Connect with us

Zdrowie i Uroda

Pielęgnacja paznokci krok po kroku

Published

on

Jak się okazuje, niewiele osób wie jak prawidłowo pielęgnować paznokcie. Często dochodzi również do sytuacji, kiedy dbają o te u rąk zapominając o tym, że te u stóp również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Z czego to wynika? Głównie z tego, że paznokcie u rąk są widoczne, a te u stóp nie. Jest to jednak spory błąd, gdyż zarówno jedne jak i drugie wymagają regularnej pielęgnacji.

Krok pierwszy – dbanie o czystość paznokci

Pierwszą i najważniejszą zasadą jeśli chodzi o pielęgnacje paznokci jest dbanie o ich czystość. Ma to spore uzasadnienie zarówno pod względem higienicznym jak o zdrowotnym. Pod paznokciami zbierają się duże ilości zanieczyszczeń, które mogą wywołać rozmaite stany zapalne. W związku z tym faktem tak ważnym jest, aby na bieżąco czyścić paznokcie pod ich powierzchnią czyli od wewnętrznej strony dłoni.

Szczególnie narażone na występowanie skupisk bakterii są kobiety, które noszą długie paznokcie. Jak wiadomo wyżej wspomniane są niewątpliwie atrybutem kobiecości, a jeszcze bardziej w połączeniu z zabiegiem jakim jest np. metoda hybrydowa zdobienia paznokci. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowe posiadać, nie mniej jednak należy pamiętać o tym, aby przy każdym myciu rąk zadbać także o wyczyszczenie paznokci spod spodu. Można w tym celu wykorzystać specjalną szczoteczkę do paznokci.

Krok drugi – zapewnienie paznokciom odpowiedniej pielęgnacji

Poza regularnym czyszczeniem paznokci ważne jest również poddawanie ich zabiegom pielęgnacyjnym. Można w tej kwestii zaufać specjalistom z gabinetu kosmetycznego i co jakiś czas wybrać się właśnie do wyżej wspomnianego lub postawić na samodzielne ich wykonywanie w domowych warunkach. Warto pamiętać jednak o tym, ze jedno nie powinno wykluczać drugiego i nawet korzystając z usług profesjonalistów powinno się również każdego dnia wykonywać czynności, które poprawią kondycję paznokci.

W przypadku kobiet należy pamiętać o tym, że dekorując paznokcie techniką jaką jest metoda hybrydowa zdobienia paznokci lub jakąkolwiek inną, powinno się nakładać na paznokcie odżywkę, która uchroni je przed negatywnym działaniem lakierów i innych preparatów służących do ich ozdabiania.

Krok trzeci – witaminy i minerały

Oprócz dbania o odpowiednią higienę oraz pielęgnację, a także w przypadku pań zdobienia paznokci techniką noszącą nazwę metoda hybrydowa zdobienia paznokci ważne jest również stosowanie odpowiednich witamin i minerałów. Najlepiej sprawdzą się te występujące w pokarmach, nie mniej jednak można również postawić na ich suplementację w postaci tabletek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Zdrowie i Uroda

5 powodów, dla których ubezpieczenie Assistance powinno być w Twoim portfelu

Published

on

Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

5 powodów, dla których ubezpieczenie Assistance powinno być w Twoim portfelu

Każdy z nas może napotkać na drodze życia niespodziewane przeciwności. Dlatego warto być przygotowanym. Poznaj pięć kluczowych powodów, dla których ubezpieczenie Assistance jest wartościowym nabytkiem.

1. Bezpieczeństwo podczas podróży

Podróżując, nie zawsze możemy przewidzieć, co nas spotka. Dzięki ubezpieczeniu Assistance, możemy czuć się spokojniej, wiedząc, że w razie wypadku otrzymamy fachową pomoc.

2. Oszczędność czasu i nerwów

Gdy zdarzy się awaria samochodu czy nagły problem zdrowotny, nie musimy panikować. Wystarczy zadzwonić pod odpowiedni numer, a pomoc zostanie nam udzielona.

3. Szeroki zakres usług

Od drobnych problemów z pojazdem, przez konsultacje medyczne, aż po ewakuację z zagranicy. Ubezpieczenie Assistance to wsparcie w wielu dziedzinach życia.

4. Koszty są niższe niż myślisz

Wielu ludzi obawia się wysokich składek ubezpieczeniowych. W rzeczywistości, koszt ubezpieczenia Assistance jest często bardzo przystępny w porównaniu z korzyściami, które oferuje.

5. Pokój ducha

Nie można tego przecenić. Wiedza, że mamy wsparcie w trudnych chwilach, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Podsumowując, ubezpieczenie Assistance to nie tylko produkt ubezpieczeniowy, ale przede wszystkim inwestycja w spokój i bezpieczeństwo.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zabiegu Accent Prime – usuwanie cellulitu i nadmiaru tłuszczyku

Published

on

Szukasz metody, dzięki której usuniesz cellulit i zyskasz zgrabniejszą sylwetkę? Wypróbuj innowacyjny zabieg Accent Prime.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Wampirzy lifting. Jak działa i dlaczego warto z niego skorzystać?

Published

on

Wyjątkowe USG tarczycy

Wampirzy lifting to potoczna nazwa dla jednego z najnowocześniejszych zabiegów medycyny estetycznej – mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Procedura ta dostarcza do skóry skoncentrowaną dawkę składników o działaniu regenerującym, dzięki czemu przyczynia się do głębokiego odmłodzenia i poprawy kondycji skóry. Na czym polega wampirzy lifting i jakie przynosi efekty? (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

ari.pl lbladdersymptoms.org umie.com.pl