Connect with us

Motoryzacja

Najczęstsze awarie elementów systemu klimatyzacji

Published

on

Układ chłodzenia to niezwykle ważny system, którego nieprawidłowości szybko prowadzą do unieruchomienia samochodu. Awariom często ulega sprężarka, kondensator oraz osuszacze filtrów. Aby uniknąć kosztownych uszkodzeń, warto korzystać z usług dobrego serwisu

Uszkodzenia sprężarki

Sprężarka klimatyzacji jest zwykle napędzana przez silnik za pomocą paska lub żebrowanego paska klinowego. Element ten spręża i transportuje czynnik chłodniczy w systemie. Czynnik chłodniczy jest zasysany jako gaz w niskiej temperaturze z parownika, a następnie sprężany. Jest on następnie przesyłany w stanie gazowym w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem do skraplacza.

Sprężarka jest wypełniona specjalnym olejem smarowym. Część oleju krąży wraz z czynnikiem chłodniczym przez system klimatyzacji. Naprawą uszkodzeń kompresora zajmuje się serwis klimatyzacji samochodowej w Tomaszowie Lubelskim.

Awarie kondensatora

Skraplacz jest potrzebny do schłodzenia czynnika chłodniczego, który został podgrzany podczas sprężania w sprężarce. Gorący gaz chłodniczy wpływa do skraplacza, odprowadzając ciepło do otoczenia przez rurę i żebra. W miarę stygnięcia, stan czynnika chłodniczego zmienia się ponownie z gazowego na ciekły.

Uszkodzony kondensator może wykazywać różne objawy. Należy do nich przede wszystkim słaba wydajność chłodzenia, a także awaria systemu klimatyzacji lub ciągłe działanie wentylatora skraplacza. Warto wówczas odwiedzić serwis klimatyzacji samochodowej w Tomaszowie Lubelskim i rozwiązać problem. Przyczynami występujących błędów mogą być przecieki na połączeniach spowodowane uszkodzeniem, bądź też niewystarczająca wymiana ciepła z powodu zabrudzenia.

Problemy z osuszaczem filtra

Elementy filtracyjne systemu klimatyzacji są określane jako suszarki filtracyjne lub akumulatory, w zależności od rodzaju systemu. Zadaniem osuszacza filtra jest usuwanie zanieczyszczeń z czynnika chłodniczego, a także osuszanie go. Ciekły czynnik chłodniczy wchodzi do suszarki filtracyjnej, przepływa przez higroskopijny czynnik suszący i opuszcza suszarkę filtra jako ciecz. Górna część suszarki filtracyjnej służy jednocześnie jako komora kompensacyjna, a dolna jako magazyn czynnika chłodniczego, w celu kompensacji wahań ciśnienia w układzie.

Awaria osuszacza filtra może osłabiać wydajność chłodzenia. Przyczyną awarii może być starzenie się elementu, wadliwa wkładka filtra wewnątrz lub przecieki na połączeniach. Podczas rozwiązywania problemów należy sprawdzić odstępy między przeglądami oraz wykonać test szczelności na prawidłowe dopasowanie połączeń.

Continue Reading

Motoryzacja

„Podstawy do Znaków” – Opowieść o Ekologicznych Strażnikach Dróg

Published

on

„Podstawy do Znaków” – Opowieść o Ekologicznych Strażnikach Dróg

Był sobie raz przemysł, który zbudował swoje królestwo na betonie i stali. Ale wśród tych stalowych gigantów, drobne, lecz niezwykłe elementy – „podstawy do znaków” – rozpoczęły swoją cichą rewolucję.

Bohaterowie z Recyklingu

W tej opowieści, „podstawy do tablic drogowych” są niczym bohaterowie. Niepozorni, a jednak niezwykle istotni. Wykonani z materiałów odzyskanych, stają się strażnikami ekologicznej równowagi. W ich świecie, każdy fragment metalu czy plastiku ma swoją drugą szansę.

Tańczące ze Znakami

W rytmie miast i autostrad, te podstawy do znaków drogowych tańczą wśród samochodów i ludzi. Są jak tancerze, którzy z wdziękiem i elegancją pokazują nam drogę, nie zapominając o swojej misji ochrony środowiska.

Odkryj więcej o podstawach z recyklingu i ich tajemniczym tańcu z naturą.

Continue Reading

Motoryzacja

Dla firmy lepiej wynajmować transport – korzyści dla przedsiębiorców

Published

on

Wynajem transportu stał się popularnym rozwiązaniem dla wielu firm, które potrzebują regularnego przewozu towarów. Zamiast inwestować w zakup własnej floty pojazdów, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wynajem, co przynosi wiele korzyści pod względem finansowym i operacyjnym. Dla firmy lepiej wynajmować transport, który dostosowuje się pod dane zamówienia i okres czasu, w którym pojazd będzie najpotrzebniejszy. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Dopasowane części do samochodów DAF

Published

on

W przypadku biznesu transportowego i posiadania sporej ilości ciężarówek przedsiębiorca będzie musiał prędzej czy później skorzystać z usług hurtowni posiadającej rozmaite części samochodowe. Samochody marki DAF są na tyle popularne, że istnieje kilka hurtowni, które posiadają praktycznie wszystkie części dostosowane do modeli samochodów DAF. Przykładem jest hurtownia DBK Parts, która posiada najróżniejsze części do ciężarówek, które pozwalają na kontynuowanie jazdy samochodu w bezpieczny sposób. Bardzo często części do ciężarówek są poszukiwane po wypadkach bądź wewnętrznych usterkach pojazdów.

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://balltraps.com/jakie-opakowania-transportowe-sprawdzaja-sie-w-gastronomii/ https://e-oko.com/po-jakim-czasie-prostuja-sie-zeby-w-aparacie/ https://eltying.com.pl/czy-kazde-opakowanie-kartonowe-nadaje-sie-do-recyklingu/