Connect with us

Technologia

Nowy dom, czyli jak znaleźć dobrą firmę budowlaną

Published

on

Zakup działki i projektu domu jednorodzinnego jest początkiem spełniania marzeń o posiadaniu swojego, wyjątkowego miejsca na ziemi. Ale najtrudniejsze, a czasem niestety najgorsze, dopiero przed nami – wybór firmy budowlanej, która budowę poprowadzi zgodnie z zasadami budowlanego rzemiosła a przy tym terminowo i w miarę tanio.

Mimo znacznej ilości usługodawców działających na rynku budowlanym poszukiwania wykonawcy nie zawsze skutkują dobrym wyborem.

Po pierwsze doświadczenie

Dla inwestorów zlecających wykonanie inwestycji liczą się czas, koszty wykonania oraz solidność. Te trzy elementy z reguły gwarantują firmy zatrudniające doświadczonych i sprawdzonych, wykwalifikowanych pracowników. Sama firma może być stosunkowo młoda, ale jej pracownicy mogą mieć wieloletnie doświadczenie i tym samym bardzo wysokie umiejętności.

Szukanie firmy warto rozpocząć od rekonesansu wśród rodziny i przyjaciół. Każda informacja się liczy – zarówno opinie pozytywne jak i opisy przypadków partactwa budowlanego. Sprawdzona firma budowlana Opole tych drugich przypadków na swoim koncie nie ma w ogóle.

Pozytywne opinie środowiska warto uzupełnić informacjami uzyskanymi z innych źródeł – niezastąpiony w tym względzie jest Internet. Zarówno tematyczne fora dyskusyjne jak strony www prowadzone przez firmy reklamujące swoje usługi to kopalnia wiedzy o zakresie prac wykonywanych przez firmę, specjalistach zatrudnionych w niej, inwestycjach już zakończonych.

Dociekliwi mogą udać się do inwestora, który już zakończył budowę i spytać go o firmę – wykonawcę. Można również pojechać na budowę, gdzie fachowcy z wybranej firmy właśnie realizują usługę – przyglądanie się organizacji pracy i wykonywaniu różnych czynności na pewno daje dużo informacji o poziomie fachowości ekipy.

Po drugie i następne – rzetelność i uczciwość

Firma uczciwa i rzetelna wykona usługą w terminie, a jeśli terminu z jakiegoś powodu dotrzymać nie może, to proponuje obniżkę wynagrodzenia – nawet jeśli w umowie nie ma nic na temat kar za opóźnienia.Działając uczciwie, wzorem czego jest firma budowlana Opole, nie zmienia się rozwiązań projektowych w zakresie jakości i ilości materiałów, nie zatrudnia ludzi na czarno, nie łamie się przepisów prawa budowlanego czy prawa pracy. Nierozważny wybór taniej firmy zatrudniającej przypadkowych, nie zawsze wykwalifikowanych pracowników, może spowodować znaczne opóźnienia inwestycji – rotacja pracowników w tego rodzaju firmach jest czymś na porządku dziennym.

Przed rozpoczęciem prac ważne jest przedstawienie zakresu robót wraz z kosztami materiałów i wykonawstwem – czyli tak zwany kosztorys. Kolejnym niezbędnym dokumentem jest umowa. W dokumencie podpisanym przez inwestora i wykonawcę obok terminu, przedmiotu umowy oraz wysokości wynagrodzenia powinna znaleźć się informacja o gwarancji udzielanej przez wykonawcę. Jeśli wykonawca takiej nie daje – lepiej zrezygnować z jego usług od razu.

Continue Reading

Technologia

Czy już wiesz przy pomocy jakiej anteny będziesz odbierał telewizję?

Published

on

Wbrew pozorom wybór możliwie jak najlepszej anteny telewizyjnej nie jest czymś mało ważnym lub też banalnym.

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Bezpieczny odkup i trwałe niszczenie danych z dysków

Published

on

Tak, coraz częściej mówi się o tym, że odkup może wyjść wielu firmom na dobre. Tylko, że nie można zapominać o tym, iż równie ważne jest niszczenie danych. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z firmowymi dyskami, jakie można znaleźć w komputerach, czy też w laptopach. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca

Published

on

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.  (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

ishcourse.pl eno.com.pl azubezpieczenia.pl