Connect with us

Ciekawe

Urozmaicone wnętrze przy pomocy donic dekoracyjnych

Published

on

Aranżacja wnętrza niekiedy może sprawiać wiele kłopotów. W zależności od wyboru stylu i klasy pomieszczenia, należy zwrócić uwagę nie tylko na meble i inne tego typu elementy, lecz także na detale. Co zatem zrobić, by wnętrze nie było nudne? Ciekawym rozwiązaniem w takim przypadku mogą okazać się donice dekoracyjne.

Jak wybrać odpowiednią donicę?

Wbrew pozorom wybór donicy dekoracyjnej nie jest prosty. Należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, takich jak styl wnętrza, materiał wykonania donicy, kształt i wielkość. Pamiętać także należy, że w zależności od gatunku rośliny donice mogą się różnić. Niektóre kwiaty potrafią bardzo szybko się rozrastać i nie tolerują częstego przesadzania, dlatego też takie aspekty należy wcześniej zaplanować.

Duże donice dekoracyjne

Coraz częściej we wnętrzach nie tylko mieszkań, lecz także wszelkiego rodzaju biur i innych miejsc publicznych, zauważyć można rośliny w bardzo dużych donicach. Taki element nadaje wnętrzu klasy i elegancji, bowiem najczęściej decydujemy się na 1 lub 2 tego typu donice w jednym pomieszczeniu. Zabieg taki sprawia, że wnętrze nie wydaje się bardzo przytłoczone roślinami, lecz nadaje mu bardzo subtelny smak. Duże donice dekoracyjne przeznaczone są w szczególności dla roślin, które mają bardzo rozbudowany system korzeniowy i wyróżniają się dość dużymi rozmiarami, jak np. juka. Ponadto wysokie donice są także bardzo dobrym rozwiązaniem dla lilii, ponieważ chronią łodygę kwiatu przed złamaniem.

Małe donice dekoracyjne

Mniejsze doniczki idealnie sprawdzają się w przypadku niewielkich roślin, które nie mają tendencji do rozrastania się. Najczęściej we wnętrzach pojawia się kilka tego typu elementów, a stawiane są zazwyczaj w ustronnych miejscach, jak parapet czy lada. Taki zabieg sprawia, że roślina nadaje wnętrzu koloru i ożywia je.

Elementy dodatkowe

Bardzo często, oprócz samej donicy decydujemy się na akcesoria dodatkowe dla roślin, takich jak ozdobne kamyczki, wstążeczki czy kryształki. Podkreślają one walory estetyczne donicy, a także piękno rośliny. Ponadto wiele osób decyduje się na ozdobne lampki i świetlówki w donicach, dzięki czemu uzyskać można wspaniały romantyczny efekt, zwłaszcza wieczorem.

Pomysłów na urozmaicenie wnętrza i ciekawą aranżację może być wiele. Jednak od dawna to rośliny były elementem, który podkreślał walory wnętrza i nadawał mu ożywienia. Posiadanie roślin to zabieg bardzo tradycyjny i klasyczny, który nie traci na popularności. Oprócz ożywienia pomieszczenia, wprowadzają one do nich przyjemny zapach kwitnących kwiatów lub aromatycznych ziół.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Continue Reading

Ciekawe

Czujniki magnetyczne – zasady działania i zastosowanie

Published

on

Czujniki magnetyczne to niewielkie detektory, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najprościej ujmując są to urządzenia, które wykorzystują działanie pola magnetycznego. Jakie są rodzaje czujników magnetycznych i do czego wykorzystuje się te urządzenia?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

Published

on

Zalety posiadania bocznych drzwi do garażu

O garażu myślimy przede wszystkim jako o tej przestrzeni, w której można przechowywać auto nie troszcząc się nieustannie o to, czy jest ono rzeczywiście bezpieczne. Jest to jednak również miejsce, które niejednokrotnie zmienia się w przydomowy warsztat. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

W jaki sposób najlepiej ustawić antenę telewizyjną?

Published

on

Na pewno każdy z was chciałby odbierać program telewizyjny możliwie jak najlepiej i jak najdokładniej.

(więcej…)

Continue Reading

Polecamy