Connect with us

Ciekawe

Na urlop do Wisły czy do Ustronia?

Published

on

Każdego roku Beskid Śląski przyciąga do siebie ogromną ilość turystów, którzy przyjeżdżają z całej Polski, aby wypocząć wśród górskich krajobrazów. Wybierając się w podróż turyści staj jednak przed dylematem: wybrać Wisłę czy Ustroń? Obydwie miejscowości to piękne i klimatyczne miasta, które mają wiele do zaoferowania.

Zabytki Wisły

Na terenie Wisły znajduje się wiele zabytków, których odwiedzenie każdy turysta powinien mieć w swoich planach. Uwagę w szczególności zwracają między innymi muzea, które pozwalają na poznanie historii polskich gór i bliższe zrozumienie więzi, która łączy mieszkańców z górami. Na terenie miasta mieście się między innymi Muzeum Narciarstwa, gdzie wystawione an pokaz są narty Adama Małysza, czyli legendarnego polskiego skoczka. Warte uwagi jest również Muzeum Spadochroniarstwa, a także Muzeum Beskidzkie. Spędzając wakacje wśród pięknych szczytów, można odpocząć od miejskiego zgiełku i napełnić płuca świeżym powietrzem, na co pozwolą zarówno apartamenty Wisła, jak i wygodne apartamenty Ustroń.

Atrakcje Wisły

Wynajem apartamentów na terenie Wisły to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli w pełni docenić uroki tego górskiego miasta. Warto wybrać się na spacer po okolicznych szlakach, które pozwolą w pełni docenić piękno Beskidu Śląskiego. Dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi szlak na skocznie Malinkę, który połączony został ze ścieżką dydaktyczną. Na taką wyprawę można wybrać się całą rodziną, ponieważ z niewymagającą trasą poradzą sobie nawet najmłodsi. Wygodne apartamenty Wisła pozwolą odpocząć po wrażeniach z całodziennego zwiedzania. Warto dodać, że Wisła jest także doskonałą bazą do zdobywania okolicznych szczytów.

Zabytki i atrakcje Ustronia

Ustroń również posiada własne muzeum i na dodatek oferuje bogatą infrastrukturę uzdrowiskową. Koniecznie należy wybrać się do Pijalni Wód Mineralnych, gdzie bez dodatkowej opłaty można kosztować górskich wód o licznych właściwościach zdrowotnych, dlatego też wynajem apartamentów w Ustroniu jest rozwiązaniem doskonałym dla osób, które borykają się w problemami zdrowotnymi. Zwiedzać można również zabytkowe kościoły, które zostały pięknie wkomponowane w górskie krajobrazy. Ustroń leży w niedalekiej odległości od Wisły, a wygodne apartamenty Ustroń również są świetnym miejscem do odpoczynku dla całej rodziny. Najmłodszym zdecydowanie spodoba się popołudnie spędzone w Leśnym Parku Niespodzianek.

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy