Connect with us

Zdrowie i Uroda

Pielęgnacja paznokci krok po kroku

Published

on

Jak się okazuje, niewiele osób wie jak prawidłowo pielęgnować paznokcie. Często dochodzi również do sytuacji, kiedy dbają o te u rąk zapominając o tym, że te u stóp również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Z czego to wynika? Głównie z tego, że paznokcie u rąk są widoczne, a te u stóp nie. Jest to jednak spory błąd, gdyż zarówno jedne jak i drugie wymagają regularnej pielęgnacji.

Krok pierwszy – dbanie o czystość paznokci

Pierwszą i najważniejszą zasadą jeśli chodzi o pielęgnacje paznokci jest dbanie o ich czystość. Ma to spore uzasadnienie zarówno pod względem higienicznym jak o zdrowotnym. Pod paznokciami zbierają się duże ilości zanieczyszczeń, które mogą wywołać rozmaite stany zapalne. W związku z tym faktem tak ważnym jest, aby na bieżąco czyścić paznokcie pod ich powierzchnią czyli od wewnętrznej strony dłoni.

Szczególnie narażone na występowanie skupisk bakterii są kobiety, które noszą długie paznokcie. Jak wiadomo wyżej wspomniane są niewątpliwie atrybutem kobiecości, a jeszcze bardziej w połączeniu z zabiegiem jakim jest np. metoda hybrydowa zdobienia paznokci. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowe posiadać, nie mniej jednak należy pamiętać o tym, aby przy każdym myciu rąk zadbać także o wyczyszczenie paznokci spod spodu. Można w tym celu wykorzystać specjalną szczoteczkę do paznokci.

Krok drugi – zapewnienie paznokciom odpowiedniej pielęgnacji

Poza regularnym czyszczeniem paznokci ważne jest również poddawanie ich zabiegom pielęgnacyjnym. Można w tej kwestii zaufać specjalistom z gabinetu kosmetycznego i co jakiś czas wybrać się właśnie do wyżej wspomnianego lub postawić na samodzielne ich wykonywanie w domowych warunkach. Warto pamiętać jednak o tym, ze jedno nie powinno wykluczać drugiego i nawet korzystając z usług profesjonalistów powinno się również każdego dnia wykonywać czynności, które poprawią kondycję paznokci.

W przypadku kobiet należy pamiętać o tym, że dekorując paznokcie techniką jaką jest metoda hybrydowa zdobienia paznokci lub jakąkolwiek inną, powinno się nakładać na paznokcie odżywkę, która uchroni je przed negatywnym działaniem lakierów i innych preparatów służących do ich ozdabiania.

Krok trzeci – witaminy i minerały

Oprócz dbania o odpowiednią higienę oraz pielęgnację, a także w przypadku pań zdobienia paznokci techniką noszącą nazwę metoda hybrydowa zdobienia paznokci ważne jest również stosowanie odpowiednich witamin i minerałów. Najlepiej sprawdzą się te występujące w pokarmach, nie mniej jednak można również postawić na ich suplementację w postaci tabletek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Zdrowie i Uroda

Zabiegu Accent Prime – usuwanie cellulitu i nadmiaru tłuszczyku

Published

on

Szukasz metody, dzięki której usuniesz cellulit i zyskasz zgrabniejszą sylwetkę? Wypróbuj innowacyjny zabieg Accent Prime.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Wyjątkowe USG tarczycy

Published

on

Wyjątkowe USG tarczycy

Choć tarczyca jest gruczołem o niewielkim rozmiarze, jej znaczenie dla funkcjonowania organizmu jest ogromne. Bierze udział w regulowaniu wielu procesów wspomagających jego rozwój. Oddziałuje też na ośrodkowy układ nerwowy i przemianę materii. Nic więc dziwnego, że USG tarczycy Wrocław jest jednym z najczęściej wykonywanych badań ultrasonograficznych. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – skóra wolna od owłosienia na wyciągnięcie ręki

Published

on

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze bez konieczności codziennego golenia się. Istnieje spora część osób, których włosy bardzo obficie odrastając sprawiając, że czują się mniej atrakcyjnie. Dodatkowo tradycyjne metody depilacyjne dodatkowo podrażniają ich skórę sprawiając, że coraz trudniej i coraz boleśniej się golić. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem tego problemu. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://lillanails.pl/nowy-parasol-ogrodowy-na-co-zwrocic-uwage/ https://datoura.org/jakie-sa-najmodniejsze-kuchnie-2023/ https://greaterrangedj.com