Connect with us

Motoryzacja

Telematyka floty samochodów ciężarowych

Published

on

Nowoczesna telematyka floty samochodów ciężarowych jest oprogramowaniem, które potrafi odmienić życie przedsiębiorcy zarządzającego własną firmą przewozową o 180 stopni. Jest to związane z pomocą na wielu płaszczyznach pozwalając na optymalizację ekonomii firmy, a także poprawę jej bezpieczeństwa. Telematyka floty samochodów ciężarowych to w dzisiejszych czasach obowiązek, z którego wręcz warto skorzystać.

 

Jak działa sprawna telematyka floty pojazdów dostawczych?

 

Telematyka samochodów dostawczych jest związana z optymalizacją osiągów firmy na różnych frontach. Najlepiej zobrazować to na konkretnych przykładach mówiących dlaczego telematyka floty jest tak przydatna.

 

-Poprawienie finansów firmowych; kto nie lubi zaoszczędzić więcej pieniędzy w łatwy sposób? Przedsiębiorcy bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego ile kosztuje przykładowo cenne dla biznesu TSL paliwo. Telematyka floty pozwala na analizę i wyciąganie raportów spalania kierowców na określonych odcinkach trasy. Dzięki temu przedsiębiorca ma bardzo dobrze porównanie i może stwierdzić, którzy kierowcy jechali zgodnie z wytycznymi, a którzy zbyt szarżowali. Czasem wystarczy upomnienie, które przemnożone przez kilku kierowców da sporo oszczędności w perspektywie miesiąca czy kwartału.

 

-Monitoring pojazdów na mapie GPS. Samochody wyjeżdżając na europejskie drogi często nie mają kontaktu z ich właścicielem. Jest to bardzo niebezpieczne gdyż nigdy nie wiadomo kiedy dana ciężarówka może zostać podjęta próbie kradzieży. W takim przypadku lokalizator GPS jest jedynym co może pomóc w odzyskaniu samochodu. Dodatkowo zapewnia to dodatkową kontrolę nad kierowcami oceniając czy nie zbaczają z wyznaczonego na trasie kursu.

 

Telematyka floty pojazdów ciężarowych – montaż

 

Sprawne działanie telematyki gwarantuje jej odpowiedni montaż. Najczęściej wykonuje się go w oprogramowaniu komputerowym każdego samochodu ciężarowego. Dzięki temu nawet wprawiony złodziej nie jest w stanie wymontować telematyki co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo wszystkich pojazdów.

Continue Reading

Motoryzacja

„Podstawy do Znaków” – Opowieść o Ekologicznych Strażnikach Dróg

Published

on

„Podstawy do Znaków” – Opowieść o Ekologicznych Strażnikach Dróg

Był sobie raz przemysł, który zbudował swoje królestwo na betonie i stali. Ale wśród tych stalowych gigantów, drobne, lecz niezwykłe elementy – „podstawy do znaków” – rozpoczęły swoją cichą rewolucję.

Bohaterowie z Recyklingu

W tej opowieści, „podstawy do tablic drogowych” są niczym bohaterowie. Niepozorni, a jednak niezwykle istotni. Wykonani z materiałów odzyskanych, stają się strażnikami ekologicznej równowagi. W ich świecie, każdy fragment metalu czy plastiku ma swoją drugą szansę.

Tańczące ze Znakami

W rytmie miast i autostrad, te podstawy do znaków drogowych tańczą wśród samochodów i ludzi. Są jak tancerze, którzy z wdziękiem i elegancją pokazują nam drogę, nie zapominając o swojej misji ochrony środowiska.

Odkryj więcej o podstawach z recyklingu i ich tajemniczym tańcu z naturą.

Continue Reading

Motoryzacja

Dla firmy lepiej wynajmować transport – korzyści dla przedsiębiorców

Published

on

Wynajem transportu stał się popularnym rozwiązaniem dla wielu firm, które potrzebują regularnego przewozu towarów. Zamiast inwestować w zakup własnej floty pojazdów, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wynajem, co przynosi wiele korzyści pod względem finansowym i operacyjnym. Dla firmy lepiej wynajmować transport, który dostosowuje się pod dane zamówienia i okres czasu, w którym pojazd będzie najpotrzebniejszy. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Dopasowane części do samochodów DAF

Published

on

W przypadku biznesu transportowego i posiadania sporej ilości ciężarówek przedsiębiorca będzie musiał prędzej czy później skorzystać z usług hurtowni posiadającej rozmaite części samochodowe. Samochody marki DAF są na tyle popularne, że istnieje kilka hurtowni, które posiadają praktycznie wszystkie części dostosowane do modeli samochodów DAF. Przykładem jest hurtownia DBK Parts, która posiada najróżniejsze części do ciężarówek, które pozwalają na kontynuowanie jazdy samochodu w bezpieczny sposób. Bardzo często części do ciężarówek są poszukiwane po wypadkach bądź wewnętrznych usterkach pojazdów.

(więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/ https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ zobacz