Connect with us

Motoryzacja

Telematyka floty samochodów ciężarowych

Published

on

Nowoczesna telematyka floty samochodów ciężarowych jest oprogramowaniem, które potrafi odmienić życie przedsiębiorcy zarządzającego własną firmą przewozową o 180 stopni. Jest to związane z pomocą na wielu płaszczyznach pozwalając na optymalizację ekonomii firmy, a także poprawę jej bezpieczeństwa. Telematyka floty samochodów ciężarowych to w dzisiejszych czasach obowiązek, z którego wręcz warto skorzystać.

 

Jak działa sprawna telematyka floty pojazdów dostawczych?

 

Telematyka samochodów dostawczych jest związana z optymalizacją osiągów firmy na różnych frontach. Najlepiej zobrazować to na konkretnych przykładach mówiących dlaczego telematyka floty jest tak przydatna.

 

-Poprawienie finansów firmowych; kto nie lubi zaoszczędzić więcej pieniędzy w łatwy sposób? Przedsiębiorcy bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego ile kosztuje przykładowo cenne dla biznesu TSL paliwo. Telematyka floty pozwala na analizę i wyciąganie raportów spalania kierowców na określonych odcinkach trasy. Dzięki temu przedsiębiorca ma bardzo dobrze porównanie i może stwierdzić, którzy kierowcy jechali zgodnie z wytycznymi, a którzy zbyt szarżowali. Czasem wystarczy upomnienie, które przemnożone przez kilku kierowców da sporo oszczędności w perspektywie miesiąca czy kwartału.

 

-Monitoring pojazdów na mapie GPS. Samochody wyjeżdżając na europejskie drogi często nie mają kontaktu z ich właścicielem. Jest to bardzo niebezpieczne gdyż nigdy nie wiadomo kiedy dana ciężarówka może zostać podjęta próbie kradzieży. W takim przypadku lokalizator GPS jest jedynym co może pomóc w odzyskaniu samochodu. Dodatkowo zapewnia to dodatkową kontrolę nad kierowcami oceniając czy nie zbaczają z wyznaczonego na trasie kursu.

 

Telematyka floty pojazdów ciężarowych – montaż

 

Sprawne działanie telematyki gwarantuje jej odpowiedni montaż. Najczęściej wykonuje się go w oprogramowaniu komputerowym każdego samochodu ciężarowego. Dzięki temu nawet wprawiony złodziej nie jest w stanie wymontować telematyki co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo wszystkich pojazdów.

Continue Reading

Motoryzacja

Poleasingowe samochody dostawcze na sprzedaż

Published

on

Samochody ciężarowe i dostawcze w stanie używanym są bardzo chodliwym towarem. W dobie dzisiejszych wydatków mało która firma decyduje się na zakup nowych samochodów ciężarowych z salonu ze względu na ich ogromne koszty. Jednak istnieje pewna gama samochodów używanych, która jest tańsza i bardzo dobra pod względem jakościowym. Jest nią gama samochodów poleasingowych. Giełda z używanymi dostawczymi, np po leasingu jest obleganym miejscem, w którym można w szybki sposób pozyskać takie pojazdy za korzystną cenę.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Pewny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Published

on

Samochody dostawcze i ciężarowe znajdujące się w danej firmie przewozowej bardzo często potrzebują specjalistycznej pomocy. Niestety posiadając dużą flotę samochodów ciężarowych bardzo często któryś z nich potrzebuje pomocy. A to złapana guma, awaria silnika czy lekka stłuczka, która uniemożliwia kontynuowanie podróży. Kierowcy w takich sytuacjach nie powinni być zdani tylko i wyłącznie na siebie. Pewny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych to miejsce, które wesprze ich w najtrudniejszych chwilach. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Oleje do motocykli. Ponad 40 produktów, które zapewnią odpowiednią ochronę przed tarciem i zanieczyszczeniami. Sprawdź je na DbamToMam.pl

Published

on

Tak, jak w przypadku silników samochodowych, tak i w jednośladach sercem jest jednostka napędowa. To ona zapewnia najlepsze osiągi, a zaburzona jej praca powoduje, że z jazdy na motocyklu nie będzie frajdy. Z tego właśnie powodu należy zawczasu zadbać o wymianę oleju i wybrać preparat, który będzie łączył w sobie dobre smarowanie elementów z odpowiednim chłodzeniem. Zobacz nasze propozycje olejów motocyklowych, których baza i skład ma znaczenie. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://venndo.pl/funkcjonalne-ogrody-na-dachu-jak-urzadzic-taka-przestrzen/ https://samanthasmithphoto.com/jak-wybrac-optymalna-forme-kursow-angielskiego-dla-firm/ https://unixos2.com/stroj-odpowiedni-do-hippiki/