Connect with us

Zdrowie i Uroda

Pielęgnacja paznokci krok po kroku

Published

on

Jak się okazuje, niewiele osób wie jak prawidłowo pielęgnować paznokcie. Często dochodzi również do sytuacji, kiedy dbają o te u rąk zapominając o tym, że te u stóp również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Z czego to wynika? Głównie z tego, że paznokcie u rąk są widoczne, a te u stóp nie. Jest to jednak spory błąd, gdyż zarówno jedne jak i drugie wymagają regularnej pielęgnacji.

Krok pierwszy – dbanie o czystość paznokci

Pierwszą i najważniejszą zasadą jeśli chodzi o pielęgnacje paznokci jest dbanie o ich czystość. Ma to spore uzasadnienie zarówno pod względem higienicznym jak o zdrowotnym. Pod paznokciami zbierają się duże ilości zanieczyszczeń, które mogą wywołać rozmaite stany zapalne. W związku z tym faktem tak ważnym jest, aby na bieżąco czyścić paznokcie pod ich powierzchnią czyli od wewnętrznej strony dłoni.

Szczególnie narażone na występowanie skupisk bakterii są kobiety, które noszą długie paznokcie. Jak wiadomo wyżej wspomniane są niewątpliwie atrybutem kobiecości, a jeszcze bardziej w połączeniu z zabiegiem jakim jest np. metoda hybrydowa zdobienia paznokci. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowe posiadać, nie mniej jednak należy pamiętać o tym, aby przy każdym myciu rąk zadbać także o wyczyszczenie paznokci spod spodu. Można w tym celu wykorzystać specjalną szczoteczkę do paznokci.

Krok drugi – zapewnienie paznokciom odpowiedniej pielęgnacji

Poza regularnym czyszczeniem paznokci ważne jest również poddawanie ich zabiegom pielęgnacyjnym. Można w tej kwestii zaufać specjalistom z gabinetu kosmetycznego i co jakiś czas wybrać się właśnie do wyżej wspomnianego lub postawić na samodzielne ich wykonywanie w domowych warunkach. Warto pamiętać jednak o tym, ze jedno nie powinno wykluczać drugiego i nawet korzystając z usług profesjonalistów powinno się również każdego dnia wykonywać czynności, które poprawią kondycję paznokci.

W przypadku kobiet należy pamiętać o tym, że dekorując paznokcie techniką jaką jest metoda hybrydowa zdobienia paznokci lub jakąkolwiek inną, powinno się nakładać na paznokcie odżywkę, która uchroni je przed negatywnym działaniem lakierów i innych preparatów służących do ich ozdabiania.

Krok trzeci – witaminy i minerały

Oprócz dbania o odpowiednią higienę oraz pielęgnację, a także w przypadku pań zdobienia paznokci techniką noszącą nazwę metoda hybrydowa zdobienia paznokci ważne jest również stosowanie odpowiednich witamin i minerałów. Najlepiej sprawdzą się te występujące w pokarmach, nie mniej jednak można również postawić na ich suplementację w postaci tabletek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Zdrowie i Uroda

Stylizacja dla mężczyzny na co dzień

Published

on

Każdy mężczyzna powinien prezentować się dobrze i nie ulega to najmniejszej wątpliwości.

Większość mężczyzn dba o swój wygląd i pieczołowicie stara się, aby wyglądać świetnie. Dbają zarówno o swoją kondycję fizyczną, skórę i włosy, jak i ubiór. Odpowiednio dobrane ubrania dają gwarancję, że mężczyzna będzie wyglądać elegancko.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Co ma znaczenie przy zakupach perfum?

Published

on

Gdy chce się pozyskać odpowiednio wykonane perfumy niezbędne jest wstępne określenie między innymi w jakich warunkach zamierza się z takich produktów korzystać.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Drewniane sztućce jednorazowe – ekologiczna alternatywa dla plastiku

Published

on

Wszelkiego rodzaju jednorazowe sztućce wykonane z plastiku i innych tworzyw sztucznych to duże źródło odpadów niszczących naszą planetę. Wykorzystywane są one praktycznie wszędzie, na domowych imprezach, wielkich spotkania biznesowych, imprezach masowych oraz w większości lokalów gastronomicznych. Wzrost popularności dowozu jedzenia na wskazany adres również wymaga używania więcej jednorazowych misek, sztućców i opakowań. Trendu używania naczyń jednorazowych nie sposób już odwrócić. Jaka jest więc alternatywa przyjazna dla środowiska?

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy