Connect with us

Zdrowie i Uroda

Zabieg usunięcia endometrium

Published

on

Endometrioza to choroba, która dotyczy coraz więcej kobiet w rożnym wieku. Jest trudna do wyleczenia oraz powoduje problemy z zajściem w ciąże. Co należy wiedzieć o niej? Jakie są metody leczenia i gdzie najlepiej zwrócić się po pomoc? Zapraszam poniżej.

1. Endometrioza diagnoza

Endometrioza diagnoza to zwana inaczej heterotopową lokalizacją błony śluzowej jamy macicy. Dotyczy ona około 10% kobiet. Lekarze mimo ciągłych starań i szeregu badań na określonej grupie pacjentek, cały czas nie mogą jednoznacznie określić, skąd ona się wywodzi i jakie są jej przyczyny powstawania w organizmie pań. Część lekarzy łączy ją z nieprawidłowym żywieniem, inni ze stresujących trybem życia, jeszcze inni z nadmiernym uprawianiem sportów. Kolejna grupa lekarzy, przypisuje tą chorobę genom. Jeżeli nasze mamy lub babcie borykały się z tą przypadłością, jest duże prawdopodobieństwo, że i nas ona dotknie.

2. Usunięcie endometrium

Usunięcie endometrium często wśród pacjentek łączone jest z usunięciem całej macicy. To jednak zupełnie różne zabiegi, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Usunięcie macicy to ostateczność, która może wynikać np. z choroby nowotworowej. Usunięcie endometrium jest w wielu przypadkach trudne i wymaga znacznych umiejętności lekarza

3. Endometrioza – jak leczyć tą przypadłość?

Tak naprawdę endometrioza może dotknąć panie w każdej grupie wiekowej. Endometrioza występuje najczęściej w obrębie narządów płciowych, takich jak: mięśnie macicy, jajowody, jajnik czy pochwa. Może ona wystąpić również w takich miejscach jak np. pęcherz moczowy, jelita czy bardziej oddalonych od układu płciowego.

4. Endometrioza jak leczyć?

Endometrioza jak leczyć tą bolesną przypadłość? Leczenie to proces dość długotrwały i wymagający sporo konsekwencji ze strony pacjentki. Większość lekarzy leczenie endometriozy zaczyna najczęściej od kuracji hormonalnej. Gdy ta nie przynosi pożądanych efektów (lub gdy pacjentka chce zajść w ciążę), kolejnym krokiem jest operacja. Leczenie operacyjne przeprowadza się przede wszystkim w takich przypadkach, gdy leczenie endometriozy innymi metodami nie przynosi efektów, a pacjentka odczuwa dyskomfort funkcjonowania lub ból. Operacja jest więc niezastąpiona w takich sytuacjach, jak np. ból w okolicach miednicy mniejszej, obfite i bolesne miesiączki z powodu implantacji fragmentów endometrium w mięśniówce macicy czy zaburzenia funkcji narządów rodnych mogące prowadzić do niepłodności.

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Zabiegu Accent Prime – usuwanie cellulitu i nadmiaru tłuszczyku

Published

on

Szukasz metody, dzięki której usuniesz cellulit i zyskasz zgrabniejszą sylwetkę? Wypróbuj innowacyjny zabieg Accent Prime.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Wyjątkowe USG tarczycy

Published

on

Wyjątkowe USG tarczycy

Choć tarczyca jest gruczołem o niewielkim rozmiarze, jej znaczenie dla funkcjonowania organizmu jest ogromne. Bierze udział w regulowaniu wielu procesów wspomagających jego rozwój. Oddziałuje też na ośrodkowy układ nerwowy i przemianę materii. Nic więc dziwnego, że USG tarczycy Wrocław jest jednym z najczęściej wykonywanych badań ultrasonograficznych. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – skóra wolna od owłosienia na wyciągnięcie ręki

Published

on

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze bez konieczności codziennego golenia się. Istnieje spora część osób, których włosy bardzo obficie odrastając sprawiając, że czują się mniej atrakcyjnie. Dodatkowo tradycyjne metody depilacyjne dodatkowo podrażniają ich skórę sprawiając, że coraz trudniej i coraz boleśniej się golić. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem tego problemu. (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://mainejug.org/podstawowe-wyposazenie-dla-jezdzca-i-konia/ https://monsterfunk.com/nowa-norma-iso-27002/ https://electraymartin.com/meskie-buty-jezdzieckie/