Connect with us

Ciekawe

Najlepsze uczelnie w Warszawie

Published

on

Zastanawiasz się na tym, jakie uczelnie w Warszawie należą do najlepszych? Z pewnością w internecie można znaleźć niejeden ranking poświęcony uczelniom zlokalizowanym w Warszawie, ale pytanie, czy to jest odpowiednia droga? Istotne powinno być coś innego.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na swoje zainteresowania

To, czy interesują nas najlepsze uczelnie w Warszawie, czy jakiekolwiek inne, jest niewątpliwie ważne. Niemniej to, że coś jest ważne, nie jest równoznaczne z tym samym, co najważniejsze (a wiele osób zdaje się tego nie rozumieć). Tak więc najważniejsze są oczywiście nasze zainteresowania.

Wymagająca uczelnia to dobry pomysł, ale wybór musi być poparty nauką

Pewnie nie wszyscy się z tym zgodzą, ale być może są osoby, które twierdzą, że najlepsza uczelnia jest czymś w rodzaju gwarancji dobrej pracy po studiach. Takiej gwarancji nie ma nigdy, bez względu na to, gdzie studiujemy. Można powiedzieć, że znalezienie dobrej pracy po studiach to zadanie, które składa się ze spełnienia wielu czynników. Nie bez przyczyny wśród bezrobotnych są również osoby z wyższym wykształceniem. Z drugiej strony niech nikomu nie przyjdzie na myśl, że studia są zupełnie niepotrzebne. Studia są jak najbardziej potrzebne. Bez wątpienia trzeba też dodać, że należy wiedzieć, co leży w obszarze mojego zainteresowania. Kierunek powinny być zgodny z tym, co ciekawi studenta/studentkę.

Cały czas nie mogę określić, co tak naprawdę chcę studiować

Czasami zdarza się tak, że przyszli studenci mimo wszystko nie wiedzą, co tak naprawdę chcą w życiu robić. Jakie postępowanie jest w tej sytuacji najlepsze? Na pewno nie ma zasady, którą można zastosować w każdej sytuacji. Nie oznacza to jednak tego, że nie sposób czegoś doradzić. Przede wszystkim należy powiedzieć o tym, że istnieje możliwość ubiegania się o studiowanie na więcej niż jednym kierunku (tak samo, jak i na więcej niż jednej uczelni). Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z tego, otwierają się przed nami dwie możliwości (przyjmijmy założenie, że wszędzie, gdzie się ubiegaliśmy, zostaliśmy przyjęci) – studiowanie każdego kierunku albo późniejsze dokonanie wyboru (innymi słowy — dodatkowy czas pozwolił rozwiać wątpliwości). Warto także podkreślić, że teoretycznie może zdarzyć się tak, iż przykładowo myślimy o najlepszych uczelniach w Warszawie, a na żadnej uczelni nie ma interesujących nas kierunków.

Tekst przygotowany w oparciu o mateiały znalezione na portalu www.uczelnie.pl

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy