Connect with us

Dom i Wnętrze

Nowocześnie urządzona kuchnia

Published

on

Od tego, w jaki sposób urządzimy i wyposażymy naszą kuchnię będzie zależeć przyjemność w codziennym przygotowywaniu posiłków. Już na etapie remontowania warto pomyśleć o tym, jakie rozwiązania staną się przydatne, a z jakich zrezygnować. Szukając odpowiedniego wyposażenia warto zaufać topowym producentom. Jakie elementy wyposażenia kuchennego wybierać?

Jak garnki zmieniają jakość przygotowywanych potraw?

Na jakość codziennych dań przygotowywanych w naszych kuchniach wpływ mają nie tylko wybrane przez nas składniki, ale również wykorzystywane garnki. Nowoczesne komplety pochodzące od topowych producentów wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi parametrami technicznymi. Garnek kuchenny jest dzisiaj wykonywany ze stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed korozją, odkształceniami. Garnki takie mają w swoich dnach specjalnie zaprojektowane dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła oraz oszczędność energii. Garnki z wbudowanymi dyskami możemy wykorzystywać na wszystkich rodzajach kuchenek, również na ceramicznych czy indukcyjnych.

Dużą zaletą są dodatki, którymi garnki są uzupełnione: lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki, doskonale przylegające pokrywki ze szkła hartowanego. Dla większego bezpieczeństwa garnki wyposażono również w poręczne uchwyty z materiałów antypoślizgowych.

Ostrze noże w naszych kuchniach

Wygodne krojenie czy szatkowanie nie byłoby możliwe bez profesjonalnych noży. Nowoczesne noże kuchenne zaskoczą nas przede wszystkim funkcjonalnością. Ich ostrza tworzone są ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu, molibdenu czy wanadu. Pierwiastki te sprawiają, że stal się nie kruszy, nie jest podatna na odkształcenia czy korozję. Istotnym elementem noży są również uchwyty – te tworzone są z materiałów o antypoślizgowej strukturze, przez co krojenie jest nie tylko wygodne, ale i bezpieczne.

 

 

 

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie łóżka ogrodowe wybrać na taras?

Published

on

Łóżka ogrodowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy mowa o aranżacji funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej. Łóżka ogrodowe to nic innego jak leżanki ogrodowe, które dostępne są w nowatorskiej, odświeżonej wersji. Meble takie z pewnością sprawdzą się w czasie lata – dzięki nim możliwe będzie korzystanie z uroków odpoczynku blisko natury. Czym zaskoczą nas takie meble? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie – miejsce, które ma przyciągać

Published

on

Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że kuchnie są takimi pomieszczeniami, które mają przyciągać domowników do siebie. To one mają sprawić, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy gotowania, w końcu będą chcieli przełamać swoją niechęć do tego typu działań. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy