Connect with us

Ciekawe

Rodzaje liczników elektrycznych

Published

on

Rodzaje liczników elektrycznych

Z roku na rok technologia idzie do przodu i niemalże w każdej sferze spotykamy się z nowymi i przede wszystkim nowoczesnymi urządzeniami.

Także w kwestii liczników elektrycznych wiele się zmieniło, dziś nie są one już napędzane mechaniczne, prawie każdy silnik elektryczny to skomplikowany model elektroniczny. Są one oczywiście tylko z pozoru skomplikowane, albowiem ich działanie jest o wiele łatwiejsze, a jeżeli dodatkowo są wyposażone w zdalny czytnik, licznik może być spisywany bez konieczności wizyty u abonenta. Każdy kto posiada w domu licznik elektryczny, powinien mieć również profesjonalny zestaw śrubokrętów. Nie trzeba przy tym mieć od razu warsztatu naprawczego, aby w niewielkiej walizeczce zmieścić podstawowe narzędzia, niezbędne przy przykręceniu gniazdka, naprawie sprzętu domowego czy zmianie oprawy oświetleniowej. Dziś nie umiemy żyć bez prądu, dlatego w każdym domu znajduje się licznik elektryczny do którego podpięte są gniazdka, złącza oświetleniowe, a także inne elementy instalacji elektrycznej.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na elektryczny.pl.

Continue Reading

Ciekawe

Ksef, czyli Krajowy System e-Faktur. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców? 

Published

on

Krajowy System e-Faktur, który ma być znaczącym ułatwieniem dla przedsiębiorców, wszedł w życiu z początkiem 2022 roku. Na razie dobrowolnie i w fazie testów. Docelowo obligatoryjnie zacznie działać w 2023 roku. Platforma ta, która została wprowadzona przez Ministerstwo Finansów, należy do ogólnokrajowego programu informatycznego. Celem jej jest przyspieszenie i usprawnienie obiegu dokumentacji firmowej i założenia ma być to kolejny krok do e-administracji w naszym kraju. Za pomocą Ksef każdy przedsiębiorca może wystawiać i przesyłać faktury ustrukturyzowane. Ale nie tylko. Dowiedz się więcej o tym innowacyjnym programie. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

MVP – sposób nie tylko na oszczędzenie czasu

Published

on

MVP polecane jest nie tylko wszystkim startupom – chociaż w ich przypadku sprawdza się najlepiej. Minimum viable product to doskonała koncepcja dla tych przyszłych przedsiębiorców, którzy nie wiedzą, czy ich pomysł na produkt/usługę znajdzie odwzorowanie w rynku. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy