Connect with us

Ciekawe

Na urlop do Wisły czy do Ustronia?

Published

on

Każdego roku Beskid Śląski przyciąga do siebie ogromną ilość turystów, którzy przyjeżdżają z całej Polski, aby wypocząć wśród górskich krajobrazów. Wybierając się w podróż turyści staj jednak przed dylematem: wybrać Wisłę czy Ustroń? Obydwie miejscowości to piękne i klimatyczne miasta, które mają wiele do zaoferowania.

Zabytki Wisły

Na terenie Wisły znajduje się wiele zabytków, których odwiedzenie każdy turysta powinien mieć w swoich planach. Uwagę w szczególności zwracają między innymi muzea, które pozwalają na poznanie historii polskich gór i bliższe zrozumienie więzi, która łączy mieszkańców z górami. Na terenie miasta mieście się między innymi Muzeum Narciarstwa, gdzie wystawione an pokaz są narty Adama Małysza, czyli legendarnego polskiego skoczka. Warte uwagi jest również Muzeum Spadochroniarstwa, a także Muzeum Beskidzkie. Spędzając wakacje wśród pięknych szczytów, można odpocząć od miejskiego zgiełku i napełnić płuca świeżym powietrzem, na co pozwolą zarówno apartamenty Wisła, jak i wygodne apartamenty Ustroń.

Atrakcje Wisły

Wynajem apartamentów na terenie Wisły to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli w pełni docenić uroki tego górskiego miasta. Warto wybrać się na spacer po okolicznych szlakach, które pozwolą w pełni docenić piękno Beskidu Śląskiego. Dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi szlak na skocznie Malinkę, który połączony został ze ścieżką dydaktyczną. Na taką wyprawę można wybrać się całą rodziną, ponieważ z niewymagającą trasą poradzą sobie nawet najmłodsi. Wygodne apartamenty Wisła pozwolą odpocząć po wrażeniach z całodziennego zwiedzania. Warto dodać, że Wisła jest także doskonałą bazą do zdobywania okolicznych szczytów.

Zabytki i atrakcje Ustronia

Ustroń również posiada własne muzeum i na dodatek oferuje bogatą infrastrukturę uzdrowiskową. Koniecznie należy wybrać się do Pijalni Wód Mineralnych, gdzie bez dodatkowej opłaty można kosztować górskich wód o licznych właściwościach zdrowotnych, dlatego też wynajem apartamentów w Ustroniu jest rozwiązaniem doskonałym dla osób, które borykają się w problemami zdrowotnymi. Zwiedzać można również zabytkowe kościoły, które zostały pięknie wkomponowane w górskie krajobrazy. Ustroń leży w niedalekiej odległości od Wisły, a wygodne apartamenty Ustroń również są świetnym miejscem do odpoczynku dla całej rodziny. Najmłodszym zdecydowanie spodoba się popołudnie spędzone w Leśnym Parku Niespodzianek.

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Published

on

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Producenci ceramiki łazienkowej dbają o to, aby aranżacja małego pomieszczenia nie była dla nikogo wyzwaniem. Czy jednak zakup specjalnych rozwiązań dedykowanych niewielkim łazienkom to jedyny sposób na optyczne zwiększenie przestrzeni, jaką dysponujemy? Okazuje się, że wcale nie musi tak być, z pomocą przychodzi nam bowiem także kilka innych pomysłów. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://flisolqro.org/kask-jezdziecki-jaki-model-wybrac/ https://monsterfunk.com/nowa-norma-iso-27002/ https://bdswebwizard.com/czym-jest-czaprak/