Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jakie zalety ma metoda żelowa zdobienia paznokci ?

Published

on

 

Metoda żelowa zdobienia paznokci ma bardzo wiele zalet, dlatego też z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników. Profesjonalne zabiegi utwardzania paznokci metodą żelową, są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą pochwalić się pięknymi i zadbanymi paznokciami.

Dlaczego warto?

Wiele kobiet niestety nie ma czasu na codzienną pielęgnację paznokci i robienie manicure, dlatego też metoda żelowa w takiej sytuacji jest najlepszą propozycją. Dzięki metodzie żelowej, można nie tylko utrwalić stylizację, ale także zabezpieczyć paznokcie.

Według wielu specjalistów z branży manicure metoda żelowa zdobienia paznokci jest dobrym wyborem dla osób, które mają mniejsze i większe problemy z łamliwymi paznokciami. Ta specyficzna metoda utwardzania żelowego oferuje wiele możliwości zdobienia i kształtowania paznokci, dzięki czemu można uzyskać naprawdę ciekawe i kreatywne stylizacje.

Co warto wiedzieć?

Jak powszechnie wiadomo metoda żelowa zdobienia paznokci nazywana jest potocznie metodą światłoutwardzalną. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że aby skorzystać z jej dobrodziejstwa niezbędne jest zastosowanie specjalnej lampy UV.

Materiały, które poddawana są utwardzeniu lampami UV dostępne są w surowej postaci płynnej i zazwyczaj zawierają fotoinicjator. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej substancji, która automatycznie reaguje na spektrum światła. Fotoinicjatory reagują jedynie na światło UV 265-400nm, które jest nieszkodliwe dla człowieka.

Magiczny żel

Jednym z najważniejszych materiałów przy metodzie żelowej, jak sama nazwa wskazuje jest sam żel. W dużej mierze to właśnie dzięki temu produktowi można bardzo szybko wymodelować paznokcie i nadać im naturalny wygląd.

Aby znacząco zwiększyć przyczepność żelu do paznokci, po utwardzeniu lampami UV, stosuje się dwa różne sposoby. Pierwszą z nich jest metoda mechaniczna (kwasowa), która polega na wytrawianiu naturalnego paznokcia przy pomocy specjalnego kwasu metakrylowego. najlepszym wyborem w tym przypadku jest profesjonalny primer kwasowy.

Skorzystać można także z przyczepności chemicznej, czyli bezkwasowej. Metoda ta polega na połączeniu materiału ze specjalnymi zakończeniami tlenowodoru keratyny, która jak powszechnie wiadomo zawarta jest w naturalnym paznokciu. Największą zaletą preparatów tego typu jest przede wszystkim to, że są one znacznie delikatniejsze dla naturalnej płytki. W profesjonalnych salonach kosmetycznych stosuje się najczęściej popularne bondery albo żele bazowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Zdrowie i Uroda

5 powodów, dla których ubezpieczenie Assistance powinno być w Twoim portfelu

Published

on

Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

5 powodów, dla których ubezpieczenie Assistance powinno być w Twoim portfelu

Każdy z nas może napotkać na drodze życia niespodziewane przeciwności. Dlatego warto być przygotowanym. Poznaj pięć kluczowych powodów, dla których ubezpieczenie Assistance jest wartościowym nabytkiem.

1. Bezpieczeństwo podczas podróży

Podróżując, nie zawsze możemy przewidzieć, co nas spotka. Dzięki ubezpieczeniu Assistance, możemy czuć się spokojniej, wiedząc, że w razie wypadku otrzymamy fachową pomoc.

2. Oszczędność czasu i nerwów

Gdy zdarzy się awaria samochodu czy nagły problem zdrowotny, nie musimy panikować. Wystarczy zadzwonić pod odpowiedni numer, a pomoc zostanie nam udzielona.

3. Szeroki zakres usług

Od drobnych problemów z pojazdem, przez konsultacje medyczne, aż po ewakuację z zagranicy. Ubezpieczenie Assistance to wsparcie w wielu dziedzinach życia.

4. Koszty są niższe niż myślisz

Wielu ludzi obawia się wysokich składek ubezpieczeniowych. W rzeczywistości, koszt ubezpieczenia Assistance jest często bardzo przystępny w porównaniu z korzyściami, które oferuje.

5. Pokój ducha

Nie można tego przecenić. Wiedza, że mamy wsparcie w trudnych chwilach, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Podsumowując, ubezpieczenie Assistance to nie tylko produkt ubezpieczeniowy, ale przede wszystkim inwestycja w spokój i bezpieczeństwo.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zabiegu Accent Prime – usuwanie cellulitu i nadmiaru tłuszczyku

Published

on

Szukasz metody, dzięki której usuniesz cellulit i zyskasz zgrabniejszą sylwetkę? Wypróbuj innowacyjny zabieg Accent Prime.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Wampirzy lifting. Jak działa i dlaczego warto z niego skorzystać?

Published

on

Wyjątkowe USG tarczycy

Wampirzy lifting to potoczna nazwa dla jednego z najnowocześniejszych zabiegów medycyny estetycznej – mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Procedura ta dostarcza do skóry skoncentrowaną dawkę składników o działaniu regenerującym, dzięki czemu przyczynia się do głębokiego odmłodzenia i poprawy kondycji skóry. Na czym polega wampirzy lifting i jakie przynosi efekty? (więcej…)

Continue Reading

Polecamy