Connect with us

Ciekawe

Półkolonie dla przedszkolaków?

Published

on

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym zastanawiają się, czy nadszedł już dobry czas na półkolonię. Bywa, że przedszkola są zamykane na kilka tygodni w okresie wakacji i wtedy rodzi się problem, jak zapewnić maluchowi odpowiednią opiekę. Czy faktycznie półkolonie dla dzieci w wieku około 3-4 lat są dobrym pomysłem?

Przedszkolak na półkolonii

Warto sprawdzić ofertę półkolonii dla dzieci w naszym mieście. Coraz częściej bowiem zajęcia są organizowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i są to grupy już dla 3-5 latków. Standardowo przyjmuje się na nie dzieci, które potrafią samodzielnie korzystać z toalety i są kontaktowe. Zajęcia zaczynają się od wczesnych godzin porannych i trwają zwykle do godziny 16-17, dzięki czemu rodzice mogą odbierać swoje pociechy, gdy wracają z pracy.

Co maluszki robią na półkoloniach? Dla nich tego typu zajęcia są bardzo podobne jak te, których doświadczają w przedszkolach. Są to różnego rodzaju zabawy z wychowawcami lub animatorami, dogoterapia, często także zajęcia o charakterze edukacyjnym. Podczas dni z ładną pogodą dzieci mogą liczyć na zajęcia na wolnym powietrzu oraz spacery pod okiem wychowawców. Rodzice nie muszą się martwić także o wyżywienie, ponieważ jest one zapewnione dziecku w ramach półkolonii. Dziecko ma zapewnione stałą opiekę, a dzięki temu rodzic może spokojnie udać się do pracy.

Skąd wiadomo, że dziecko jest gotowe na półkolonię?

Tak naprawdę to rodzice powinni stwierdzić, czy dziecko jest gotowe na półkolonię. Przedszkolaki rozwijają się bowiem w różnym tempie – na ogół jeśli jednak maluch z chęcią udaje się do przedszkola i odnajduje w zabawach z innymi dziećmi, również półkolonie dla dzieci nie powinny dla niego stanowić żadnego problemu. Maluchy szybko przekonują się do nowego otoczenia i czasem nawet nie chcą wracać po zajęciach do domu.

Półkolonie to szansa na zetknięcie dzieci z nowym otoczeniem, maluchami w podobnym wieku i naprawdę bogatą ofertą zajęć edukacyjnych. Z tego powodu rodzice nie powinni się obawiać zapisywania dziecka na półkolonię, która ma naprawdę wiele walorów rozwojowych i przedszkolak wyniesie z niej same korzyści.

Jak wygląda wyprawka?

Półkolonia dla dzieci nie wymaga żadnej specjalnej wyprawki. Rodzic powinien przywieźć tylko to, co standardowo maluch zabiera ze sobą do przedszkola. Wyżywienie, sale zabaw i wszystkie niezbędne akcesoria są już zapewnione w cenie.

Jedynie zajęcia dodatkowe mogą być osobno płatne, a w razie krótkich wycieczek rodzice zawsze są o tym informowani, by mogli zapakować dziecku to, czego potrzeba. W większości przypadków półkolonie prowadzone są według konkretnego planu – rodzice otrzymują plan poszczególnych tygodni, dlatego łatwo jest im dopasować zakres wyprawki.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Continue Reading

Biznes

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

Published

on

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

W życiu rodzica nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. To inwestycja w przyszłość, która przynosi spokój umysłu i pewność, że robimy wszystko, by chronić nasze pociechy. W tym kontekście warto rozważyć ubezpieczenie szkolne dla dziecka.

Chronić to znaczy kochać

Ubezpieczenia szkolne to nie tylko sucha polisa i umowa z firmą ubezpieczeniową. To przede wszystkim wyraz troski i dbałości o nasze dzieci. Kiedy decydujemy się na ubezpieczenie szkolne dla dziecka, pokazujemy, że zależy nam na jego bezpieczeństwie i komforcie podczas nauki i zabawy w murach placówki edukacyjnej.

Bezpieczeństwo to fundament szczęśliwego dzieciństwa

Wspomnienia z dzieciństwa często kształtują nas przez całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby były one pozytywne. Chroniąc nasze dzieci przed nieprzewidzianymi wypadkami i ich skutkami, dajemy im możliwość pełnego i bezpiecznego korzystania z dziecięcych radości. Ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia wsparcie w sytuacjach kryzysowych, pomagając rodzicom w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie szkolne?

Oprócz oczywistych korzyści związanych z ochroną zdrowia i finansami, ubezpieczenie szkolne może też przynieść wiele innych korzyści. Współpraca z renomowaną firmą ubezpieczeniową, jak Compensa, zapewnia nie tylko wsparcie w trudnych chwilach, ale również dostęp do specjalistów i doradców w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.

Inwestując w ubezpieczenie szkolne, inwestujesz w spokój i przyszłość swojego dziecka. To decyzja, która opłaci się na wiele sposobów, przynosząc korzyści zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie czasowej.

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ zobacz wiecje https://abuya.pl/laserowe-usuwanie-zmian-skornych-plusy-i-minusy/