Connect with us

Ciekawe

Ksef, czyli Krajowy System e-Faktur. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców? 

Published

on

Krajowy System e-Faktur, który ma być znaczącym ułatwieniem dla przedsiębiorców, wszedł w życiu z początkiem 2022 roku. Na razie dobrowolnie i w fazie testów. Docelowo obligatoryjnie zacznie działać w 2023 roku. Platforma ta, która została wprowadzona przez Ministerstwo Finansów, należy do ogólnokrajowego programu informatycznego. Celem jej jest przyspieszenie i usprawnienie obiegu dokumentacji firmowej i założenia ma być to kolejny krok do e-administracji w naszym kraju. Za pomocą Ksef każdy przedsiębiorca może wystawiać i przesyłać faktury ustrukturyzowane. Ale nie tylko. Dowiedz się więcej o tym innowacyjnym programie.

Krajowy System e-Faktur – dodatkowe korzyści podatkowe czy kompletna klapa? Jak to działa w teorii?

Z początkiem roku przedsiębiorcy zyskali dostęp do Ksef. System jak na razie jest w fazie testów, dlatego mogą pojawić się jeszcze błędy w jego funkcjonowaniu. Platforma ma służyć do przechowywania faktur maksymalnie do 10 lat, kontroli danych z faktur, oznaczania dokumentów czy informowania przedsiębiorców o stanie dokumentów fakturowych. Ogólnopolski program ma przyspieszyć cały proces fakturowania i wystawienia ich przez Internet. Przedsiębiorcy, którzy będą korzystać z Ksef mogą liczyć na bonusy, m.in. skrócenie czasu oczekiwania na zwrot podatku do 40 dni, większą automatyzację procesu fakturowania czy jednolity format faktury elektronicznej dla wszystkich.

E-faktura – koniec z papierowymi fakturami. Prosty i sprawniejszy obieg dokumentów

Faktura elektroniczna usprawni cały proces fakturowania. Nie jest to krok w złą stronę. Wprost przeciwnie, ułatwienie odczują biura księgowe, którzy otrzymają platformę do ujednoliconej formy faktur. Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur z pewnością wyjdzie na dobre dla przedsiębiorców. Przede wszystkim oszczędności czasu, szybszą wymianę danych, mniejsze koszty w postaci przechowywania archiwalnych faktur czy większe bezpieczeństwo z racji danych szyfrowanych. 

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Published

on

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Producenci ceramiki łazienkowej dbają o to, aby aranżacja małego pomieszczenia nie była dla nikogo wyzwaniem. Czy jednak zakup specjalnych rozwiązań dedykowanych niewielkim łazienkom to jedyny sposób na optyczne zwiększenie przestrzeni, jaką dysponujemy? Okazuje się, że wcale nie musi tak być, z pomocą przychodzi nam bowiem także kilka innych pomysłów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Dlaczego warto postawić na legginsy?

Published

on

 

Bieganie to wspaniały sport, który z roku na rok uprawiany jest przez coraz większą liczbę nowych adeptów. Bieganie jest na tyle piękne, że wystarczy podstawowy sprzęt aby móc czerpać 100% satysfakcję z uprawiania tego sportu. Mimo wszystko warto zaopatrzyć się w pewne akcesoria umożliwiające komfortowy i efektywny bieg. Legginsy do biegania męskie są jednymi z ważniejszych atrybutów, które w swojej sportowej szafie posiada każdy mniej lub bardziej wprawiony biegacz. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy