięki temu produktowi można bardzo szybko wymodelować paznokcie i nadać im naturalny wygląd.

Aby znacząco zwiększyć przyczepność żelu do paznokci, po utwardzeniu lampami UV, stosuje się dwa różne sposoby. Pierwszą z nich jest metoda mechaniczna (kwasowa), która polega na wytrawianiu naturalnego paznokcia przy pomocy specjalnego kwasu metakrylowego. najlepszym wyborem w tym przypadku jest profesjonalny primer kwasowy.

Skorzystać można także z przyczepności chemicznej, czyli bezkwasowej. Metoda ta polega na połączeniu materiału ze specjalnymi zakończeniami tlenowodoru keratyny, która jak powszechnie wiadomo zawarta jest w naturalnym paznokciu. Największą zaletą preparatów tego typu jest przede wszystkim to, że są one znacznie delikatniejsze dla naturalnej płytki. W profesjonalnych salonach kosmetycznych stosuje się najczęściej popularne bondery albo żele bazowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Zdrowie i Uroda

Stylizacja dla mężczyzny na co dzień

Published

on

Każdy mężczyzna powinien prezentować się dobrze i nie ulega to najmniejszej wątpliwości.

Większość mężczyzn dba o swój wygląd i pieczołowicie stara się, aby wyglądać świetnie. Dbają zarówno o swoją kondycję fizyczną, skórę i włosy, jak i ubiór. Odpowiednio dobrane ubrania dają gwarancję, że mężczyzna będzie wyglądać elegancko.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Co ma znaczenie przy zakupach perfum?

Published

on

Gdy chce się pozyskać odpowiednio wykonane perfumy niezbędne jest wstępne określenie między innymi w jakich warunkach zamierza się z takich produktów korzystać.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Drewniane sztućce jednorazowe – ekologiczna alternatywa dla plastiku

Published

on

Wszelkiego rodzaju jednorazowe sztućce wykonane z plastiku i innych tworzyw sztucznych to duże źródło odpadów niszczących naszą planetę. Wykorzystywane są one praktycznie wszędzie, na domowych imprezach, wielkich spotkania biznesowych, imprezach masowych oraz w większości lokalów gastronomicznych. Wzrost popularności dowozu jedzenia na wskazany adres również wymaga używania więcej jednorazowych misek, sztućców i opakowań. Trendu używania naczyń jednorazowych nie sposób już odwrócić. Jaka jest więc alternatywa przyjazna dla środowiska?

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy