Connect with us

Motoryzacja

Najczęstsze awarie elementów systemu klimatyzacji

Published

on

Układ chłodzenia to niezwykle ważny system, którego nieprawidłowości szybko prowadzą do unieruchomienia samochodu. Awariom często ulega sprężarka, kondensator oraz osuszacze filtrów. Aby uniknąć kosztownych uszkodzeń, warto korzystać z usług dobrego serwisu

Uszkodzenia sprężarki

Sprężarka klimatyzacji jest zwykle napędzana przez silnik za pomocą paska lub żebrowanego paska klinowego. Element ten spręża i transportuje czynnik chłodniczy w systemie. Czynnik chłodniczy jest zasysany jako gaz w niskiej temperaturze z parownika, a następnie sprężany. Jest on następnie przesyłany w stanie gazowym w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem do skraplacza.

Sprężarka jest wypełniona specjalnym olejem smarowym. Część oleju krąży wraz z czynnikiem chłodniczym przez system klimatyzacji. Naprawą uszkodzeń kompresora zajmuje się serwis klimatyzacji samochodowej w Tomaszowie Lubelskim.

Awarie kondensatora

Skraplacz jest potrzebny do schłodzenia czynnika chłodniczego, który został podgrzany podczas sprężania w sprężarce. Gorący gaz chłodniczy wpływa do skraplacza, odprowadzając ciepło do otoczenia przez rurę i żebra. W miarę stygnięcia, stan czynnika chłodniczego zmienia się ponownie z gazowego na ciekły.

Uszkodzony kondensator może wykazywać różne objawy. Należy do nich przede wszystkim słaba wydajność chłodzenia, a także awaria systemu klimatyzacji lub ciągłe działanie wentylatora skraplacza. Warto wówczas odwiedzić serwis klimatyzacji samochodowej w Tomaszowie Lubelskim i rozwiązać problem. Przyczynami występujących błędów mogą być przecieki na połączeniach spowodowane uszkodzeniem, bądź też niewystarczająca wymiana ciepła z powodu zabrudzenia.

Problemy z osuszaczem filtra

Elementy filtracyjne systemu klimatyzacji są określane jako suszarki filtracyjne lub akumulatory, w zależności od rodzaju systemu. Zadaniem osuszacza filtra jest usuwanie zanieczyszczeń z czynnika chłodniczego, a także osuszanie go. Ciekły czynnik chłodniczy wchodzi do suszarki filtracyjnej, przepływa przez higroskopijny czynnik suszący i opuszcza suszarkę filtra jako ciecz. Górna część suszarki filtracyjnej służy jednocześnie jako komora kompensacyjna, a dolna jako magazyn czynnika chłodniczego, w celu kompensacji wahań ciśnienia w układzie.

Awaria osuszacza filtra może osłabiać wydajność chłodzenia. Przyczyną awarii może być starzenie się elementu, wadliwa wkładka filtra wewnątrz lub przecieki na połączeniach. Podczas rozwiązywania problemów należy sprawdzić odstępy między przeglądami oraz wykonać test szczelności na prawidłowe dopasowanie połączeń.

Continue Reading

Motoryzacja

Poleasingowe samochody dostawcze na sprzedaż

Published

on

Samochody ciężarowe i dostawcze w stanie używanym są bardzo chodliwym towarem. W dobie dzisiejszych wydatków mało która firma decyduje się na zakup nowych samochodów ciężarowych z salonu ze względu na ich ogromne koszty. Jednak istnieje pewna gama samochodów używanych, która jest tańsza i bardzo dobra pod względem jakościowym. Jest nią gama samochodów poleasingowych. Giełda z używanymi dostawczymi, np po leasingu jest obleganym miejscem, w którym można w szybki sposób pozyskać takie pojazdy za korzystną cenę.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Pewny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Published

on

Samochody dostawcze i ciężarowe znajdujące się w danej firmie przewozowej bardzo często potrzebują specjalistycznej pomocy. Niestety posiadając dużą flotę samochodów ciężarowych bardzo często któryś z nich potrzebuje pomocy. A to złapana guma, awaria silnika czy lekka stłuczka, która uniemożliwia kontynuowanie podróży. Kierowcy w takich sytuacjach nie powinni być zdani tylko i wyłącznie na siebie. Pewny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych to miejsce, które wesprze ich w najtrudniejszych chwilach. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Telematyka floty samochodów ciężarowych

Published

on

Nowoczesna telematyka floty samochodów ciężarowych jest oprogramowaniem, które potrafi odmienić życie przedsiębiorcy zarządzającego własną firmą przewozową o 180 stopni. Jest to związane z pomocą na wielu płaszczyznach pozwalając na optymalizację ekonomii firmy, a także poprawę jej bezpieczeństwa. Telematyka floty samochodów ciężarowych to w dzisiejszych czasach obowiązek, z którego wręcz warto skorzystać. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

http://warshipsband.com/sklep-jezdziecki-skompletuj-swoj-niezbednik/ https://venndo.pl/funkcjonalne-ogrody-na-dachu-jak-urzadzic-taka-przestrzen/ https://labels2017.org/stroj-dla-jezdzca-bryczesy-damskie-kask-buty/