Connect with us

Ciekawe

Zdrowe wino bez alkoholu? Teraz to możliwe!

Published

on

Wino to napój, który towarzyszy człowiekowi od bez mała pięciu tysięcy lat. Nie sposób nie dostrzec jego znaczenia w kulturze, religii i codziennym życiu. Wielu mieszkańców południa Europy, Hiszpanii czy Francji nie wyobraża sobie obiadu bez kieliszka wina. Jednak czy ten kieliszek zawsze wychodzi im na zdrowie?

Prozdrowotne właściwości wina

Jak dotąd zostały najlepiej zbadanymi składnikami wina są polifenole. Należą do nich flawonoidy, stylbenoidy (jak na przykład resweratrol) czy też proantocyjanidyny. Od dawna przypuszczano, że związki te korzystnie oddziałują na zdrowie. Zalecenia dotyczące spożywania wina w celach leczniczych i profilaktycznych pojawiają się w tradycyjnych przekazach medycyny tradycyjnej wszystkich kultur, gdzie powszechny był ten napój.

Finalnie potwierdziły to badania naukowe – okazuje się, że polifenole to substancje, których nie powinno zabraknąć w zdrowej diecie. Wykazują działanie przeciwzapalne, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia niektórych chorób cywilizacyjnych. Wino spożywane regularnie, ale w niewielkich ilościach, obniża też ryzyko wystąpienia powszechnie dziś występujących zaburzenia układy krążenia.

Wino bez alkoholu – zdrowe bez zastrzeżeń

Czy osoby, które z różnych względów rezygnują ze spożywania alkoholu, nie mają szans na skorzystanie z dobroczynnych właściwości polifenoli? Wręcz przeciwnie – odkąd na rynku pojawiło się wino bezalkoholowe, każdy może się cieszyć zarówno jego smakiem, jak i pozytywnym wpływem na organizm.

Wszyscy, którzy je wybiorą, nie będą musieli się martwić o ryzyko, jakie wiąże się ze spożyciem alkoholem. Tego rodzaju wina dostępne są w wielu odmianach – łatwo odnaleźć smak idealny dla podkreślenia ulubionego dania czy pasujący do poobiedniej przekąski. Wino bezalkoholowe wydaje się być rozsądnym kompromisem między zamiłowaniem do wina a chęcią prowadzenia zdrowego trybu życia.

Problem z alkoholem

Spożywanie alkoholu prowadzi niestety do rozwoju poważnych rodzaju chorób – Światowa Organizacja Zdrowia zalicza alkohol do najgroźniejszych kancerogenów, czyli substancji powodujących raka.

Patrząc z tej perspektywy, można uznać, że lepszym pomysłem, niż wino wypite do obiadu, będzie lampka wina bezalkoholowego. Od jakiegoś czasu wiadomo również, że negatywny wpływ alkoholu na zdrowie nie znika nawet wtedy, jeśli spożywany jest on w niewielkich ilościach. Te informacje pozwalają zerwać ze wcześniejszym przekonaniem, że jest to w przeważającej mierze prozdrowotna praktyka.

Wino bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com

Continue Reading

Biznes

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

Published

on

Bezpieczeństwo twojego dziecka – inwestycja w przyszłość

W życiu rodzica nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. To inwestycja w przyszłość, która przynosi spokój umysłu i pewność, że robimy wszystko, by chronić nasze pociechy. W tym kontekście warto rozważyć ubezpieczenie szkolne dla dziecka.

Chronić to znaczy kochać

Ubezpieczenia szkolne to nie tylko sucha polisa i umowa z firmą ubezpieczeniową. To przede wszystkim wyraz troski i dbałości o nasze dzieci. Kiedy decydujemy się na ubezpieczenie szkolne dla dziecka, pokazujemy, że zależy nam na jego bezpieczeństwie i komforcie podczas nauki i zabawy w murach placówki edukacyjnej.

Bezpieczeństwo to fundament szczęśliwego dzieciństwa

Wspomnienia z dzieciństwa często kształtują nas przez całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby były one pozytywne. Chroniąc nasze dzieci przed nieprzewidzianymi wypadkami i ich skutkami, dajemy im możliwość pełnego i bezpiecznego korzystania z dziecięcych radości. Ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia wsparcie w sytuacjach kryzysowych, pomagając rodzicom w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie szkolne?

Oprócz oczywistych korzyści związanych z ochroną zdrowia i finansami, ubezpieczenie szkolne może też przynieść wiele innych korzyści. Współpraca z renomowaną firmą ubezpieczeniową, jak Compensa, zapewnia nie tylko wsparcie w trudnych chwilach, ale również dostęp do specjalistów i doradców w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dzieci.

Inwestując w ubezpieczenie szkolne, inwestujesz w spokój i przyszłość swojego dziecka. To decyzja, która opłaci się na wiele sposobów, przynosząc korzyści zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie czasowej.

Continue Reading

Ciekawe

Jak uformować niwaki?

Published

on

Efektowne niwaki odmienią charakter każdego ogrodu. Za ich pomocą można nadać przestrzeni orientalnego wyrazu. Warto wiedzieć, że rosnące już iglaki nadają się do formowania. Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane zadanie, jak mogłoby się wydawać, jednak należy wykazać się cierpliwością i precyzją. Istotne jest również to, aby zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy i akcesoria. Bez nich uzyskanie pożądanego efektu stanie się niemożliwe!
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Poszukujesz narzędzia do przeprowadzenia spotkań lub promocji usług? Tablice szkolne i kredowe znajdziesz w ofercie sklepu Wally!

Published

on

Tablice suchościeralne lub kredowe mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w salach lekcyjnych lub wykładowych do prowadzenia zajęć, w lokalach gastronomicznych do promowania menu lub w biurach do spotkań zespołowych. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wymiany informacji, nauki bądź zabawy, tablice sprawdzą się idealnie. W sklepie online z artykułami biurowymi i dekoracyjnymi Wally występuje wiele modeli tablic, które nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Pełnią rolę dekoracyjną, ale i praktycznego narzędzia, które swobodnie dopasujesz do swoich potrzeb. Zapraszamy do zakupów! (więcej…)

Continue Reading

Sitemap

Biznes

Polecamy

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ oriasdovicedo.org yfine.pl