Connect with us

Ciekawe

Półkolonie dla przedszkolaków?

Published

on

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym zastanawiają się, czy nadszedł już dobry czas na półkolonię. Bywa, że przedszkola są zamykane na kilka tygodni w okresie wakacji i wtedy rodzi się problem, jak zapewnić maluchowi odpowiednią opiekę. Czy faktycznie półkolonie dla dzieci w wieku około 3-4 lat są dobrym pomysłem?

Przedszkolak na półkolonii

Warto sprawdzić ofertę półkolonii dla dzieci w naszym mieście. Coraz częściej bowiem zajęcia są organizowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i są to grupy już dla 3-5 latków. Standardowo przyjmuje się na nie dzieci, które potrafią samodzielnie korzystać z toalety i są kontaktowe. Zajęcia zaczynają się od wczesnych godzin porannych i trwają zwykle do godziny 16-17, dzięki czemu rodzice mogą odbierać swoje pociechy, gdy wracają z pracy.

Co maluszki robią na półkoloniach? Dla nich tego typu zajęcia są bardzo podobne jak te, których doświadczają w przedszkolach. Są to różnego rodzaju zabawy z wychowawcami lub animatorami, dogoterapia, często także zajęcia o charakterze edukacyjnym. Podczas dni z ładną pogodą dzieci mogą liczyć na zajęcia na wolnym powietrzu oraz spacery pod okiem wychowawców. Rodzice nie muszą się martwić także o wyżywienie, ponieważ jest one zapewnione dziecku w ramach półkolonii. Dziecko ma zapewnione stałą opiekę, a dzięki temu rodzic może spokojnie udać się do pracy.

Skąd wiadomo, że dziecko jest gotowe na półkolonię?

Tak naprawdę to rodzice powinni stwierdzić, czy dziecko jest gotowe na półkolonię. Przedszkolaki rozwijają się bowiem w różnym tempie – na ogół jeśli jednak maluch z chęcią udaje się do przedszkola i odnajduje w zabawach z innymi dziećmi, również półkolonie dla dzieci nie powinny dla niego stanowić żadnego problemu. Maluchy szybko przekonują się do nowego otoczenia i czasem nawet nie chcą wracać po zajęciach do domu.

Półkolonie to szansa na zetknięcie dzieci z nowym otoczeniem, maluchami w podobnym wieku i naprawdę bogatą ofertą zajęć edukacyjnych. Z tego powodu rodzice nie powinni się obawiać zapisywania dziecka na półkolonię, która ma naprawdę wiele walorów rozwojowych i przedszkolak wyniesie z niej same korzyści.

Jak wygląda wyprawka?

Półkolonia dla dzieci nie wymaga żadnej specjalnej wyprawki. Rodzic powinien przywieźć tylko to, co standardowo maluch zabiera ze sobą do przedszkola. Wyżywienie, sale zabaw i wszystkie niezbędne akcesoria są już zapewnione w cenie.

Jedynie zajęcia dodatkowe mogą być osobno płatne, a w razie krótkich wycieczek rodzice zawsze są o tym informowani, by mogli zapakować dziecku to, czego potrzeba. W większości przypadków półkolonie prowadzone są według konkretnego planu – rodzice otrzymują plan poszczególnych tygodni, dlatego łatwo jest im dopasować zakres wyprawki.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy