Connect with us

Ciekawe

Piece, które obsługują się same

Published

on

Piece, które obsługują się same

Panuje przekonanie, że ogrzewanie elektryczne czy gazowe jest lepsze niż piece co na ekogroszek przede wszystkim dlatego, że wystarczy tylko pokręcić termostatem i wszystko zrobi się samo. A przy piecu na ekogroszek trzeba „palić”, czyli dbać o wszystko ręcznie. Jeszcze 20 lat temu takie przekonanie byłoby uzasadnione, ale na pewno nie już dzisiaj.

Nowoczesne piece na ekogroszek

Ekogroszek to rozwiązanie, które można bez większych problemów zautomatyzować. Nawet niewielkie piece tego typu są w stanie dzisiaj bez najmniejszych problemów zaoferować nam podajnik na paliwo o pojemności nawet 200 kilogramów, wyposażony w specjalny ślimak, który w połączeniu z elektronicznym termostatem będzie podawał taką ilość paliwa, by temperatura w domu była na odpowiednim poziomie. Czyszczenie takiego pieca także jest bardzo łatwe. Wszystko to razem składa się na sytuację, w której korzystanie z pieców na ekogroszek w niczym nie ustępuje opcjom nowocześniejszym. Dobrze widać, że ta nowoczesność jest czysto teoretyczna.

Ekologiczne kotły centralnego ogrzewania

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kotła CO 5 klasy? Sprawdź ofertę firmy Kotły Mocek –  kocioł automatyczny ekogroszek.

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy