Connect with us

Ciekawe

Sauna sucha i mokra

Published

on

Większość z nas korzysta z sauny w czasie pobytu w hotelu, spa lub na basenie, jednakże możliwe jest posiadanie własnej sauny. Możemy umiejscowić ją w naszym domu lub ogrodzie. Sauna do ogrodu będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie posiadamy wystarczającej przestrzeni w domu oraz jeżeli chcemy nadać ogrodowi walorów użytkowych oraz estetycznych.

Różne rozwiązania

Aktualnie nabyć można różnego rodzaju sauny, charakteryzujące się odmienną temperaturą poziomem wilgotności, materiałem wykonania oraz źródłem energii cieplnej. Są to sauny suche, mokre, parowe oraz nowoczesne sauny na podczerwień.

Sauny najczęściej wykonane z drewna, najlepiej, jeżeli stosujemy drewno cedru, jodły kanadyjskiej lub sosny skandynawskiej. Energia cieplna w saunie może pochodzić z pieca drewnianego, pieca elektrycznego lub z promienników podczerwieni.

Sauna sucha i mokra

Sauna do ogrodu może być zarówno sucha, jak i morka. W pierwszym przypadku, jak nazwa wskazuje jest to pomieszczenie o wysokiej temperaturze i niskiej wilgotności. Niezależnie od rodzaju suchej sauny temperatura powinna oscylować od 60 do 110 °C przy wilgotności około 10%. Jedynym ograniczeniem w użytkowaniu sauny suchej jest czas przebywania w niej oraz częstotliwość sesji. Sucha sauna do ogrodu nie powinna być odwiedzana częściej niż raz w tygodniu oraz nie powinniśmy przebywać w niej dłużej niż 12 minut. Ma to związek z bardzo wysoką temperaturą wewnątrz.

Korzystanie z mokrej sauny może być świetnym rozwiązaniem, jeżeli oczekujemy nieco niższej temperatury oraz wyższej wilgotności, którą zawdzięczamy polewaniu nagrzanych kamieni wodą. Temperatura w saunie może oscylować od 50 do 65 °C przy wilgotności na poziomie 20-40%. W odróżnieniu od sauny suchej, z sauny mokrej można korzystać codziennie, przy czym czas przebywania w pomieszczeniu nie powinien przekraczać 15 minut.

Kiedy korzystać z sauny?

Sauna ma zbawienny wpływ na naszą cerę, mięśnie, cały układ krwionośny oraz oddechowy. Dlatego zaleca się korzystanie z niej osobą cierpiącym z powodu nadmiernego napięcia mięśni, czy też mającym problemy z płucami lub oskrzelami.

Sauna wspomoże również regenerację naskórka oraz pomoże oczyścić poprzez pory organizm z zalegających w nim różnorodnych toksyn.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Published

on

Optyczne powiększenie łazienki – to możliwe!

Producenci ceramiki łazienkowej dbają o to, aby aranżacja małego pomieszczenia nie była dla nikogo wyzwaniem. Czy jednak zakup specjalnych rozwiązań dedykowanych niewielkim łazienkom to jedyny sposób na optyczne zwiększenie przestrzeni, jaką dysponujemy? Okazuje się, że wcale nie musi tak być, z pomocą przychodzi nam bowiem także kilka innych pomysłów. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://rupaulonfox.com/niezbednik-jezdzca-spodnie-do-jazdy-konnej-i-sztyblety/ http://rosequarterdevelopment.org/iso-9001-skad-wziela-sie-ta-miedzynarodowa-norma/ https://venndo.pl/funkcjonalne-ogrody-na-dachu-jak-urzadzic-taka-przestrzen/