Connect with us

Ciekawe

Najpopularniejsze rodzaje drzwi wejściowych

Published

on

Drzwi zewnętrzne wraz oknami stanowią dopełnienie wyglądu elewacji. Powinny z nią współgrać zarówno kształtem, jak i kolorystką

Jak wybrać odpowiednie drzwi

Drzwi wejściowe pełnią nie tylko rolę estetyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Mają mieszkańcom zapewnić komfort i bezpieczeństwo. O tym pierwszym decyduje współczynnik przenikania ciepła, szczelność uszczelek. O tym drugim – antywłamaniowa konstrukcja, zabezpieczenie zamków. W nowoczesnych drzwiach oferowane są zamki na linie papilarne, zamykanie bez klucza. Nie można też zapomnieć o wymiarach drzwi zewnętrznych. Powinny być na tyle szerokie, by można było wynosić lub wnosić przez nie meble.

I na koniec jeszcze jedna kwestia – drzwi otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz. Zdecydowanie rozwiązanie pierwsze jest korzystniejsze. Drzwi otwierane na zewnątrz nie zajmują przestrzeni w korytarzu, w razie koniecznej ewakuacji intuicyjnie drzwi otwieramy na zewnątrz. Wybierając to rozwiązanie trzeba jednak pamiętać o wykonaniu zadaszenia, by śnieg i deszcz nie dokuczały podczas otwierania domu.

Rodzaje drzwi

Producentów okien i drzwi jest bardzo dużo, a co za tym idzie oferta jest bardzo bogata i trudno jest dokonać wyboru. Oto charakterystyka podstawowych typów.

Drzwi wejściowe drewniane – jedne z najchętniej kupowanych. Ogromne znaczenie przy ich wyborze ma estetyka, sprawiają wrażenie ciepła i przytulności, łatwo też dopasować je do każdego typu elewacji. Drzwi drewniane wykonywane są najczęściej z sosny lub świerku, droższe wersje mogą być wykonane z dębu, mahonia. Drewno zabezpieczane jest impregnacją ciśnieniową, która chroni je przed działaniem wilgoci. Drzwi drewniane mają bardzo dobre parametry cieplne i akustyczne.

Drzwi wejściowe aluminiowe – to najnowsze rozwiązanie technologiczne. Drzwi aluminiowe mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (0,8), co skutecznie chroni dom przed utratą ciepła i przenikaniem zimna. Skutecznie też blokują hałasy zewnętrzne. Aluminium jest materiałem wytrzymałym, lekkim i odpornym na działanie czynników atmosferycznych. Drzwi wejściowe z aluminium nie wymagają zabiegów konserwacyjnych, przez wiele lat zachowują swój niezmieniony wygląd.

Drzwi stalowe – znacznie tańsze od drzwi drewnianych czy aluminiowych, ale też odznaczają się niskim komfortem użytkowania. Są ciężkie, podatne na korozję, wydają nieprzyjemny dźwięk przy zamykaniu i otwieraniu. Najczęściej montowane są w pomieszczeniach gospodarczych.

Drzwi wejściowe z PCV – do niedawna bardzo popularne, ale by spełniały aktualne normy izolacyjne i akustyczne trzeba by zmieniać je co kilka lat, tak jak zmieniają się normy.Już ten bardzo pobieżny przegląd pokazuje, że drzwi wejściowe aluminiowe i drewniane to najlepsza oferta.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy