Connect with us

Ciekawe

Najpopularniejsze rodzaje drzwi wejściowych

Published

on

Drzwi zewnętrzne wraz oknami stanowią dopełnienie wyglądu elewacji. Powinny z nią współgrać zarówno kształtem, jak i kolorystką

Jak wybrać odpowiednie drzwi

Drzwi wejściowe pełnią nie tylko rolę estetyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Mają mieszkańcom zapewnić komfort i bezpieczeństwo. O tym pierwszym decyduje współczynnik przenikania ciepła, szczelność uszczelek. O tym drugim – antywłamaniowa konstrukcja, zabezpieczenie zamków. W nowoczesnych drzwiach oferowane są zamki na linie papilarne, zamykanie bez klucza. Nie można też zapomnieć o wymiarach drzwi zewnętrznych. Powinny być na tyle szerokie, by można było wynosić lub wnosić przez nie meble.

I na koniec jeszcze jedna kwestia – drzwi otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz. Zdecydowanie rozwiązanie pierwsze jest korzystniejsze. Drzwi otwierane na zewnątrz nie zajmują przestrzeni w korytarzu, w razie koniecznej ewakuacji intuicyjnie drzwi otwieramy na zewnątrz. Wybierając to rozwiązanie trzeba jednak pamiętać o wykonaniu zadaszenia, by śnieg i deszcz nie dokuczały podczas otwierania domu.

Rodzaje drzwi

Producentów okien i drzwi jest bardzo dużo, a co za tym idzie oferta jest bardzo bogata i trudno jest dokonać wyboru. Oto charakterystyka podstawowych typów.

Drzwi wejściowe drewniane – jedne z najchętniej kupowanych. Ogromne znaczenie przy ich wyborze ma estetyka, sprawiają wrażenie ciepła i przytulności, łatwo też dopasować je do każdego typu elewacji. Drzwi drewniane wykonywane są najczęściej z sosny lub świerku, droższe wersje mogą być wykonane z dębu, mahonia. Drewno zabezpieczane jest impregnacją ciśnieniową, która chroni je przed działaniem wilgoci. Drzwi drewniane mają bardzo dobre parametry cieplne i akustyczne.

Drzwi wejściowe aluminiowe – to najnowsze rozwiązanie technologiczne. Drzwi aluminiowe mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (0,8), co skutecznie chroni dom przed utratą ciepła i przenikaniem zimna. Skutecznie też blokują hałasy zewnętrzne. Aluminium jest materiałem wytrzymałym, lekkim i odpornym na działanie czynników atmosferycznych. Drzwi wejściowe z aluminium nie wymagają zabiegów konserwacyjnych, przez wiele lat zachowują swój niezmieniony wygląd.

Drzwi stalowe – znacznie tańsze od drzwi drewnianych czy aluminiowych, ale też odznaczają się niskim komfortem użytkowania. Są ciężkie, podatne na korozję, wydają nieprzyjemny dźwięk przy zamykaniu i otwieraniu. Najczęściej montowane są w pomieszczeniach gospodarczych.

Drzwi wejściowe z PCV – do niedawna bardzo popularne, ale by spełniały aktualne normy izolacyjne i akustyczne trzeba by zmieniać je co kilka lat, tak jak zmieniają się normy.Już ten bardzo pobieżny przegląd pokazuje, że drzwi wejściowe aluminiowe i drewniane to najlepsza oferta.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Continue Reading

Biznes

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

Published

on

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

W życiu rodzica nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. To inwestycja w przyszłość, która przynosi spokój umysłu i pewność, że robimy wszystko, by chronić nasze pociechy. W tym kontekście warto rozważyć ubezpieczenie szkolne dla dziecka.

Chronić to znaczy kochać

Ubezpieczenia szkolne to nie tylko sucha polisa i umowa z firmą ubezpieczeniową. To przede wszystkim wyraz troski i dbałości o nasze dzieci. Kiedy decydujemy się na ubezpieczenie szkolne dla dziecka, pokazujemy, że zależy nam na jego bezpieczeństwie i komforcie podczas nauki i zabawy w murach placówki edukacyjnej.

Bezpieczeństwo to fundament szczęśliwego dzieciństwa

Wspomnienia z dzieciństwa często kształtują nas przez całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby były one pozytywne. Chroniąc nasze dzieci przed nieprzewidzianymi wypadkami i ich skutkami, dajemy im możliwość pełnego i bezpiecznego korzystania z dziecięcych radości. Ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia wsparcie w sytuacjach kryzysowych, pomagając rodzicom w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie szkolne?

Oprócz oczywistych korzyści związanych z ochroną zdrowia i finansami, ubezpieczenie szkolne może też przynieść wiele innych korzyści. Współpraca z renomowaną firmą ubezpieczeniową, jak Compensa, zapewnia nie tylko wsparcie w trudnych chwilach, ale również dostęp do specjalistów i doradców w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.

Inwestując w ubezpieczenie szkolne, inwestujesz w spokój i przyszłość swojego dziecka. To decyzja, która opłaci się na wiele sposobów, przynosząc korzyści zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie czasowej.

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

yfine.pl tcupbra.org davocado.pl