Connect with us

Ciekawe

Rzeczy dla początkującego jeźdźca

Published

on

Jazda konna to wymagająca dyscyplina sportowa, która wymaga dużego zaangażowania, dzięki czemu można być jeszcze lepszym i lepszym. Osoby, które na chcą na dłużej związać się z jazdą konną, muszą zainwestować w specjalne rzeczy.

Wyposażenie dla jeźdźca

Wśród rzeczy, jakie powinien mieć każdy jeździec (bez względu na stopień zaawansowania) wyróżnić można kask na głowę. Nie może on być zbyt luźny oraz zbyt mocno przylegający. To on będzie odpowiedzialny za ochronę głowy, jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek upadku. Jeżeli chodzi o dalszy poziom bezpieczeństwa, to ważna jest również kamizelka ochronna – w szczególności, jeżeli chodzi o dzieci. To ona chroni klatkę piersiową i plecy przed wszelkimi urazami. Nie można zapominać także o tym, że obowiązkowe są buty do jazdy konnej, dzięki którym nogi nie wysuwają się chociażby ze strzemion.

Sklep jeździecki Equishop – dobrej jakości sprzęt

Aby kupić dobrej jakości sprzęt do jazdy konnej, należy wybrać takie miejsce, które polecane jest przez innych użytkowników. Wśród takich miejsc znaleźć można sklep jeździecki Equishop, który szybko realizuje zamówienia. A co jeszcze może przydać się jeźdźcowi na konie? Nie można zapomnieć o bryczesach – specjalnych spodniach, które mają zapewnić wygodę podczas jazdy. Na rynku dostępne są specjalne modele dla mężczyzn, kobiet, a także dla dzieci. Podczas jazdy konnej przydać się mogą również czapsy, czyli specjalne ochraniacze które chronią łydkę przed otarciami. Najczęściej nosi się je sztybletami – butami do jazdy konnej.

 

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy