Connect with us

Ciekawe

Sauna sucha i mokra

Published

on

Większość z nas korzysta z sauny w czasie pobytu w hotelu, spa lub na basenie, jednakże możliwe jest posiadanie własnej sauny. Możemy umiejscowić ją w naszym domu lub ogrodzie. Sauna do ogrodu będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli nie posiadamy wystarczającej przestrzeni w domu oraz jeżeli chcemy nadać ogrodowi walorów użytkowych oraz estetycznych.

Różne rozwiązania

Aktualnie nabyć można różnego rodzaju sauny, charakteryzujące się odmienną temperaturą poziomem wilgotności, materiałem wykonania oraz źródłem energii cieplnej. Są to sauny suche, mokre, parowe oraz nowoczesne sauny na podczerwień.

Sauny najczęściej wykonane z drewna, najlepiej, jeżeli stosujemy drewno cedru, jodły kanadyjskiej lub sosny skandynawskiej. Energia cieplna w saunie może pochodzić z pieca drewnianego, pieca elektrycznego lub z promienników podczerwieni.

Sauna sucha i mokra

Sauna do ogrodu może być zarówno sucha, jak i morka. W pierwszym przypadku, jak nazwa wskazuje jest to pomieszczenie o wysokiej temperaturze i niskiej wilgotności. Niezależnie od rodzaju suchej sauny temperatura powinna oscylować od 60 do 110 °C przy wilgotności około 10%. Jedynym ograniczeniem w użytkowaniu sauny suchej jest czas przebywania w niej oraz częstotliwość sesji. Sucha sauna do ogrodu nie powinna być odwiedzana częściej niż raz w tygodniu oraz nie powinniśmy przebywać w niej dłużej niż 12 minut. Ma to związek z bardzo wysoką temperaturą wewnątrz.

Korzystanie z mokrej sauny może być świetnym rozwiązaniem, jeżeli oczekujemy nieco niższej temperatury oraz wyższej wilgotności, którą zawdzięczamy polewaniu nagrzanych kamieni wodą. Temperatura w saunie może oscylować od 50 do 65 °C przy wilgotności na poziomie 20-40%. W odróżnieniu od sauny suchej, z sauny mokrej można korzystać codziennie, przy czym czas przebywania w pomieszczeniu nie powinien przekraczać 15 minut.

Kiedy korzystać z sauny?

Sauna ma zbawienny wpływ na naszą cerę, mięśnie, cały układ krwionośny oraz oddechowy. Dlatego zaleca się korzystanie z niej osobą cierpiącym z powodu nadmiernego napięcia mięśni, czy też mającym problemy z płucami lub oskrzelami.

Sauna wspomoże również regenerację naskórka oraz pomoże oczyścić poprzez pory organizm z zalegających w nim różnorodnych toksyn.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Continue Reading

Biznes

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

Published

on

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

W życiu rodzica nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. To inwestycja w przyszłość, która przynosi spokój umysłu i pewność, że robimy wszystko, by chronić nasze pociechy. W tym kontekście warto rozważyć ubezpieczenie szkolne dla dziecka.

Chronić to znaczy kochać

Ubezpieczenia szkolne to nie tylko sucha polisa i umowa z firmą ubezpieczeniową. To przede wszystkim wyraz troski i dbałości o nasze dzieci. Kiedy decydujemy się na ubezpieczenie szkolne dla dziecka, pokazujemy, że zależy nam na jego bezpieczeństwie i komforcie podczas nauki i zabawy w murach placówki edukacyjnej.

Bezpieczeństwo to fundament szczęśliwego dzieciństwa

Wspomnienia z dzieciństwa często kształtują nas przez całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby były one pozytywne. Chroniąc nasze dzieci przed nieprzewidzianymi wypadkami i ich skutkami, dajemy im możliwość pełnego i bezpiecznego korzystania z dziecięcych radości. Ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia wsparcie w sytuacjach kryzysowych, pomagając rodzicom w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie szkolne?

Oprócz oczywistych korzyści związanych z ochroną zdrowia i finansami, ubezpieczenie szkolne może też przynieść wiele innych korzyści. Współpraca z renomowaną firmą ubezpieczeniową, jak Compensa, zapewnia nie tylko wsparcie w trudnych chwilach, ale również dostęp do specjalistów i doradców w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.

Inwestując w ubezpieczenie szkolne, inwestujesz w spokój i przyszłość swojego dziecka. To decyzja, która opłaci się na wiele sposobów, przynosząc korzyści zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie czasowej.

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

ldude.pl azubezpieczenia.pl eno.com.pl