Connect with us

Motoryzacja

Telematyka floty samochodów ciężarowych

Published

on

Nowoczesna telematyka floty samochodów ciężarowych jest oprogramowaniem, które potrafi odmienić życie przedsiębiorcy zarządzającego własną firmą przewozową o 180 stopni. Jest to związane z pomocą na wielu płaszczyznach pozwalając na optymalizację ekonomii firmy, a także poprawę jej bezpieczeństwa. Telematyka floty samochodów ciężarowych to w dzisiejszych czasach obowiązek, z którego wręcz warto skorzystać.

 

Jak działa sprawna telematyka floty pojazdów dostawczych?

 

Telematyka samochodów dostawczych jest związana z optymalizacją osiągów firmy na różnych frontach. Najlepiej zobrazować to na konkretnych przykładach mówiących dlaczego telematyka floty jest tak przydatna.

 

-Poprawienie finansów firmowych; kto nie lubi zaoszczędzić więcej pieniędzy w łatwy sposób? Przedsiębiorcy bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego ile kosztuje przykładowo cenne dla biznesu TSL paliwo. Telematyka floty pozwala na analizę i wyciąganie raportów spalania kierowców na określonych odcinkach trasy. Dzięki temu przedsiębiorca ma bardzo dobrze porównanie i może stwierdzić, którzy kierowcy jechali zgodnie z wytycznymi, a którzy zbyt szarżowali. Czasem wystarczy upomnienie, które przemnożone przez kilku kierowców da sporo oszczędności w perspektywie miesiąca czy kwartału.

 

-Monitoring pojazdów na mapie GPS. Samochody wyjeżdżając na europejskie drogi często nie mają kontaktu z ich właścicielem. Jest to bardzo niebezpieczne gdyż nigdy nie wiadomo kiedy dana ciężarówka może zostać podjęta próbie kradzieży. W takim przypadku lokalizator GPS jest jedynym co może pomóc w odzyskaniu samochodu. Dodatkowo zapewnia to dodatkową kontrolę nad kierowcami oceniając czy nie zbaczają z wyznaczonego na trasie kursu.

 

Telematyka floty pojazdów ciężarowych – montaż

 

Sprawne działanie telematyki gwarantuje jej odpowiedni montaż. Najczęściej wykonuje się go w oprogramowaniu komputerowym każdego samochodu ciężarowego. Dzięki temu nawet wprawiony złodziej nie jest w stanie wymontować telematyki co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo wszystkich pojazdów.

Continue Reading

Motoryzacja

Pewny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Published

on

Samochody dostawcze i ciężarowe znajdujące się w danej firmie przewozowej bardzo często potrzebują specjalistycznej pomocy. Niestety posiadając dużą flotę samochodów ciężarowych bardzo często któryś z nich potrzebuje pomocy. A to złapana guma, awaria silnika czy lekka stłuczka, która uniemożliwia kontynuowanie podróży. Kierowcy w takich sytuacjach nie powinni być zdani tylko i wyłącznie na siebie. Pewny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych to miejsce, które wesprze ich w najtrudniejszych chwilach. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Oleje do motocykli. Ponad 40 produktów, które zapewnią odpowiednią ochronę przed tarciem i zanieczyszczeniami. Sprawdź je na DbamToMam.pl

Published

on

Tak, jak w przypadku silników samochodowych, tak i w jednośladach sercem jest jednostka napędowa. To ona zapewnia najlepsze osiągi, a zaburzona jej praca powoduje, że z jazdy na motocyklu nie będzie frajdy. Z tego właśnie powodu należy zawczasu zadbać o wymianę oleju i wybrać preparat, który będzie łączył w sobie dobre smarowanie elementów z odpowiednim chłodzeniem. Zobacz nasze propozycje olejów motocyklowych, których baza i skład ma znaczenie. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Podpowiadamy!

Published

on

Kupno samochodu na rynku wtórnym wiąże się ze sporym ryzykiem. Niestety, wśród sprzedawców nie brakuje oszustów żerujących na niewiedzy czy naiwności klientów. Przez brak ostrożności możemy stać się świeżo upieczonymi właścicielami samochodu z nielegalnego źródła. Zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży, powinieneś dokładnie sprawdzić stan techniczny i prawny samochodu, który Cię interesuje. Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy