Connect with us

Ciekawe

Pojemniki magazynowe

Published

on

Będąc właścicielem firmy produkcyjnej lub przetwórczej, koniecznie trzeba zastanowić się nad systemem magazynowania. Nie można dopuścić do sytuacji, w której wyprodukowany towar nie będzie miał swojego miejsca w magazynie. By zapobiec chaosowi, należy zaopatrzyć się w pudełka magazynowe. Jakie?

Pojemnik do magazynu

Firmy produkcyjne, zwłaszcza produkujące niewielkie elementy, detale, powinny zakupić specjalne pudełka magazynowe. Takie pudełka pozwolą zachować porządek i ład w magazynie i na hali produkcyjnej. Dzięki nim, żaden wyprodukowany detal nie ulegnie zniszczeniu, zniekształceniu, pobrudzeniu. Nie będzie możliwe pomieszanie produktów, jeżeli odpowiednio oznaczy się takie pudełka magazynowe. Pozwolą one na lepszą organizację pracy i sprawniejsze zarządzanie zapasami.

Pojemniki magazynowe producent

Najlepszym wyborem do zakupu pojemników magazynowych jest firma Schoeller Allibert, która specjalizuje się w produkcji skrzynek, palet i pudełek. Pojemniki magazynowe od Schoeller Allibert, najczęściej wykonane są z wysokiej jakości polipropylenu, czyli potocznie nazwanego plastiku. Takie pudełka mają wiele zalet i sprawdzają się w każdej firmie produkcyjnej.

Jedną z zalet plastikowych pojemników magazynowych jest to, że są one lekkie. Można je zatem przestawiać, piętrować i układać wedle uznania. Do ich transportu można oczywiście używać wózków widłowych, gdyż są niezwykle wytrzymałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia – i to jest ich kolejna zaleta.

Zaletą jest także higieniczność. Plastik jako tworzywo sztuczne jest odporny na działanie środków chemicznych i detergentów. Można je z łatwością czyścić chemią i dezynfekować. Pozwala to zatem na przykład na przechowywanie żywności. To z kolei sprawia, że pojemniki z plastiku są bardzo uniwersalnym produktem, przydatnym w każdej branży.

Pojemnik do magazynu – wady

Czy pojemniki magazynowe producent mają jakieś wady? Oczywiście, choć jest ich niewiele. Jedną z nich jest to, że w momencie uszkodzenia (o które wcale łatwo nie jest), pudełko nie jest naprawialne. Uszkodzenie typu pęknięcie, złamanie, powoduje całkowite zepsucie. Nie można tego skleić, gdyż za chwilę znów w tym samym miejscu wydarzy się to samo. Zniszczone pudełka najlepiej jest oddać do recyklingu, by po przetopieniu wykonać zupełnie nowy produkt.

Wadą jest również cena, która niekiedy może być wysoka. Jednak i tę wadę można przeistoczyć na zaletę. Kupując droższe ale stabilniejsze pudełko magazynowe, oszczędza się na użyteczności. W końcu plastik to tworzywo, które może prawidłowo funkcjonować nawet dziesięć lat! Żadne inne tyle nie przetrwa, więc wydając raz więcej pieniążków, można na długo cieszyć się dobrej jakości pojemnikiem. Warto wziąć to pod uwagę, decydując się o zakupie kolejnego pojemnika do magazynu.

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy