Connect with us

Motoryzacja

Oleje do motocykli. Ponad 40 produktów, które zapewnią odpowiednią ochronę przed tarciem i zanieczyszczeniami. Sprawdź je na DbamToMam.pl

Published

on

Tak, jak w przypadku silników samochodowych, tak i w jednośladach sercem jest jednostka napędowa. To ona zapewnia najlepsze osiągi, a zaburzona jej praca powoduje, że z jazdy na motocyklu nie będzie frajdy. Z tego właśnie powodu należy zawczasu zadbać o wymianę oleju i wybrać preparat, który będzie łączył w sobie dobre smarowanie elementów z odpowiednim chłodzeniem. Zobacz nasze propozycje olejów motocyklowych, których baza i skład ma znaczenie.

Zwróć uwagę na klasę lepkości, oznaczenia i klasyfikację olejów do motocykli

Jaki olej wybrać do motocykla? Zastanawiają się zapewne ci, którzy dopiero pierwszy raz mają styczność z jednośladem. Motocykliści, którzy są w posiadaniu maszyny od wielu lat, doskonale wiedzą, jaki preparat będzie najlepszy do silnika. Zanim przystąpimy do zakupu oleju, warto zorientować się w tym, czym w zasadzie są etykiety znajdujące się na butelce. To one podpowiedzą nam, czy charakteryzuje się dobry olej. Dla przykładu, olej motocyklowy 10W40 przeznaczony jest do motocykli z lub bez zintegrowaną skrzynia biegów oraz z suchym lub mokrym sprzęgłem. Zapewnia długą żywotność przekładni, polepsza osiągi silnika i spełnia wymagania producentów motocykli. 

Dobierz odpowiedni olej motocyklowy do silników dwusuwowych, jak i czterosuwowych 

Na https://dbamtomam.pl/ masz pełen przegląd preparatów do motocykli najwyższej jakości, które bazują na dokładnie wyselekcjonowanej kompozycji dodatków uszlachetniających. Mają one zapewnić odpowiedni stopień ochrony przed tarciem i zużyciem elementów znajdujących się w silniku motocykla. Popularne mieszaniny, np. 10W40 lub 10W50 zachowują swoje właściwości w każdych warunkach. W naszym sklepie kupisz produkty takich marek jak: Iphone, Millers, Motorex, Motul oraz Yamalube o różnych pojemnościach. Zadbaj razem z nami o serce Twojego motocykla i wybierz produkty do jego prawidłowej pracy!

 

Continue Reading

Motoryzacja

Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Podpowiadamy!

Published

on

Kupno samochodu na rynku wtórnym wiąże się ze sporym ryzykiem. Niestety, wśród sprzedawców nie brakuje oszustów żerujących na niewiedzy czy naiwności klientów. Przez brak ostrożności możemy stać się świeżo upieczonymi właścicielami samochodu z nielegalnego źródła. Zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży, powinieneś dokładnie sprawdzić stan techniczny i prawny samochodu, który Cię interesuje. Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Oleje do motocykli. Ponad 40 produktów, które zapewnią odpowiednią ochronę przed tarciem i zanieczyszczeniami. Sprawdź je na DbamToMam.pl

Published

on

Tak, jak w przypadku silników samochodowych, tak i w jednośladach sercem jest jednostka napędowa. To ona zapewnia najlepsze osiągi, a zaburzona jej praca powoduje, że z jazdy na motocyklu nie będzie frajdy. Z tego właśnie powodu należy zawczasu zadbać o wymianę oleju i wybrać preparat, który będzie łączył w sobie dobre smarowanie elementów z odpowiednim chłodzeniem. Zobacz nasze propozycje olejów motocyklowych, których baza i skład ma znaczenie. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – czy to ma sens?

Published

on

Złomowanie pojazdy to etap, który prędzej czy później czeka każdy samochód. Złomowanie może być efektem zaniedbania stanu technicznego samochodu, ale też uszkodzeń, których naprawa znacząco przewyższa wartość pojazdu. Co z OC w wypadku złomowania? Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu ma sens? (więcej…)

Continue Reading

Polecamy