Connect with us

Dom i Wnętrze

Salon z tarasem – najciekawsze inspiracje

Published

on

Urządzenie funkcjonalnego tarasu przy domu nie jest dzisiaj dużym kłopotem: nie musimy wynajmować specjalistów od przestrzeni, ani płacić architektom. Wiele interesujących inspiracji znajdziemy w sieci, na stronach producentów mebli ogrodowych. Co roku proponują nam oni nowe, piękne kolekcje meblowe, które pozwolą stworzyć przestrzeń wypoczynkową naszych marzeń!

Przygotuj taras na wiosnę

Pierwszym krokiem, który musimy zrobić, to oczywiście oczyszczenie tarasu z zalegających tam przedmiotów. Wiele osób traktuje taras jako dodatkową przestrzeń do przechowywania, efektem czego staje się on dość szybko zagracony rowerami, niepotrzebnymi kartonami, sprzętem ogrodniczym. Chcąc zaaranżować salon z tarasemzadbajmy o to, aby taras był oczyszczony z tych elementów i aby móc ustawić na nim wybrane przez nas meble.

Jakie meble na taras wybrać?

Szeroki wybór kolekcji meblowych sprawia, że znalezienie idealnego kompletu nie jest trudne. Wśród oferowanych zestawów warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe, których stelaże tworzone są z aluminium malowanego proszkowo. Taki materiał jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy, odkształcaniem. Aluminium odznacza się również niską wagą, co przekłada się na lekkość mebli i bezproblemowość w ich podnoszeniu czy przenoszeniu.

Wierzch mebli technorattanowych pokrywa syntetyczna plecionka, której struktura nie jest porowata, więc nie chłonie brudu, wilgoci. Technorattan jest tworzywem wysoce odpornych na ścieranie, osadzanie się kurzu, działanie silnego promieniowania UV – nawet po wielu latach użytkowania meble nie tracą swojego pięknego koloru. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy elementy takie jak fotele, sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele wiszące.

Dom i Wnętrze

Nowoczesne okna, czyli czym charakteryzują się duże przeszklenia

Published

on

Nowoczesne okna na dobre rozgościły się, jeżeli chodzi o rynek stolarki okiennej. Coraz więcej osób w Polsce z ciekawością popatruje na duże przeszklenia, które do tej pory kojarzyć się tylko mogły z budynkami o charakterze komercyjnym. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie łóżka ogrodowe wybrać na taras?

Published

on

Łóżka ogrodowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych, kiedy mowa o aranżacji funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej. Łóżka ogrodowe to nic innego jak leżanki ogrodowe, które dostępne są w nowatorskiej, odświeżonej wersji. Meble takie z pewnością sprawdzą się w czasie lata – dzięki nim możliwe będzie korzystanie z uroków odpoczynku blisko natury. Czym zaskoczą nas takie meble? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie – miejsce, które ma przyciągać

Published

on

Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że kuchnie są takimi pomieszczeniami, które mają przyciągać domowników do siebie. To one mają sprawić, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy gotowania, w końcu będą chcieli przełamać swoją niechęć do tego typu działań. (więcej…)

Continue Reading

Polecamy